درب صحن علنی مجلس روی پاشنه انتقاد از دولت می چرخد

نمایندگان: مردم در شرایط سخت اقتصادی زندگی می کنند

نمایندگان انتقاد می کنند . دولت و سازمان برنامه و بودجه به روزنامه‌ها جواب می دهند. این چرخه ادامه دارتر از تصور شده و نمایندگان مجلس که این روزها مشکلات حوزه انتخاباتی شان را رصد می کنند پر از گلایه و شکایت هستند. دیروز هم نمایندگان اصولگرای مجلس توپخانه حملاتشان را به سمت کابینه به اصطلاح مردمی نشانه رفتند و هرچه سازمان برنامه و بودجه دولت سیزدهم این روزها با ارسال سیل جوابیه سعی دارد تا از عدم اختلاف میان پاستور و بهارستان بگوید، صحن علنی شاهد داغ‌تر شدن انتقادات نمایندگانی است که باور دارند دولت رئیسی در ماجرای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قانون آنها را نادیده گرفته و نقره‌داغ شان کرده است.

ابتدا محمدمهدی فروردین در تذکری، گفت: از رئیس جمهور بابت سفرهای استانی تقدیر
می کنم اما تلاش‌های ایشان از سوی برخی وزرا هدر می رود.وی خطاب به رئیسی ادامه داد: برخی از اعضای کابینه شما یک درصد دغدغه شما را ندارند، قبل از ورود مجلس وزرای ناکارآمد را عزل کنید، آن‌ها به فکر آبروی شما، نظام و مردم نیستند.سپس محمدیاری در تذکر شفاهی خود تاکید کرد: کارگران سد شفارود ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.نماینده مردم طوالش در مجلس در تذکری از عدم پیشرفت سد شفارود و تأخیر در پرداخت حقوق کارگران این منطقه گلایه کرد.حسن محمدیاری در تذکر شفاهی خود خطاب هیئت رئیسه مجلس گفت: سال گذشته آقایان خدابخشی و میرتاج‌الدینی از طرف کمیسیون عمران مجلس برای بازدید از سد شفارود به این منطقه آمدند و مقرر شد که این سد از رکود خارج شده و مطالبات کارگران پرداخت شود.نماینده مردم طوالش و رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماه گذشته معاونت آبفا از طرف وزیر تشریف آوردند و قول دادند که این مشکل حل و فصل شود.وی همچنین افزود: مطابق اصل ۸۴ قانون اساسی مجلس هم در قبال مردم مسئولیت دارد، این کارگران حدود ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.محمدیاری خطاب به وزیر نیرو تأکید کرد: آقای محرابیان شما به عنوان چهره انقلابی، مرد روزهای سخت هستید پس چرا زیرمجموعه شما به این موضوع توجه نمی‌کنند، این مشکلی است که صدای همه را درآورده است.عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خطاب به هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد: آقای نیکزاد به عنوان هیئت رئیسه به این موضوع ورود کنید و به داد کارگران برسید و وزیر را مکلف کنید تا در هفته آینده این مشکل را حل و فصل کنند.همچنین زارعی کیاپی در تذکر شفاهی گفت که مردم در شرایط سخت اقتصادی زندگی می کنند.نماینده مردم ساری در مجلس از شرایط سخت اقتصادی حاکم بر قشر متوسط ضعیف جامعه انتقاد کرد.منصورعلی زارعی کیاپی در تذکر شفاهی، گفت: لازم است در اجرای مصوبات اقتصادی مجلس بخصوص در حوزه جهش تولید و رفع موانع تولید دقت لازم صورت گیرد. قشر متوسط و ضعیف جامعه با شرایط سخت اقتصادی زندگی می کنند و اگر مجلس نتواند قوانین مصوب خود را نظارت کند چه مرجعی می تواند ناظر باشد.
نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس ادامه داد: بیش از ۱۰ سال از تشکیل شهرستان میان دورود می گذرد اما همچنان برخی از ادارات این شهرستان تشکیل نشده و باعث کندی خدمات رسانی به مردم می شود.
وی تاکید کرد: وزارت میراث فرهنگی اقدامات موثری در حوزه گردشگری در استان مازندران انجام نداده است به نحوی که اداره کل گردشگری استان به صورت متضرر اداره می شود.
گفتنی است، نمایندگان مجلس در جلسه علنی دیروز اعضای ناظر در برخی از دستگاه‌های اجرایی و نهادها از جمله شورای عالی حقوق و دستمزد را تعیین کردند.بر این اساس، علی بابایی کارنامی نماینده ساری  و جبار کوچکی نژاد نماینده رشت با رأی مجلس، به عنوان اعضای ناظر مجلس در شورای عالی حقوق و دستمزد تعیین شدند./ بازنشر از روزنامه کار و کارگر


تبلیغات: اگر دوست دارید همراه با سرمایه گذاری مطمئن برای آینده، از پوشش های کامل بیمه حوادث برخوردار شوید بر روی تصویر زیر کلیک نمایید از وب سایت تامین آتیه بازدید فرمائید. ( جهت مشاوره و خرید بیمه نامه می توانید با شماره ۰۹۱۲۷۰۳۸۳۶۵ بگیرید.)


تبلیغات: فروش ابزار حمل بار، سیم بکسل، زنجیر و وینچ های دستی و برقی، جهت دریافت قیمت و ثبت سفارش خرید با ما تماس بگیرید و یا با کلیک برروی تصویر زیر از وب سایت فروشگاه تولزبکسل بازدید فرمایید. ۶۶۷۴۴۶۵۱-۰۲۱

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WC Captcha + 66 = 74

پست بعدی

اسکوچیچ: احترام حداقل چیزی است که می‌خواهم

د مرداد ۳۱ , ۱۴۰۱
بهترین خبر – سرمربی تیم ملی فوتبال: بعد از انجام یک کار خوب انتظار ندارم برایم فرش قرمز پهن کنند، […]

دسترسی های سریع