زمین لرزه ۶.۱ ریشتری بامداد امروز در استان هرمزگان جان ۵ نفر را گرفت

جزئیات زلزله مرگبار امروز صبح در هرمزگان

وب سایت بهترین خبر – زمین لرزه ۶.۱ ریشتری که بامداد امروز در استان هرمزگان رخ داد، تاکنون منجر به مرگ پنج تن و مصدومیت ۳۹ تن دیگر شده است.

برابر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی۶.۱ ریشتر در ساعت ۲:۰۲ بامداد امروز حوالی بندرخمیر در مرز خلیج فارس و هرمزگان را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داده است.

کانون زلزله در۳۴ کیلومتری بندر خمیر بوده است که ۴۱ کیلومتر تا شهرستان کنگ و ۴۸ کیلومتر تا بندر لنگه فاصله دارد  این محل ۱۰۷ کیلومتر با بندرعباس فاصله دارد.

آمار منتشر شده تا ساعت شش و ۴۵دقیقه صبح حاکی از این است که زلزله تاکنون پنج جان‌باخته و ٣٩ مصدوم داشته است. از میان جان‌باختگان سه تن در محل و دو تن در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ١٧ مصدوم نیز به صورت سرپایی درمان شده و ٢٢ نفر نیز بستری شده‌اند.

برابر گزارشی که موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر کرده تا کنون ۱۹ پس لزره هرمزگان را لرزانده است که بزرگترین آنها ۶.۱ و ۵.۹ ریشتر بزرگی داشتند اما عمق وقوع آنها به ترتیب در ۲۶ و ۲۸ کیلومتری از عمق زمین بوده است.

ساکنان شهر العین امارات پس از زلزله بندر خمیر از خانه‌های خود خارج شدند و به خیابان‌ها آمدند

مردم بندرعباس، کیش و تعداد دیگری از جزایر خلیج فارس، در پی زلزله شدید شش ریشتری به خیابان‌ها آمدند. همچنین بعد از زلزله اول، چند پس‌لرزه شدید رخ داده است.


تبلیغات:

اگر دوست دارید همراه با سرمایه گذاری مطمئن برای آینده، از حقوق مستمری ماهانه در آینده و پوشش های کامل بیمه حوادث و عمر برخوردار شوید بر روی تصویر زیر کلیک نمایید از وب سایت تامین آتیه بازدید فرمائید. ( جهت مشاوره می توانید با شماره ۰۹۱۲۷۰۳۸۳۶۵ بگیرید.


تبلیغات:

فروش انواع زنجیر با مناسب ترین قیمت بازار – تلفن های تماس: ۶۶۷۴۴۶۵۱ , ۶۶۷۴۴۸۳۴ – ۰۲۱

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WC Captcha 22 + = 30

پست بعدی

کمبود یک میلیون واحد مسکونی فقط در شهر تهران

ش تیر ۱۱ , ۱۴۰۱
آمار عجیب ولی واقعی شهردار تهران از سخت بودن تهیه خانه برای تهرانی ها
علیرضا زاکانی

دسترسی های سریع