اولین سوژه جنجالی سال، حذف هفت سین از دکور پیام نوروزی رئیسی

بهترین خبر – بازنشر از خبرآنلاین: حذف سفره هفت سین از دکور پیام نوروزی رئیسی ، در همان ساعات اولیه ورود به سال و قرن جدید ، در فضای مجازی و بویژه شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشت تا حدی که توانست عنوان اولین سوژه جنجالی قرن پانزدهم را به خود اختصاص دهد.

ابراهیم رئیسی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱ و قرن جدید اولین پیام نوروزی خود را در مقام رئیس‌جمهوری ایران از محل مسجد جامع خرمشهر ایراد کرد.

آنچه بیش از هرچیز واکنش کاربران را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت، این بود که برخلاف رسم نوروزی، سفره هفت سین در کنار رئیس‌جمهوری اسلامی ایران وجود نداشت.

ابراهیم رئیسی در سخنان خود، اشاره‌ای به فلسفه نوروز و ویژگی‌های آئین نوروزی نکرد.

انتخاب مسجدجامع خرمشهر در خوزستان نیز که پارسال با بحران کم آبی و معیشتی رو‌به‌رو بود، از دیگر ویژگی‌های نخستین سخنرانی نوروزی ابراهیم رئیسی بود.

برخی رسانه‌ها و کاربران منتقد رئیسی، پس از انتشار اولین پیام نوروزی رئیس جمهور که در مسجد جامع خرمشهر قرائت کرد ضمن انتشار عکس‌هایی از رئیسی با تاکید بر اینکه «برخلاف رسم معمول سفره هفت سین روی میز کنار رییس جمهور نبود»، این نکته را «معنادار» دانستند و انتقادهای ملایم یا تندی علیه وی مطرح کردند.

همزمان، برخی رسانه های اصولگرا در واکنشی به این انتقادها ،  با انتشار و استناد به عکس‌های رییس جمهور سابق تاکید کردند که روحانی نیز  طی ۸ سال ریاست جمهوری خود فقط در پیام نوروزی سال ۱۳۹۷ از ‎سفره هفت سین در دکور استفاده کرده است.

از سوی دیگر ، برخی منتقدان نیز با انتشار تصاویری از حضور بایدن و همسرش کنار سفره هفت سین ، نبود این سفره سنتی در دکور پیام نوروزی رئیسی را مورد انتقاد قرار دادند.

هرچند ، حامیان رئیسی به انتقادهایی از این جنس ، هنوز پاسخ نداده اند اما دور از انتظار نیست که واکنش رسانه ای به این گروه از منتقدان نیز در دستور کار آنان قرار گیرد تا تنور اولین سوژه جنجالی قرن پانزدهم  ، داغ تر شود.

واکنش برخی کاربران در این رابطه را بخوانید:

* فرید مدرسی، روزنامه نگار هم در توئیتر خود نوشت: سفره هفت سین نماد ایران‌دوستی است و رفتاری ملی‌گرایانه. حذف آن بی‌تفاوت به سنت ایرانی جلوه می‌دهد.

* محمدصادق، کاربر دیگری در واکنش به این موضوع نوشت:  رییس جمهور اولین پیام نوروزی خود را در مسجد جامع خرمشهر قرائت کرد. نکته قابل توجه از حواشی این مراسم این بود که بر خلاف رسم معمول سفره هفت سین روی میز کنار رییس جمهور نبود!

* موسوی از فعالان رسانه‌ای هم در دفاع از تصویر منتشر شده از رئیسی نوشت:  کافی است پیام های نوروزی روسای جمهور پیشین را نگاه کنید لزوما در تمام سالها در تصویرها  سفره هفت سین وجود نداشته.

* کاربر دیگری به نام مریم با گلایه نوشت: جناب رئیسی نوروز جز لاینفک ایران است.

* سعید مالکی هم در دفاع از رئیسی اینگونه تحلیل کرد: در هیچ کدام از پیام های نوروزی روسای جمهور پیشین لزوما در تمام سالها در تصویرها سفره هفت سین وجود نداشته است و به نظر انتقاد از نبود سفره در پیام نوروزی رییسی وارد نیست. چه بسا سال آینده سفره را در پیامش بچینند! هشت سال روحانی هفت سین نداشت مشکلی نبود، الان از هفت سین رئیسی مشکل شده؟؟


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 5 + 4 =

پست بعدی

جو بایدن به خاطر تلاش برای بازگشت به برجام فردی احمق است

س فروردین ۲ , ۱۴۰۱
بهترین خبر – دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به خاطر تلاش […]

دسترسی های سریع