اسحاق قویدل قهرمان مازندرانی پرورش اندام ایران درگذشت

مرگ تلخ چهره جهانی پرورش اندام ایران | کوه عضله به خط پایان رسید!

بهترین خبر – اسحاق قویدل بدن‌ساز ساکن تورنتو کانادا و دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی بود. او چندین دوره در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام شرکت کرده و عناوین ملی و بین‌المللیِ مختلفی را کسب کرد.

اسحاق قویدل
اسحاق قویدل

اسحاق قویدل قهرمان مازندرانی پرورش اندام ایران و جهان که عناوین زیادی را در مسابقات داخلی و بین‌المللی در دسته سنگین وزن به نام خود کرده بود، در اثر بیماری سرطان چشم از جهان فرو بست.

درباره اسحاق قویدل:

اسحاق متولد ۱۳۶۶ در بابل مازندران بود که سال‌های اخیر با این بیماری سخت دست و پنجه نرم می‌کرد.

قویدل بدن‌ساز ساکن تورنتو کانادا و دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی بود. او از سال ۸۵ کار پرورش اندام را شروع کرده و چندین دوره در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام شرکت کرده و عناوین ملی و بین‌المللیِ مختلفی را کسب کرد.

وی قهرمان پرورش اندام در سال های ۱۳۸۶، ۱۳۸۹، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۳ و تنها سنگین‌وزنی بود که چهار سال متوالی مدال طلای این رشته را در کشور کسب کرد. قویدل از سال ۲۰۱۲ عضو رسمی تیم ملی بود و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به ترتیب ۴ نقره و طلای جهان را کسب کرد.

او در سال ۲۰۱۶ توانست با به نمایش گذاشتن بدنی بی‌نقص و قهرمانی مستر المپیا در کویت و قهرمانی در اورال کارت حرفه ای خود را دریافت کند. قویدل در سال ۲۰۱۸، به عنوان اولین سنگین‌وزن حرفه ای تاریخ پرورش اندام ایران در مسابقات جهانی تورنتو کانادا حضور یافت و این افتخارات برای او سبب شد تا به «کوه عضله» در ایران شهرت یابد.

چهره بین المللی پرورش اندام پیش از ورود به پرورش‌اندام در کشتی فعالیت داشت، اما از سال ۱۳۹۷ و به واسطه استفاده از داروهای غیرمجاز مبتلا به سرطان سارکوم شد و متاسفانه ساعتی پیش بعد از ۳ سال مبارزه با این بیماری و در تورنتو کانادا در سن ۳۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

گفتنی است که مستندی درباره زندگی اسحاق قویدل و ابتلای او به سرطان بعد از استفاده از داروهای غیرمجاز با نام رویای پوشالی ساخته و پخش شد.

 

کلیک نمائید: مشاهده سایر اخبار چهره ها

 


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 14 + = 17

پست بعدی

موبایل قاپی به خاطر هیجان

پ اسفند ۵ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – موبایل قاپی توسط این سارق حرفه‌ای که از فلیپین به ایران می‌آمد | پدرم ایرانی و پولدار […]
موبایل قاپی

دسترسی های سریع