رامین طلوعی دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اقتصادی شد

بهترین خبر – رامین طلوعی، سیاستمدار ایرانی‌تبار، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده در امور اقتصادی و بازرگانی تعیین شد.

رامین طلوعی

 

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا از انتصاب «رامین طلوعی» سیاستمدار ایرانی تبار به دستیاری وزارت خارجه آمریکا در امور اقتصادی و بازرگانی خبر داد.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «خوشحالم که از رامین طلوعی به عنوان دستیار جدید وزیر امور خارجه آمریکا در دفتر امور اقتصادی و بازرگانی استقبال کنم. دفتر امور اقتصادی وزارت خارجه آمریکا از تجربه گسترده وی بهره‌ خواهد برد زیرا ما سیاست خارجه‌ای را پیش می‌بریم که در خدمت مردم آمریکاست و برای آن‌ها مفید است».

رامین طلوعی سیاستمدار آمریکایی ایرانی تبار است که در نوامبر ۲۰۱۴ به عنوان معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری آمریکا منصوب گردید و پیش از آن نیز در سمت‌های مختلفی در وزارت خزانه‌داری آمریکا فعالیت داشته است.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که طلوعی از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مدیر اداره نیم‌کره غربی و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ مشاور ارشد معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا بوده است. وی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ نیز در سمت معاون مدیر و اقتصاددان بین‌المللی در بخش اروپای مرکزی و جنوب شرقی وزارت خزانه‌داری آمریکا فعالیت داشته است.

دفتر امور اقتصادی و بازرگانی وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود در این خصوص نوشت: «خوشحالیم از رامین طلوعی دستیار جدید وزارت خارجه آمریکا در امور اقتصادی و بازرگانی استقبال کنیم. نقش‌های پیشین وی در خزانه‌داری آمریکا و مؤسسه سیاست اقتصادی استنفورد به وی نگرش‌هایی درباره “آنچه در این عصر فناوری جدید برای پیشرفت مردم آمریکا نیاز است”، ارائه می‌دهد. کار را شروع کنیم!.

 

برخی گزارش‌‌ها نیز حاکی از آن است که طلوعی در مذاکرات منتهی به برجام نقش برجسته‌ای داشته است و چند ماه پیش گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تصدی وی بر موقعیتی کلیدی در رابطه با ایران در دولت بایدن صورت گرفت.

 

برای مشاهده سایر خبرهای دسته بین الملل اینجا کلیک نمائید


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 38 + = 42

پست بعدی

ده میلیون دلار جایزه در ازای دریافت اطلاعات دو هکر ایرانی

پ بهمن ۱۴ , ۱۴۰۰
۱۰ میلیون دلار جایزه آمریکا برای ۲ هکر ایرانی
هکر ایرانی

دسترسی های سریع