آیا اعتماد سهامداران به بورس بازگشته است؟

بهترین خبر – طبق تحلیل کارشناسان، روند صعودی بورس همچنان ادامه خواهد یافت. اما آیا اعتماد سهامداران به بورس بازگشته است؟

بورس تهران

 

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان به نظر می‌رسد با رسیدن شاخص کل به کانال یک میلیون و ۳۰۰هزار واحد، ترس حاکم در بازار کاهش چشم‌گیری داشته است و به دنبال این اتفاق، انتظار می‌رود روند صعودی شاخص کل به معاملات هفته آینده انتقال یابد.

مجتبی دیبا، کارشناس و فعال بازار سرمایه روند معاملات را بررسی کرد و گفت: با توجه به اینکه معاملات این هفته بازار با سبزپوشی همراه شد و معاملات خوبی برای بازار رقم زد، انتظار می‌رود این رشد به هفته آینده سرایت کند و بازار در روند صعودی خود باقی بماند. طی روزهای اخیر شاخص کل با رشد پنج درصدی از محدوده خطر دور شده و ترس حاکم در بازار کاهش چشم‌گیری داشته است.

افزایش حجم معاملات در روزهای اخیر به خوبی این موضوع را تایید می‌کند، اما در دو روز پایانی هفته، بازار مجددا در روندی خنثی و رنج قرار گرفته و با احتیاط بیشتری جلو می‌رود. البته این رفتار بازار و معامله‌گران کاملا قابل پیش‌بینی بود.

انتظار می‌رود شیب مثبت معاملات، به روزهای آینده نیز انتقال یابد و در ادامه، روند صعودی شاخص کل ادامه خواهد یافت. اما در مجموع با توجه به اخبار خوبی که از دید سیاست‌گذاری به بازار مخابره شد، روند معاملات هفته آینده صعودی خواهد بود اما نه صعودی پر شتاب.

اعتماد سهامداران به بورس در پی ریزش های سنگین بورس در دو سال اخیر در میان مردم به شدت از بین رفته است.

مشاهده سایر خبرهای بورسی

 


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha − 1 = 1

پست بعدی

صحبت های سینا مهراد درباره همبازی شدن با نازنین بیاتی

چ بهمن ۱۳ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – سینا مهراد: من و «نازنین بیاتی» مثل خواهر و برادریم.  
سینا مهراد و نازنین بیاتی

دسترسی های سریع