تبریک سال نو چینی بر روی برج آزادی

بهترین خبر – پرچم چین روی برج آزادی به مناسبت سال نو چینی

 

کمی بعد تصاویری هم ازاین ماجرا منتشر شد که  پرچم چین را در کنار پرچم کشورمان که به صورت ویدیومپینگ به نمایش درآمده بود را نشان می‌داد.این اقدام همزمان با شب سال نوی چینی بود، بر همین اساس شعارهایی همچون «عید بهار چین مبارک باد»، «آرزوی موفقیت برای بازی‌های المپیک زمستانی پکن نماد صلح و دوستی است» و«جاده ابریشم، نماد دوستی ملت ایران و چین»، «به ایران با  تمدن کهن خوش آمدید»، به زبان‌های چینی و فارسی بر روی برج آزادی به نمایش در آمدند.
در همین راستا وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران هم امروز با انتشار پیامی فرارسیدن سال نو چینی را به مردم و دولت این کشور تبریک گفت. او در این پیام که به زبان چینی منتشر شده است، نوشت: به مناسبت فرارسیدن سال نوی چینی و المپیک زمستانی پکن، بهترین آرزوها را برای مردم و دولت چین دارم. آرزوی موفقیت برای بازیهای زمستانی و تبریک سال نو برای دوستان چینی دارم.  امسال با آغاز پنجاه سال دوم روابط دیپلماتیک دو کشور، برنامه همکاریهای جامع با تلاش مضاعف، بهتر و پرقدرت تر پیش می رود.

واکنش سازمان زیباسازی به اکران پرچم چین روی برج آزادی


“محمد جواد زمان آبادی” روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره چرایی اکران پرچم چین بر روی سازه برج آزادی در شب دوزاده بهمن گفت سازه برج آزادی در حیطه اختیارات شهرداری تهران و سازمان زیباسازی نیست. سازه برج در اختیار بنیاد رودکی است که مسئولیت اختیارات کارهایی که در آنجا انجام می‌شود با بنیاد است.البته محوطه بیرونی برج در اختیار شهرداری منطقه ۹ شهرداری تهران است.

او با بیان اینکه مدیریت محتواهای منتشر شده روی برج میلاد با بنیاد رودکی است، توضیح داد در سال‌های گذشته به واسطه تعامل شهرداری و وزارت ارشاد، شهرداری نیز ویدئومپینگ اجرا می‌کند. در مورد این ماجرا درخواستی برای اکران تبریک سال نوی چینی آمده بود و با توجه به پر تعداد بودن پویش‌های فرهنگی ایران در دهه فجر شهرداری تهران مخالفت کرد و گفت امکان پذیر نیست و قرار شد به شیوه دیگری در یکی از سازه‌های تهران انجام شود. بنیاد رودکی با تعامل سفارت چین و انجمن دوستی ایران و چین اکران کرده و شهرداری تهران در جریان اکران شب گذشته نبوده است.

 


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 27 − = 26

پست بعدی

دیدار دوستانه کشتی آزاد ایران و آمریکا بدون ویزای دبیر

س بهمن ۱۲ , ۱۴۰۰
آمریکا برای رییس فدراسیون کشتی ایران به همراه یک کشتی گیر و یک مربی دیگر ویزای سفر به این کشور را صادر نکرد.
علیرضا دبیر

دسترسی های سریع