افزایش آکنه با عصبانیت و استرس

استرس باعث افزایش «آکنه» می‌شود

بهترین خبر – امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: عصبانیت و استرس و مسائل روحی موجب افزایش آکنه می‌شود.

آکنه

وقتی فردی وارد سن بلوغ می‌شود با فعال‌شدن هورمون جنسی، غدد چربی زیر پوستش زیر صورت فعال‌تر می‌شود و این اتفاق موجب می‌شود میکروب‌های سطح پوست فعال‌تر شود.

این میکروب‌ها وقتی فعال‌تر می‌شوند التهاب در پوست ایجاد می‌کنند. در ابتدا با افزایش چربی، آکنه زیرپوستی ایجاد می‌شود و آکنه سرسیاه یا سرسفید از این دست آکنه محسوب می‌شوند.

این آکنه‌ها به اسم غرور جوانی شناخته می‌شود و این ذهنیت را داریم که گرمیجات جوش‌زاست اما متخصصان امروز به این نتیجه رسیدند که این اتفاق تجربی است.

خیلی افرادی که جوش می‌زنند خرما یا گردو نمی‌خورند و به افرادی که جوش می‌زنند توصیه می‌کنم اگر دیدند با غذایی جوش می‌زنند مصرف آن‌را کم کنند.

مصرف زیاد شیرینی جوش‌زاست. قطعا شیرینی جوش را بیشتر می‌کند. تغذیه با جوش رابطه مستقیم دارد و تغذیه غذاهای صرفا سرد به کاهش جوش کمک نمی‌کند.

ممکن است جوش بدون درمان خوب شود اما جوش نباید جا بگذارد ما برخی آکنه را پاکسازی می‌کنیم اما همین آکنه منبع آکنهی التهابی هستند از این‌رو نباید پاکسازی بدون مصرف دارو انجام شود.

برخی آکنه‌ها روی صورت جا می‌گذارد که این به‌دلیل ساختار پوست آدم‌هاست اما دستکاری‌کردن جای جوش را بیشتر می‌کند.

آکنه سرسیاه زودتر خارج می‌شود. توقف مو را با جوش سرسیاه اشتباه نگیریم و موهای ریز داخل مانده و ربطی به جوش ندارد. آکنه قابل درمان است اما ریشه‌کن نمی‌شود. هرچه سن بالا می‌رود جوش کمتر می‌شود. هرچه سن جوش بالاتر برود دوره درمانی طولانی‌تر می‌شود.

استرس و عصبانیت آکنه را بدتر می‌کند و جوش با مسائل روحی روانی ارتباط مستقیم دارد. استرس خانم‌ها در دوران قاعدگی بیشتر می‌شود و بالای ۹۵ درصد خانم‌ها اختلال هورمونی ندارند. در خانم‌ها استفاده وسایل آرایشی که پایه چرب دارد آکنه را تشدید می‌کند زیرا منافذ پوست بسته می‌شود و از ضدآفتاب‌هایی که پس زمینه چربی ندارد استفاده کنند.

شست‌وشوی صورت کمک می‌کند اما شست‌وشوی بیش از اندازه، پوست را خشک می‌کند. بهتر است پوست با آب ولرم شسته شود.

 

 


تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 55 − 52 =

پست بعدی

خطرات چاقی در کودکان

ش دی ۲۵ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – چاقی کودکان باعث افزایش خطر بیماری‌های مزمن غیرواگیر در سنین بالاتر می‌شود.
چاقی در کودکان

دسترسی های سریع