توضیحات مهم وزیر نفت درباره طرح جدید بنزینی دولت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تشریح کرد: توضیحات مهم وزیر نفت درباره طرح جدید بنزینی دولت | قیمت بنزین افزایش می‌یابد؟

بهترین خبر -سخنگوی کمیسیون انرژی از حضور جواد اوجی در نشست دیروز کمیسیون خبر داد و گفت: قرار نیست در روش جدید عرضه بنزین قیمت‌ آن افزایش یابد.

 

مصطفی نخعی با اشاره به حضور جواد اوجی در نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس و توضیحات وی درباره پیشنهاد دولت در روش جدید توزیع یارانه بنزین گفت: در این جلسه وزیر نفت توضیحاتی ارائه کرد مبنی بر این که سهیمه ای برای هر نفر ایرانی در نظر گرفته بشود ولی هنوز درباره میزان سهمیه جمع بندی نشده است. قرار است به جای خودروها به آحاد جامعه بنزین داده شود برنامه کلی این است و جزییاتی هم دارد.

وی گفت: عمده اشکالاتی که به نظر می رسد به این طرح وارد است، زمان اجرای طرح است با توجه به التهاباتی که در اقتصاد کشور وجود دارد، اعضای کمیسیون زمان را برای چنین طرح‌هایی مناسب نمی‌دانند بخصوص که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم مطرح است و همزمانی این موضوع باعث نگرانی‌هایی در جامعه شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث قاچاق سوخت در مرزها، تورم ناشی از دادن این یارانه‌ها و سوداگری و بازار سیاهی که ممکن است برای خرید و فروش بنزین طراحی بشود شکل بگیرد، جزو مهمترین نگرانی‌هایی بود که از سوی نمایندگان مطرح و مقرر شد وزیر نفت نگرانی‌های نمایندگان را در دولت مطرح کند.

نخعی تصریح کرد: به نظر می رسد چنین اقداماتی بیش از این که مربوط به یک قوه باشد حتما نیازمند تعامل، همفکری و همکاری ارکان تصمیم گیر است یک تصمیم فراقوه است و این طور نیست که دولت بتواند به تنهایی چنین تصمیمی را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه پیوست‌های سیاسی اجتماعی و اقتصادی این طرح هم باید مد نظر قرار گیرد، گفت: نگرانی دیگر درباره این طرح محل اجرای این طرح بود با توجه به این قشم و کیش محل اجرای این طرح در نظر گرفته شده است نگرانی جدی توسط نماینده آن منطقه و و تعداد دیگری از نمایندگان مطرح شد که این منطقه آمادگی و شرایط لازم را برای اجرای این طرح ندارد و بهتر است در این مساله تجدید نظر شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ابهامات و نگرانی هایی که وجود داشت درخواست ما از دولت و وزارت نفت این بود که این موضوع را با یک نگاه دقیق تر ببینند و ابهامات را بررسی کنند و به گونه ای رفتار نکنند که با یک اقدام شتاب زده مشکلات جدیدتری در کشور به وجود بیاورند.

نخعی افزود: جواد اوجی در این جلسه تاکید داشت که این طرح به صورت پایلوت در قشم و کیش اجرا می‌شود و این طور نیست که در همه جای کشور عملیاتی و اجرایی شود و ممکن است که نتیجه اجرای طرح در مناطق پایلوت این باشد که این طرح اجرا نشود.

وزیر نفت تاکید کرد: بحث این طرح به هیچ عنوان افزایش قیمت بنزین نیست./ ایرنا

 

 

 

تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

 

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 55 − = 52

پست بعدی

ماجرای گوشی آمریکایی زینب سلیمانی و جنجال هایش

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – اکبر منتجبی، روزنامه نگار، در این باره نوشت: «خانم زینب سلیمانی در دومین سالگرد شهادت پدر توسط […]

دسترسی های سریع