اولین نمایش قدرت کره شمالی در سال ۲۰۲۲

کره شمالی یک موشک به سمت دریای ژاپن پرتاب کرد

بهترین خبر – کره جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش بامداد امروز چهارشنبه در اولین نمایش قدرت خود در سال ۲۰۲۲ یک “پرتابه نامشخص” را به سمت دریای شرق(دریای ژاپن) شلیک کرد.

پرتاب موشک

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در پیامی به خبرنگاران بدون ارائه جزئیات بیشتر این خبر را اعلام کرد.

همزمان خبرگزاری رسمی کیودو بامداد امروز چهارشنبه به نقل از دولت ژاپن اعلام کرد که به نظر می‌رسد کره شمالی یک موشک بالستیک را پرتاب کرده است.

شبکه تلویزیونی ژاپنی NHK نیز با تایید این خبر گزارش داد که دولت ژاپن در پی پرتاب احتمالی موشک بالستیک توسط کره شمالی، یک مرکز واکنش به بحران در دفتر نخست وزیری ژاپن ایجاد کرده است.

در صورت صحت، آزمایش امروز پس از پرتاب موشک بالستیک جدید توسط پیونگ یانگ در اکتبر سال گذشته، اولین آزمایش موشکی کره شمالی در سال ۲۰۲۲ است.

در سال ۲۰۲۱، کره شمالی اعلام کرد که یک سری آزمایش‌های موشکی موفق انجام داده است، از جمله پرتاب “نوع جدید” موشک بالستیک از یک زیردریایی، یک موشک کروز دوربرد و یک موشک مافوق صوت از یک قطار.

این آزمایش موشکی جدید در حالی انجام می‌شود که کره شمالی به دعوت آمریکا برای انجام مذاکرات بین دو کشور پاسخ نداده است./ یونهاب

 

 

تبلیغات:

اگر دوست دارید برای آینده فرزندتون یک حقوق ماهیانه منظم دست و پا کنید  و یا خودتون یک حقوق بازنشستگی مکمل داشته باشید روی تصویر زیر کلیک کنید و با مشاوران بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

 

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 93 − 91 =

پست بعدی

انتقاد تند مقامات اسرائیلی از پست اینستاگرامی اماواتسون

چ دی ۱۵ , ۱۴۰۰
پست اینستاگرامی هنرپیشه زن سرشناس انگلیسی در حمایت از فلسطینی‌ها بیش از یک میلیون لایک گرفت
emmawatson

دسترسی های سریع