جستجوی بیشتر در زهره به منظور کشف آثار حیات

دانشمندان با جستجوی بیشتر در زهره به منظور کشف آثار حیات در این سیاره متوجه شدند منشا آمونیاک در آن بیولوژیکی است.

بهترین خبر – دانشمندان بر این باورند که زهره پس از یافتن شواهدی از شکل‌های حیات باکتریایی در ابرهایش می‌تواند قابل سکونت‌تر شود. این سیاره که در فاصله ۴۷.۳۴ متری (۲۹.۴۲ متر مایل) از زمین قرار دارد، می‌تواند دارای گاز بی‌رنگی از نیتروژن و هیدروژن باشد که به نام آمونیاک در ابر‌ها شناخته می‌شود.

دانشمندان مجموعه‌ای از فرایند‌های شیمیایی را مدل‌سازی کرده‌اند تا نشان دهند چگونه یک واکنش‌های شیمیایی در صورت وجود هر گونه اثر آمونیاک، قطرات اسید سولفوریک اطراف را خنثی می‌کند. این موضوع منجر به کاهش اسیدیته ابر‌ها از ۱۱ به صفر می‌شود. اگرچه در مقیاس pH هنوز بسیار اسیدی محسوب می شود، اما در سطحی است که می‌توان آثار حیات را در آن یافت.

دکتر ویلیام بینز، یکی از نویسندگان این مطالعه، از دانشکده فیزیک و نجوم دانشگاه کاردیف، گفت: ما می‌دانیم که آثار حیات می‌تواند در محیط‌های اسیدی روی زمین نیز دیده شود، اما هیچ چیزی به اندازه ابر‌های زهره اسیدی نیست. اخترشناسان و دانشمندان از دهه ۱۹۷۰، آمونیاک موجود در جو فوقانی زهره را مورد مطالعه قرار داده اند، با توجه به اینکه که همیشه اعتقاد بر این بود که این سیاره آنقدر داغ است که آثار حیات در آن دیده نمی‌شود. طبق باور دانشمندان، منشا آمونیاک موجود در زهره به جای نیرو‌های طبیعی مانند رعد و برق یا فوران‌های آتشفشانی، بیولوژیکی است.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WC Captcha 50 + = 57

پست بعدی

سردار آزمون بازیکن سال روسیه شد

پ دی ۲ , ۱۴۰۰
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ فوتبال روسیه انتخاب شد.

دسترسی های سریع