واکنش ها به توصیه پلیس درباره عدم مقاومت در برابر سرقت

بهترین خبر – برخی روزنامه ها در برابر توصیه پلیس پیشگیری به مردم درباره عدم مقاومت در برابر سرقت اینگونه واکنش نشان دادند

روزنامه اصولگرا: وقتی مردم می بینند پلیس کاری برای مقابله با سارق نمی کند خودشان دست به کار می شوند/دزدها در زندان حرفه ای تر می شوند.

پلیس پیشگیری:شهروندان در زمان سرقت مقاومت نکنند

روزنامه جوان نوشت:

🔹اظهار نظر رئیس پلیس پیشگیری تهران درباره توصیه به شهروندان برای مقاومت نکردن مقابل سارقان واکنش‌های بسیاری را در جامعه به دنبال داشت، از جمله این که جایگاه نیروی انتظامی را در مثلث مجرم، مالباخته و پلیس مورد پرسش قرار داد.

🔹این اظهار نظر همچنین نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که سارقان در صورت عمل کردن مردم به توصیه پلیس با فراغ‌بال بیشتری مرتکب سرقت می‌شوند و از امروز مقابل هر رهگذری قرار می‌گیرند و از او می‌خواهند بدون مقاومت اموالش را تسلیم کند!

🔹این که شهروندی به خاطر سرقت گوشی تلفن همراهش با سارق درگیر می‌شود، به دلیل عدم اعتمادی است که نسبت به ساختار قانونی در او شکل گرفته و تلاش می‌کند به جای قرار گرفتن در یک چرخه فرسایشی دست به یک رفتار پرخطر بزند.

🔹پس از بروز سرقت مأموران پلیس دست به کار می‌شوند و در صورتی که موفق به بازداشت مجرم شوند او را راهی دادسرا می‌کنند. در صورتی که بخت با سارق یار نباشد و راهی زندان شود دوره‌های آموزش تکمیلی را در زندان سپری کرده و با تجربه‌ای بهتر به چرخه جرم بر می‌گردد و با خشونت بیشتری مرتکب جرم می‌شود.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 46 − = 41

پست بعدی

نتیجه نظرسنجی در رابطه با محل سرمایه گذاری

د آذر ۱۵ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – طی نظرسنجی انجام شده در آبان ماه سرمایه گذاری در ملک و مسکن بیشترین طرفدار را بین […]

دسترسی های سریع