فایده های دوش آب سرد برای سلامتی

بهترین خبر -یک دوش آب سرد کوتاه شاید چندان آرامش بخش به نظر نرسد اما ممکن است بیشتر از دوش آب گرم برای سلامتی مفید باشد.
اول از همه آنکه دوش آب سرد می تواند هوشیاری تان را بیشتر و روحیه تان را بهبود بخشد.

۱- ترمیم بدن بعد از ورزش
حمام یخ و دوش آب سرد دو روشی هستند که به دلیل کمکی که به ترمیم بدن بعد از ورزش می کنند محبوبیت زیادی در دنیای فیتنس پیدا کرده اند.
تحقیقی در سال ۲۰۱۸ درباره ی تکنیک های ترمیم بدن بعد از ورزش نشان داد قرارگیری در معرض آب سرد – مانند فرو رفتن در آب سرد و کرایوتراپی (سرما درمانی) – یکی از بهترین راه ها برای کاهش التهاب و خستگی عضلانی بود.
در حقیقت فرو رفتن در آب سرد احساس درد و خستگی را در شرکت کنندگان تا ۹۶ ساعت بعد از ورزش کاهش داده بود.

۲- کاهش خارش
اگر پوست حساسی دارید، گرفتن دوش آب سرد می تواند به کاهش خارش پوست تان کمک کند. علت آن اثر خنک کننده و ضد التهاب آب سرد است.
چه دوش آب سرد باشد و چه کیسه یخ یا فرو رفتن در آب سرد، این روش به غلبه بر حس خارش کمک می کند.

۳- تقویت دستگاه ایمنی بدن
محققان می گویند دوش آب سرد باعث یک واکنش استرس سطح پایین از سوی دستگاه ایمنی بدن می شود، امری که به افزایش توان برگشت پذیری بدن کمک می کند. بنابراین وقتی بدن از سوی یک عفونت مورد حمله قرار گیرد، ممکن است پاسخ بهتری به آن داشته باشد.
با این حال، اگر از قبل مریض باشید، توصیه می شود تا بهتر شدن حال خود از گرفتن دوش آب سرد خودداری کنید. چون دوش آب سرد بعد از بیمار شدن، نمی تواند بیماری یا عفونتی را درمان کند.

به پیج اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

@behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha − 2 = 2

پست بعدی

جریمه و محدودیت پرسپولیس بخشیده نشد

ج مهر ۹ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – تایید محکومیت پرسپولیس در استیناف AFC؛ جریمه و محرومیت بخشیده نشد. کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا جدیدترین […]

دسترسی های سریع