مرگ دلخراش کودک ۷ ساله توسط خودرو زرهی پلیس

پلیس ترافیک ایدیل با تهیه گزارشی از محل حادثه معراج ۷ ساله را مقصر تصادف و جان باختن خودش اعلام کرد.

بهترین خبر – پلیس راهنمایی و رانندگی ایدیل شرناخ، با تهیه گزارشی از محل حادثه، اعلام کرد معراج میر اوغلو، پسربچه ۷ ساله که سوار دوچرخه خود توسط خودروی زرهی پلیس زیر گرفته شده و جان باخته، مقصر این تصادف است.

بر اثر تصادف معراج میر اوغلو پسربچه ۷ ساله با خودروی زرهی پلیس در داخل کوچه ۵۳۳ محله تورگوت اوزال ایدیل، دوچرخه آهنی این کودک به سه تکه تقسیم شد و هر تکه ای بیش از ۳ متر با بقیه فاصله دارد. همچنین یکی از دمپایی های کودک با چند متر فاصله پرتاب شده، و دمپایی دیگر او به دلیل شدت ضربه به پشت بام یک ساختمان در نزدیکی محل حادثه پرتاب شده است و قطرات خون پاشیده شده از بدن او تا فاصله ای سه متری دیده می شود.

با وجود شهادت شاهدان مبنی بر سرعت زیاد خودروی زرهی پلیس و بی توجهی به علامت هشدار ایست، در گزارش تشخیص صحنه جرم، که توسط نیروهای ژاندارمری و پلیس راهنمایی و رانندگی تهیه شده است، معراج ۷ ساله به عنوان مقصر این تصادف شناخته شده است.

همچنین با وجود درخواست دادستانی ایدیل مبنی بر بازداشت افسر پلیسی که پشت فرمان خودروی زرهی بوده، این افسر پلیس که با زیر گرفتن معراج ۷ ساله کودک کُرد با خودروی نظامی زرهی، باعث مرگ او شده بود، با گفتن دو جمله «سرعت خودرو زیاد نبود، نمی خواستم اینطور بشود» آزاد شد.

بر اساس گزارش انجمن حقوق بشر ترکیه تنها در سال های اخیر ۳۷ کودک در شهرهای کُردنشین بر اثر برخورد خودروهای زرهی نیروهای نظامی ترکیه، جان باخته اند.

معراج کوچک با آغاز سال تحصیلی جدید در دوشنبه این هفته، به کلاس دوم می رفت. او آرزو داشت معلم بشود.

منبع: rokna.net

 

به اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید: @behtarinkhabar.ir • Instagram photos and videos

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 16 − 10 =

پست بعدی

برای دوز دوم واکسن کرونا هم در سامانه ثبت نام کنید

د شهریور ۲۲ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – نوبت‌دهی دوز دوم واکسن هوشمند شد. مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش […]

دسترسی های سریع