خبر بازگشت ال جی و سامسونگ به ایران صحت ندارد

بهترین خبر – فارس از قول رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی نوشت: بازگشت دو شرکت لوازم خانگی کره‌ای به ایران صحت ندارد.

حسین تنهایی در مورد بازگشت دو شرکت کره‌ای ال جی و سامسونگ به ایران گفت: چنین خبری صحت ندارد و انتشار این اخبار کذب توسط برخی شرکت‌های تولید کننده لوازم خانگی داخلی صورت گرفته است.

رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی گفت: طی تماس تلفنی با مسئولان وزارت خارجه کشورمان و همچنین سفیر کره جنوبی مشخص شد که خبر بازگشت دو شرکت لوازم خانگی کره جنوبی به ایران کذب است.

او با اشاره به هفت میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار داشت: البته کره جنوبی اقداماتی را انجام داده و مشغول رایزنی با مقامات کشور آمریکا است تا با لغو برخی از تحریم ها بطور استثنا زمینه آزاد شدن پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی فراهم شود و این پول‌ها به ایران بازگردد. در خواست ایران از ابتدا و در درجه اول  بازگشت این پول ها به صورت نقدی به کشور است و اگر این امر محقق نشد، در درجه دوم درخواست ایران واردات مواد اولیه، تجهیزات و ماشین آلات از محل منابع بلوکه شده  ایران در کره جنوبی است.

رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی در مورد واردات واکسن از کره جنوبی و پرداخت پول آن از منابع بلوکه شده، گفت: پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی ۷ میلیارد دلار است، در حالی که ارزش خرید واکسن بسیار کمتر از این رقم می‌شود، بنابراین بحث پرداخت پول خرید واکسن از محل منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی نیز مطرح نیست.

علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که شنیده شده دو شرکت کره‌ای سامسونگ و ال جی می‌خواهند با شرایط عجیب و غریبی به کشور بازگردند، روزی که ما به سامسونگ و ال‌جی نیاز داشتیم، آن ها ایران را رها کردند و رفتند حالا هم پذیرفتنی نیست که به جای پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و با فضایی که آمریکایی‌ها باز کرده‌اند، محصولات کره‌ای وارد کشورمان شود.

مشاهده اخبار حوادث ایران و جهان

به صفحه اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

https://www.instagram.com/behtarinkhabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 95 − = 88

پست بعدی

زنی لایق شما

ی شهریور ۱۴ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – پسری از مادرش پرسید: چگونه میتوانم زن لایقی برای خودم پیدا کنم؟

دسترسی های سریع