بعد از چند روز افزایش، امروز قیمت دلار کاهشی بود

بهترین خبر – قیمت دلار امروز دوشنبه هشتم شهریور تا ساعت ۱۳، در ادامه روند کاهشی شدید خود به کف کانال ۲۷ هزار تومان رسید و در حال حاضر در بازار آزاد با قیمت ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان معامله می‌شود.

. این در حالی است که معاملات روز شنبه با قیمت ۲۸ هزار و ۱۸۰ تومان بسته شده بود.

کاهش قیمت دلار بازار آزاد از صبح دیروز یکشنبه کلید خورد و در پایان معاملات به عدد ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان رسید اما با توجه به اینکه عقب‌نشینی در معاملات پشت‌خطی که به‌صورت عمده بین دلال‌ها جریان دارد و معمولا تا ساعت ١٢شب ادامه پیدا می‌کند، ادامه داشت، امروز انتظار داشتیم دلار باز هم ارزان شود. این اتفاق تا این لحظه رخ داده و شاهد انجام معاملات در کف کانال ۲۷ هزار تومان هستیم اما اگر انتظار دارید از این اتقاق ذوق زده باشیم در اشتباهید چون تا الان دلار تازه به همان جایگاهی رسیده که در ۲۵ و ۲۶ مرداد یعنی قبل از اعلام تعطیلات کرونایی در آن قرار داشت و کاهش قیمت ۴۸ساعت گذشته در حقیقت حکم تخلیه حباب ناشی از تعطیلی بازارها و سپردن آن به دلالان بازار ارز را دارد.

در نتیجه اتفاقات امروز بازار آزاد ارز، سایر بازارهایی هم که معمولا از نرخ دلار تاثیر می‌پذیرند، هم از ابتدای امروز دوشنبه هشتم شهریور دچار شوک شده‌اند. به شکلی که کانال‌های تلگرامی اعلام نرخ ارز، از صبح تا الان نسبت به پذیرش و انتشار تبلیغات و آگهی‌های مختلف پرداخته‌اند و بعضی فروشندگان موبایل هم دست از فروش برداشته‌اند تا شاید بتوانند خودشان را از شوک کاهش قیمت ارز نجات دهند.

از این طرف در بازار سکه و طلا هم خبرهایی است؛ هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۶۲ تومان رسیده و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را ۱۱ میلیون و ۷۸۰ تومان می‌فروشند. در اولین روز شهریور قیمت همین سکه ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان. تا الان که ساعت یک ظهر است، نیم سکه شش میلیون و ۸۰ هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان فروخته می‌شوند.

خبر خوب اینکه پس از بررسی رفتار دلال‌ها در کانال‌های تلگرامی، به ادامه کاهش قیمت دلار در ساعت باقی مانده امروز خوشبین هستیم. همین الان هم آنها مجبور شده‌اند قیمت دلار را بین خودشان به‌عدد ۲۷ هزار تومان برسانند تا بیشتر از این متحمل ضرر و زیان نشوند.


 

به صفحه اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

https://www.instagram.com/behtarinkhabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 89 + = 95

پست بعدی

علت خاموشی های برق تهران

د شهریور ۸ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – علت خاموشی های مجدد تهران چیست؟ سخنگوی صنعت برق کشور:دیروز نیاز مصرف کشور ۶۴ هزار و ۲۰۰ […]

دسترسی های سریع