ناگفته های تکان دهنده زالی از مدیریت کرونا در کشور

بهترین خبر – فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، در سخنانی که خبرگزاری صداوسیما منتشر کرده، گفته است:


◾وقتی اولین مورد کرونا در قم مشاهده شد خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود، اما بعضی‌ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را براحتی کنترل می‌کنیم.

◾وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند ما بجای مشورت با آنها مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمار‌های مرگ‌ومیر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.

◾کمک‌های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره‌های بین‌المللی استفاده نکردیم. چرا چین که دوست صمیمی ماست به ما واکسن کافی نمی‌دهد؟

◾خبر‌های خیلی تلخ تری برای هفته‌های آینده داریم و شرایط بسیار بدتر خواهد شد. دلتا سه ماه در هند طول کشید، آن‌ها بسرعت همه را واکسینه کردند.

◾ما نباید غصه قیمت واکسن را بخوریم حتی باید دوبرابر قیمت بخریم و مردم را واکسینه کنیم. ما ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می‌کردیم.

◾چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را سه‌برابر قیمت بخریم، ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم. هیچ راهی نداریم جز ۲ هفته تعطیلی که از همین امروز باید آغاز شود.

◾ما فقط برای پنج روز ذخیره واکسن داریم و نمی‌توانیم سرعت را زیاد کنیم، اگر واکسن زیاد بود ما مراکز را دوبرابر می‌کردیم.

◾نیرو‌های طرح تحول سلامت چهار ماه است حقوق نگرفته‌اند، افراد حاضر در ستاد کرونا در محیط نیستند و نمی‌توانند تصمیم درست بگیرند.

◾سفیران ما در کشور‌های خارجی بدنبال تأمین واکسن نبودند، با سفیر ژاپن صحبت کردم گفت اصلاً سفیر ایران دنبال واکسن نیامده است، این چه دیپلماسی است؟

(منبع: صداوسیما)

پاسخ ظریف به اظهارات جنجالی زالی


به صفحه اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

https://www.instagram.com/behtarinkhabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 7 + 3 =

پست بعدی

وضعیت قرمز، کرونا بسیار بی رحم شده است

پ مرداد ۲۱ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – بعضی ها فکر می کنن که بیماری کرونا مال بقیه ست بعضی هم می گن ما گرفتیم […]

دسترسی های سریع