پاسخ ظریف به اظهارات جنجالی زالی

وزیر امور خارجه با اشاره به بخش‌هایی از اظهارات امروز علیرضا زالی درباره وارد نشدن مناسب #واکسن_کرونا به کشور و عدم فعالیت سفرای ایران برای #واردات_واکسن کرونا، به این اظهارات پاسخ داد.

محمد جواد ظریف در صفحه شخصی خود نوشت:

شرایط #کرونا وخیم است و نیاز به کوشش و همدلی ملی داریم. بنده و همکارانم در نبرد تمام عیار با جنایت تحریم و تروریسم اقتصادی، تمام سعی‌مان را برای افزایش واردات واکسن خارجی و تأمین نیازهای تولید داخلی انجام داده و خواهیم داد.

ولی متأسفانه حمله و توهین و افترا به دستگاه دیپلماسی از مستحب مؤکد هم عبور کرده و تبدیل به واجب عینی، و نه حتی واجب کفائی، شده است.

آقایانی که به دستگاه دیپلماسی در مورد واکسن توهین می‌کنند فقط به یک سوال پاسخ دهند: بیش از ٢۴ میلیون #واکسن‌_وارداتی تا کنون و بیشتر نیازهای تولید داخلی را کدام دستگاه علی‌رغم #تحریم و همه کارشکنی‌ها و… وارد کشور کرده است؟

نگذارید از سکوت پشیمان شویم و بپرسیم: اولین بار چه کسی در دولت بحث کرونا را مطرح کرد؟ چه پاسخی به او داده شد؟ کدام دستگاه پیشنهاد تمهید واردات واکسن از چین را در شهریور گذشته مطرح کرد؟ دقیقا همان کاری که بعد از آن تاریخ امارات (برای سینوفارم) و ترکیه (برای سینوواک) انجام دادند؟

چه کسانی گفتند مردم ما موش آزمایشگاهی نیستند؟ کدام وزیر واکسن اسپوتنیک را در سفرش از روسیه گرفت؟ چه کسانی به او حمله کردند و او سکوت کرد و کار را ادامه داد؟

کدام دستگاه پروفورمای ورود ٢٠ میلیون واکسن از اروپا را رد کرد؟

باز هم بگویم؟
این نیز بگذرد


به صفحه اینستاگرام بهترین خبر بپیوندید:

https://www.instagram.com/behtarinkhabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 2 + = 7

پست بعدی

ناگفته های تکان دهنده زالی از مدیریت کرونا در کشور

چ مرداد ۲۰ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، در سخنانی که خبرگزاری صداوسیما منتشر کرده، گفته است: ◾وقتی […]

دسترسی های سریع