۵۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند – ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

بهترین خبر – امروز رکورد ابتلا و مرگ و میر روزانه در اثر بیماری کرونا شکسته شد. همچنین بیماران در صف انتظار برای بستری شدن در بیمارستان‌ها به سر می‌برند.

شماره یک : امروز اخبار نگران کننده ای درباره تشکیل صف بستری در بیمارستانهای کشور شنیده شد. این در حالی است که معاون درمان وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز بیش از ۴۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بستری و بیش از ۲۰ هزار نفر نیز خدمات لازم درمانی را به صورت سرپایی دریافت می‌کنند.

شماره دو : تعداد بستری‌های جدید در مراکز درمانی تهران طی ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۹۰۰ بیمار بوده است. در مقابل، هزار و ۴۵۰ بیمار هم از بیمارستان‌ها در این مدت ترخیص شده‌اند ‌اما همچنان تراز ترخیص‌شدگان در تهران، منفی است. متاسفانه در شبانه‌روز گذشته ۱۴۲ بیمار در تهران بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. تهران همچنان وضع ناپایداری دارد و همه شهرهای استان تهران در وضعیت قرمز هستند.

شماره سه: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد شناسایی شده کووید ۱۹ نیز در کشور رکورد زده است. از دیروز تا امروز ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۶۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۱۰۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۷۲۹ نفر رسید.

شماره چهار: رکورد شکنی دوباره واکسیناسیون با تزریق بیش از ۵۲۸ هزار دُز واکسن را نیز در شبانه روز گذشته شاهد هستیم.

شماره پنج : در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۴ هزار و ۱۵ نفر رسید.

شماره شش: تا کنون ۱۲ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۵۸۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۷۲ هزار و ۳۷۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۵۸ دُز رسید. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

شماره هفت: امروز صبح دوازدهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شد. در این مرحله یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد شد، تاکنون ۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط ۱۴ پرواز به کشور منتقل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 39 − 36 =

پست بعدی

در المپیک توکیو، آمریکا رتبه اول جهان شد

ی مرداد ۱۷ , ۱۴۰۰
ایران به رتبه ۲۷ ام دنیا در المپیک رسید

دسترسی های سریع