رکورد دایی هم اینک در دستان رونالدو

ستاره پرتغالی در دیدار مقابل فرانسه در مسابقات یورو موفق شد دو گل به ثمر برساند و در کنار علی دایی ۱۰۹ گله شود.

بهترین خبر – یکی از افتخارات فوتبال ایران در عرصه جهانی، عنوان برترین گلزن ملی تاریخ فوتبال است که علی دایی، مهاجم سابق کشورمان با ۱۰۹ گل زده سال‌هاست آن را در اختیار دارد و در شرایطی که در سال‌های قبل به نظر می‌رسید رسیدن به آن کار سخت و تقریباً غیر ممکنی باشد ولی ماشین گلزنی پرتغالی توانست خودش را به این آمار برساند و در کنار علی دایی در صدر جدول قرار بگیرد.

علی دایی - رونالدو
علی دایی – رونالدو

 

رونالدو با دو گلی که در دیدار با فرانسه به ثمر رساند ۱۰۹ گله شد و اگر یک گل دیگر به ثمر برساند این عنوان را به تنهایی در اختیار خواهد گرفت.

 

دایی به مدت ۱۳ سال و از سال‌های ۷۲ تا ۸۵ عضو تیم ملی ایران بود و آخرین حضورش در ترکیب تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ بود.

اولین گل ملی دایی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ و در دیدار برابر تایوان به ثمر رسید و آخرین گل ملی او هم در دیدار دوستانه با کاستاریکا پیش از شروع جام جهانی به ثمر رسید. او در مجموع ۱۴۹ بازی ملی دارد که ۱۰۹ گل ملی در آن به ثمر رسانده است.

آخرین بازی ملی دایی مقابل آنگولا در جام جهانی ۲۰۰۶ بود که موفق نشد در آن گلی به ثمر برساند. دایی در ۳۷ سالگی از تیم ملی خداحافظی کرد.

رونالدوی پرتغالی در دیدار مقابل فرانسه موفق شد دو گل تیمش را به ثمر برساند تا تعداد گل‌های ملی اش از ۱۰۷ به ۱۰۹ گل افزایش یابد و حالا خودش را به علی دایی برساند. او هم اکنون ۳۶ سال دارد و اینطور که خودش می‌گوید به این زودی‌ها قصد ندارد فوتبال را بیخیال شود و به احتمال زیاد این رکورد را بیش از این هم افزایش خواهد داد.

رونالدو
رونالدو

#کریستیانو رونالدو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 4 + 3 =

پست بعدی

کاریکاتور: رونالدو پادشاه گلزنی اروپا

پ تیر ۳ , ۱۴۰۰
مهاجم تیم ملی فوتبال پرتغال شب گذشته در بازی برابر مجارستان دو مرتبه گلزنی کرد و رکورد دار آقای گل شد
کاریکاتور رونالدو

دسترسی های سریع