جان باختن مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران دست‌کم ۲۱ نفر مصدوم شدند و «مهشاد کریمی» خبرنگار ایسنا و «ریحانه یاسینی» خبرنگار ایرنا در این حادثه جان باختند.

بهترین خبر ضایعه درگذشت دو خبرنگار در حادثه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی را تسلیت می گوید.

تسلیت مدیرعامل ایسنا برای درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا

مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضایعه درگذشت خبرنگار این خبرگزاری و خبرنگار ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی را تسلیت گفت.

«مهشاد کریمی» و «ریحانه یاسینی»
«مهشاد کریمی» و «ریحانه یاسینی»

به گزارش ایسنا، متن پیام تسلیت علی متقیان بدین شرح است:

«وبشرالصابرین

الذین اذا اصابتهم مصیبه

قالوا انالله و انا الیه راجعون

سیاهه‌ی ایسنایی‌های از دست رفته در دو دهه‌ی گذشته، هر بار سنگین‌تر می‌شود و این بار گران، چنان قلب و روح ما را می‌فشارد که جز پناه بردن به خالق قادر و رحمان و اولیای صبورش، یارا و پناه دیگری نداریم.

درگذشت  نابهنگام همکار فعال، متین و خوش‌آتیه‌مان، سرکار خانم مهشاد کریمی و سرکار خانم ریحانه یاسینی خبرنگار خبرگزاری ایرنا، در سانحه‌ی واژگونی خودرو حامل خبرنگاران محیط زیست در سفر بازدید از آخرین وضعیت دریاچه‌ی ارومیه، پس از سانحه‌ی سقوط هواپیمای سی۱۳۰ ارتش که دو نفر دیگر از همکاران نجیب ما را به فیض شهادت رساند، دومین حادثه‌ی مرگبار برای همکاران خدوم خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) است که حین انجام ماموریت خبری رخ داده است.

این واقعه‌ی دردناک را خدمت خانواده‌ی محترم آن مرحوم، همسر محترم ، همکاران خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جامعه‌ی خبری و نیز ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده، از درگاه ایزد منان برای مرحومه از دست رفته علو درجات و همنشینی با صدیقه طاهره (س) و برای بازماندگان، ازجمله همسر ایشان که خود از ایسنایی‌های سال‌های قبل بوده است، صبر و شکیبایی و تحمل این مصیبت آرزو دارد.

علی متقیان

مدیرعامل خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)»

بر اساس این گزارش، عصر چهارشنبه (۲ تیر) در حادثه واژگونی اتوبوس حامل تعدادی از خبرنگارانی که برای تهیه گزارش از دریاچه ارومیه عزیمت کرده بودند، دست‌کم ۲۱ نفر مصدوم شدند و «مهشاد کریمی» خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا و «ریحانه یاسینی» خبرنگار ایرنا در این حادثه جان باختند.

سازمان راهداری تأیید کرد: مقصر بودن راننده در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران
حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران

مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران حوزه محیط زیست، اعلام کرد: راننده بدون صورت وضعیت و به صورت فردی اقدام به مسافرگیری در مسیر کرده و بر اساس آخرین گزارش پلیس راه به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه در بروز این حادثه مقصر بوده است.

فرهاد صالحیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران اظهار کرد: راننده «م.ش» دارای کارت هوشمند فعال و معاینه فنی معتبر از تاریخ ۱۹ اردیبهشت تا ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ بوده است اما بدون صورت وضعیت (بدون هماهنگی از طریق شرکت حمل و نقل) و خارج از برنامه شرکت حمل و نقل اقدام به مسافرگیری کرده است و احتمالا مسئول این تور، شخصا با راننده تماس گرفته است.

وی با بیان اینکه “آخرین تردد این راننده با اتوبوس مذکور، از طریق یک شرکت حمل و نقل در تاریخ دوم اردیبهشت امسال صورت گرفته بود”، افزود: هنگامی که این اتوبوس در منطقه دشت غوره واقع در ۱۸ کیلومتری شهر نقده در حال حرکت بوده است، به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، دچار سانحه می‌شود.

مدیرکل آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: گرچه اتوبوس مذکور دارای معاینه فنی معتبر بوده است، اما تخلف و قصور راننده محرز بوده چراکه نه‌تنها بدون صورت وضعیت اقدام به جابجایی مسافر کرده بلکه با وجود آشنایی از مسیر کوهستانی مذکور، سرعت غیرمجاز داشته است و همین مساله سبب شده تا نتواند وسیله نقلیه خود را کنترل کند.

وی تصریح کرد: مسلما با راننده متخلف برخورد خواهد شد.

انتقاد رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از عدم اتخاذ تمهیداتی برای سلامتی خبرنگاران

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در حوالی نقده، گفت: اگر برای پوشش احیای دریاچه واقعا یک اتوبوس خبرنگار لازم است، چرا تمهیداتی برای سلامتی آنان اتخاذ نشد؟

سمیه رفیعی در حساب کاربری خود در توئیتر، در مورد حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران نوشت: «غم این حادثه دلخراش وصف‌پذیر نیست. این چه وضعی است که هم باید غم از بین رفتن ⁧‫دریاچه ارومیه⁩ را خورد و هم غم احیای آن؟ سازمان محیط زیست پاسخ دهد که اگر برای پوشش احیای دریاچه واقعا یک اتوبوس خبرنگار لازم است، چرا تمهیداتی برای سلامتی آنان اتخاذ نشد؟»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha − 4 = 5

پست بعدی

همدردی هنرمندان با خبرنگاران حادثه دیده

پ تیر ۳ , ۱۴۰۰
برخی از هنرمندان با انتشار مطالب جداگانه ای در فضای مجازی، در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در ارومیه، با اهالی رسانه همدردی کردند.
خبرنگاران حادثه دیده

دسترسی های سریع