کدام دزدی ها در کدام مناطق تهران بیشتر است؟

بهترین خبر – جانشین پلیس پیشگیری پایتخت می‌گوید بافت جمعیتی و فرهنگی مناطق حاشیه‌ای نسبت به مناطق مرکزی شهر تهران متفاوت است و برای همین نوع جرایم هم متفاوت خواهد بود. پلیس هم با توجه به اینکه نوع جرایم در این مناطق متفاوت است طرح‌هایی را به صورت ثابت یا مقطعی بسته به نوع جرایمی که در آن نقاط اتفاق می‌افتد به اجرا در می‌آورد.

به‌گفته علیرضا ناصری‌نژاد توزیع فراوانی نیرو، امکانات و تجهیزات در مناطق مختلف تهران یکسان است اما هرچه جمعیت در منطقه‌ای متراکم‌تر باشد بدیهی است که جرم هم در آن منطقه افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال در مناطق مرکزی تهران که بخش‌های اداری در آنجا گستردگی بیشتری دارد و جمعیت شناور زیادی هم دارد شمار زیادی از مردم محل کارشان در آن مناطق قرار دارد. پس طبیعی است که جرایمی مثل موبایل قاپی در آنجا آمار بالاتری داشته باشد. چون مردم درگیر کار‌های اداری هستند و با تلفن‌های همراهشان زیاد سر و کار دارند. برای همین موبایل قاپی در آنجا جرم شایع تری است.

یا در مناطق شمال تهران که خانه‌های بزرگی را شاهدیم و جمعیت زیادی هم در آن نقاط سکونت دارند جرایمی مثل سرقت منازل در آنجا آمار بالایی دارد؛ بنابراین بسته به بافت فرهنگی منطقه و میزان جمعیت و میزان شناور یا ساکن بودن جمعیت در هر منطقه نوع جرایم هم نسبت به جاهای دیگر متفاوت خواهد بود. یا بعضی مکان‌ها نظیر تفرجگاه‌ها که می‌بینیم در فصل تابستان مثلا در حاشیه رودخانه کن مردم خودروهایشان را کنار جاده رها می‌کنند و به حاشیه رودخانه می‌روند و هیچ دسترسی یا دیدی هم به خودروهایشان ندارند و معمولا تلفن همراه را هم در خودرو باقی می‌گذارند. برای همین سرقت خودرو در چنان جا‌هایی زیاد اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha − 1 = 1

پست بعدی

عراقچی: الآن در موقعیتی هستیم که فکر می‌کنیم تمامی اسناد توافق تقریباً آماده است

ی خرداد ۳۰ , ۱۴۰۰
آخرین وضعیت مذاکرات برجام به روایت عباس عراقچی

دسترسی های سریع