رهبر انقلاب : در جریان عدم احراز صلاحیت به برخی ظلم و جفا شد

بهترین خبر – رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانات مهم شان در سالگرد ارتحال امام راحل به بحث احراز صلاحیت ها اشاره کردند و فرمودند: در جریان عدم احراز صلاحیت به بعضی از کسانی که احراز صلاحیت نشده بود ظلم و جفا شد.

ایشان در این بخش از بیانات خود فرمودند: یک تذکّر ضروری‌ وجود دارد که در آخر صحبت می‌خواهم بگویم که یک امر دینی و انسانی است. در جریان عدم احراز صلاحیّت، به بعضی از کسانی که احراز صلاحیّتشان نشده بود، جفا شد، ظلم شد؛ نسبت‌هایی داده شد -یا به خودشان یا به خانواده‌هایشان- که واقعیّت نداشت. خانواده‌های محترم و عفیف دچار یک چنین مواجهه‌ای با یک چنین نسبت‌هایی شدند. خب گزارش‌های خلاف و غلطی بود؛ بعد هم ثابت شد که خلاف است، معلوم شد که خلاف است؛ منتها خب [در] دهان مردم پخش شد، در فضای مجازی متأسّفانه -فضای مجازی که من میگویم رهاست، یک نمونه‌اش همین است- بدون هیچ قید و بندی این چیزها را منتشر کردند. حفظ آبروی انسانها جزو مهمترین مسائل است، جزو بالاترین حقوق انسانها است. من خواهشم این است و مطالبه‌ام این است از دستگاه‌های مسئول که جبران کنند، مواردی که یک گزارشی داده شده و خلاف واقع بوده، مربوط به فرزند کسی، مربوط به خانواده‌ی کسی، این را -بعد هم معلوم شد که خلاف واقع است- این را جبران کنند و اعاده‌ی حیثیّت کنند. خدای متعال ما را از گناه، از ظلم، از هتک حرمت مؤمن محفوظ بدارد. خدای متعال ما را از تخلّف از وظایفمان محفوظ بدارد.

ایشان در بخش‌های دیگری از بیانات خود درباره انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی فرمودند:

*** گفته میشود برخی بخاطر مشکلات معیشتی مردد هستند که در انتخابات شرکت نکنند. نبایستی این چیزها ما را دلسرد کند درباره انتخابات. اگر نابسامانی و ناکارآمدی وجود دارد باید آنرا با انتخاب درست و خوب جبران کنیم نه با عدم انتخاب. اگر ضعفی در مدیریتها وجود دارد راه چاره آن چیست؟ که ما در مدیریتها دخالت نکنیم؟یا نه، یک مدیریت به معنای واقعی کلمه اسلامی و مردمی انتخاب کنیم.

*** در انتخاب باید دقت کرد. به وعده و حرف نمیشود اعتماد کرد. درباره خارجیها هم همین را میگویم. به مسئولین عزیز در همین قضایای هسته‌ای که در جریان است همین را میگویم. در مسائل مهم کشور هم همینجور است. حرف آسان است. باید نگاه کرد این وعده را که این فرد میدهد آیا در گذشته این فرد عملی وجود دارد که این وعده را تصدیق کند یانه. نامزدها وعده هایی را که مطمئن نیستند میتوانند انجام بدهند را ندهند.

*** این وعده‌ها به ضرر کشور است. اگر چنانچه به ریاست جمهوری رسیدید و نتوانستید انجام دهید مردم را نسبت به نظام دلسرد میکنید. وعده‌هایی که اهل فن تایید میکنند قابل تحقق است را بدهید، اما این وعده‌هایی که پشتوانه عملی ندارد را این وعده ها را نباید داد چون موجب دلسردی مردم خواهد شد و این گناه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha + 68 = 69

پست بعدی

بازگشت پالایشگاه تهران به مدار تولید

ج خرداد ۱۴ , ۱۴۰۰
بهترین خبر – شرکت پالایش نفت تهران از بازگشت این پالایشگاه به مدار تولید خبر داد.  به نقل از روابط […]

دسترسی های سریع