اهداف و رئوس برنامه های دولت «اقدام و تحول»

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ۱۴۰۰ گفت: من شرمنده مردم هستم که کولبری و نان قرضی در کشور وجود دارد

بهترین خبر – محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ۱۴۰۰ گفت: من شرمنده مردم هستم که کولبری و نان قرضی در کشور وجود دارد. اگر امروز من از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی صحبت می کنم حرفی دقیق است.

رضایی ، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که بعداز ظهر امروز (یک شنبه) در شبکه یک سیما حضور یافت اهداف و رئوس برنامه های دولت «اقدام و تحول» را برای مردم ایران تشریح کرد.

وی در ابتدای این برنامه اعلام کرد: من شرمنده مردم هستم که کولبری و نان قرضی در کشور وجود دارد. اگر امروز من از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی صحبت می کنم حرفی دقیق است و پشتوانه علمی دارد و به گونه ای عمل می کنیم که تورم ایجاد نشود.

وی در توضیح برنامه های انتخاباتی خود گفت: مردم ایران اگر من دو دوره انتخابات شرکت کردم، آبرو و اعتبار خود را در وسط قرار دادم .

وی با اشاره به نابرابری اقتصادی در کشور خاطر نشان کرد: این نابرابری و بی عدالتی که در کشور به وجود آمده خطر را بیشتر می ‌کند این نابرابری از خطر حمله آمریکا هم بیشتر است.

وی گفت: عدالت و امنیت دو روی یک سکه است. از اسرائیل می آیند برادران عزیز ما را شهید می‌کنند این آلودگی امنیتی است، مافیا خودرو و اقتصادی هم آلودگی عدالتی است دست همه را هم قطع ‌می‌کنیم .

رضایی تاکید کرد: با تغییر ساختار در دولت و دیوان سالاری سعی می‌کنیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سیاست را ادامه دادم اما چند ماهی طول نکشید که ترورها و انفجارها شروع شد و لباس سیاست را درآوردم و لباس سربازی جدیدی را به نام پاسداری بر تن کردم و به میدان آمده و تا شهریور سال ۱۳۶۰ و حدود ۲ سال و نیم با کمک جوانان برومندی مانند مهدی زین‌الدین، حسن باقری امنیت و اطلاعات ایران را ساماندهی کردم و ترورها را پایان دادیم ولی دوباره متوجه شدیم که بایستی قیام سومی را آغاز کنیم و به دفاع بپردازیم.

وی با اشاره به این که حضرت امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی مرا در ۲۷ سالگی فرمانده سپاه کردند و من با جوانان عزیز و بزرگواری همچون همت‌ها، باکری‌ها، قاسم‌ سلیمانی‌ها توانستیم در یک جنگ بسیار سخت همه سرزمین‌های‌مان را آزاد کنیم، اظهار داشت: من در همان دوران متوجه شدم که حادثه بعدی ایران محاصره اقتصادی است.

حسن باقری، شهید بزرگوارمان که یکی از جوانان استراتژیک و فرماندهان راهبردی‌مان بود در یادداشتی آورده است که در ۱۳ بهمن ۱۳۶۰ آورده است که برادر محسن گفتند که این جنگ را ما تمام می‌کنیم ولی آمریکا ما را محاصره اقتصادی خواهد کرد و بایستی خودمان را برای آن دوران آماده کنیم.

این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بلافاصله بعد از آنکه جنگ تمام شد من یک قیام چهارم را شروع کردم و قرارگاه سازندگی را در سپاه احداث کرده و وسایل مهندسی که روزگاری سنگر و جاده درست می‌کرد را به داخل کشور آورده و اتوبان و سد ساختیم و بعد از گذشت هشت سال به نتیجه رسیدم که این کارهایم کافی نیست.

وی با تاکید بر این‌که اگر ما بخواهیم محاصره اقتصادی را از بین برده و اقتصاد کشورمان را درست کنیم بدون دانایی و فهم اقتصادی امکان‌پذیر نیست ، گفت: از مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت به دانشگاه تهران رفته و لیسانس، فوق‌ لیسانس و دکترای اقتصاد گرفتم و وقتی وارد مجمع تشخیص مصلحت نظام در طول این ۲۰ سال اخیر شدم ، سیاست‌های کلی اقتصادی را تنظیم کردیم.

رضایی در ادامه خاطر نشان کرد: حجم زیادی از سیاست‌های مقام رهبر معظم انقلاب که به هر سه قوه ابلاغ می‌شد در شرایطی است که حتی به ۱۰ درصد آن عمل نشده است ولی اگر آنها عملیاتی شده بود ما وضعیت اقتصادی فعلی را نداشتیم.

وی ادامه داد: من یک هزار تومانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نشان دادم این در حالی است که یکی از آقایان یک کلید درآورد ولی من یک هزار تومانی درآوردم و گفتم که ملت ایران این پول ملی ما سقوط می‌کند و من می‌خواهم با کمک جوانان ایران اجازه ندهم این پول ملی سقوط کند که این موضوع نشانه صداقت من برای حضور در انتخابات فعلی ریاست جمهوری است.

رضایی سپس بیان کرد: در آن ایام با هزار تومان می‌توانسیتم چند عدد تخم‌مرغ و نان بخریم اما امروز قیمت‌ها بیشتر است.۳۵۰ تومان آن موقع برابر هزار تومان امروز است.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: سوال این است که چرا معلمان، بازنشستگان و کارمندان به وضعیت فعلی رسیده و در شرایط خاصی زندگی می‌کنند که من خود را شرمنده ملت ایران می‌دانم که روزگاری در کنار شهدای بزرگی بودم که آرزوی‌های ایران بزرگ را داشتند.

وی تاکید کرد: برای بار سوم هم در انتخابات ریاست جمهوری آبرویم را کف دست گذاشته و آمدم تا برنامه‌هایم را بگویم. من به رأی مردم احترام گذاشته‌ام و از همه دولت‌هایی که شما انتخاب کرده‌اید با آنکه نقد داشته و در هیچکدام‌شان هم حضور نداشتم اما از آنها حمایت کردم و حداقل در سه دولت اخیر که در مجمع تشخیص من حضور داشتم همه وزرای دولت را آورده‌ایم و نظرات آنها را گرفته و کارشناسان صحبت کرده و سیاست‌های مختلف را تنظیم کرده و مقام معظم رهبری این سیاست‌ها را دیده، اصلاح کرده و ابلاغ کردند، اما در هیچکدام از این دولت‌ها حضور نداشته‌ام.


رضایی با بیان اینکه«دولت ما اقدام و عمل است و جوانان را به صحنه می‌آوریم» گفت: دولت ما دولت جوان انقلابی خواهد بود و هیچ کاری را بدون پژوهش و کار تحقیقاتی انجام نمی‌دهیم.

وی تاکید کرد: دیپلماسی ما دیپلماسی کاغذی شده است و اگر در مذاکرات برجام دیپلمات‌های ما سفت و سخت مقابل زیاده خواهی آمریکا ایستاده بود امروز ترامپ از برجام خارج نمی‌شد.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: من همواره در زندگی‌ام به تخصص، علم و دانش توجه کرده‌ام و اگر دانش اقتصاد را فرا نگرفته بودم و اگر هم‌اکنون استاد تمام اقتصاد نبودم و اگر سیاست‌های کلی اقتصادی را تنظیم نمی‌کردم هیچگاه حاضر نبودم وعده به شما بدهم.

وی تصریح کرد: اگر امروز از یارانه ۴۵۰ هزار تومانی صحبت می‌کنم این حرف دقیق بوده، پشتوانه دارد و قابل تحقق است به نحوی عمل خواهم کرد که تورمی به وجود نیاید و هزینه روی دوش دولت ایجاد نشود این در حالی است که سالانه معادل ۱۳۰ میلیارد دلار یارانه‌ای داده می‌شود که خیلی از آنها را ثروتمندان برده و در برق مصرفی در لوسترها و بنزین خودروهایشان مصرف می‌کنند در حالیکه برق یک لوستر یک ثروتمند معادل برق یک کوچه در شهرهای جنوبی ایران است که این موضوع بی‌عدالتی و نابرابری است ولی می‌توانیم این موضوع را با تخصص و دانایی حل و فصل کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این‌که آرمان‌هایی و ارزش‌هایی که در ابتدای انقلاب و در دوران دفاع مقدس تکیه کردیم و بلند شدیم متأسفانه در طول سال‌ها و دهه‌ اخیر از بین رفته است، تاکید کرد: احیای این ارزش‌ها از مهم‌ترین اهداف من است. جوانگرایی، اعتماد به نفس، خلاقیت و نوآوری وارد زندگی، صنعت، کشاورزی و اداره کشور کنیم اولین هدف من است.

وی با بیان این‌که قیام برای جوانگرایی از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: نشستن روی برخی صندلی‌ها و چسبندگی‌ که به وجود آورده است منجر به آن شده که متوسط سن زمامداران کشورمان روز به روز بیشتر شود که نیازمند یک قیام است و به سادگی و با توصیه به اینکه جوانان را به کار می‌گیریم تحقق پیدا نمی‌کند.

رضایی ادامه داد: وقتی به امام (ره) اعلام کردند که جان شما در خطر است و وارد ایران نشوید امام (ره)به آنها پاسخ داد که مگر خون من از خون ملت ایران رنگین‌تر است.چه کسانی این ریسک را در بدنه جوان کشور تزریق کردند جز دولتمردان و نحوه اداره کشور.قیام علیه انحرافات، تبعیض، فساد، بایستی انجام شود و قیام کرده و از صدر تا ذیل عمل کنیم؛ اینکه بیایم یکسری از خرده مفسدین را بازداشت کنیم اما فسادهای بزرگ را رها کنیم نشان دهنده آن است که کاری نکرده‌ایم و دوباره فساد می‌آید؛ اگر در مبارزه با فساد صادقانه رفتار می‌کنیم بایستی از خود، خانواده، فامیل و از رأس دولت تا بدنه اقدام کنیم در غیر این صورت مردم توجهی نخواهند کرد.
وی افزود: روز اولی که جناب آقای رئیسی وارد قوه قضاییه شدند اعلام کردم که چون شما رقیب دولت آقای روحانی بودید از دولت شروع نکنید مگر می‌شود در قوه قضاییه فرد مفسدی نباشد و اگر شما دو قاضی مفسد را بازداشت کنید و اعدام کنید کار پیشرفت خواهد کرد.

رضایی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر ما در امر مبارزه با فساد از خودمان شروع نکنیم اعتماد به جامعه باز نمی‌گردد و تنها با صداقت می‌توانیم مردم را وارد یک قیام بزرگ کنیم و بدون مردم کاری نمی‌توانیم انجام دهیم.

وی افزود: ما جنگ و انقلاب را با مردم حل کردیم؛ ما می‌خواهیم ایران بزرگ اقتصادی را در کنار ایران بزرگ سیاسی، دفاعی و امنیتی به وجود آوریم؛ بدون اقتصاد امنیت نخواهد بود و بدون اقتصاد معیشت نداریم ضمن اینکه بدون اقتصاد، اقتدار و عزت هم نخواهیم داشت.

رضایی گفت: اگر سربازان ما برای صلح‌سازی و امنیت‌سازی در عراق، سوریه و لبنان بنا به تقاضای آن دولت‌ها رفته و مشورت می‌دهند، آیا بایستی پشت‌سر ما عربستان و ترکیه به آنجا بروند وکالاها و تجارت‌شان را به آنجا ببرند در حالیکه ایران امنیت و صلح را به وجود آورده است؛ به همین دلیل من می‌گویم که یک ریال در برابر یک ریال بایستی باشد.

وی همچنین ادامه داد:اقتصاد داشتن با برادری منافاتی ندارد و ما با همه کشورها برادر هستیم و این برادری سر جای خودش است و تجارت هم جای خودش را دارد.’ منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 89 + = 93

پست بعدی

منع تردد بین کلیه شهرها از ۱۲ خرداد

ی خرداد ۹ , ۱۴۰۰
بهترین خبر جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، منع تردد خودروها […]

دسترسی های سریع