مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای پرواز ماهان در خاک سوریه

بهترین خبر

یک جنگنده ناشناس در حرکتی تحریک آمیز و خطرناک در آسمان سوریه به هواپیمای خطوط ماهان نزدیک شد.

امروز (پنجشنبه) در مسیر پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت زمانی که این هواپیما در آسمان کشور سوریه بود جنگنده در حرکتی تحریک آمیز و خطرناک به هواپیمای خطوط ماهان نزدیک شد.

پس از این اقدام خطرناک جنگنده ناشناس خلبان هواپیمایی مسافری برای جلوگیری از برخورد با جنگنده ارتفاع پرواز را بسرعت کاهش می‌دهد که این امر موجب شد تعدادی از مسافران این پرواز آسیب ببینند.

سخنگوی نیروهای تروریستی ارتش آمریکا در منطقه در خبری که در رویترز منتشر شده ، مدعی شد جنگنده آمریکایی اف۱۵ در فاصله امن در حوزه دید یک هواپیمای مسافربری ایرانی قرار گرفته است.

بیل اوربان، سخنگوی نیروهای تروریستی ارتش آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام می‌گوید دو جنگده آمریکایی اقدام به پرواز قانونی و همیشگی خود در حریم پایگاه نظامی التنف (در خاک سوریه) همزمان با عبور هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز منطقه کرده‌اند.

ساعاتی پیش یک هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه مورد تعرض دو جنگنده قرار گرفته است. هواپیمای مسافربری ایرانی در مسیر خود به سمت فرودگاه بیروت بوده که جنگنده‌های مهاجم به آن، نزدیک شده و خلبان مجبور شده است ارتفاع هواپیما را به صورت ناگهانی کاهش دهد و به دلیل کاهش ارتفاع غافلگیرانه هواپیمای ایرانی، تعدادی از مسافران زخمی شدند.

گفته می‌شود این هواپیمای ایرانی از تهران عازم بیروت، پایتخت لبنان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 40 − = 31

پست بعدی

ماه چهره خلیلی بازیگر سریال در چشم باد بر اثر ایست قلبی درگذشت.

ج مرداد ۳ , ۱۳۹۹
بهترین خبر – ماه چهره خلیلی ـ بازیگر سریال های «در چشم باد»، «مختارنامه» و «کلاه پهلوی» ـ جمعه، ۱۷ […]

دسترسی های سریع