واکسن کرونا با موفقیت ساخته شد

بهترین خبر -منابع خبری گزارش داده‌اند دانشگاه آکسفورد واکسنی ساخته که بی‌خطر است و می‌تواند سیستم ایمنی بدن را وادار به ترشح پادتن کند.

شبکه خبری بی‌بی‌سی گزارش داد واکسن ویروس کرونا که توسط دانشگاه آکسفورد ساخته شده ظاهراً امن است و باعث ایجاد پادتن در بدن می‌شود.
دانشگاه آکسفورد اعلام کرده که این واکسن ایمن بوده و قابلیت آماده کردن سیستم ایمنی بدن علیه ویروس کرونا را دارد.
آزمایش این واکسن بر ۱۰۷۷ نفر نشان داد که تزریق این واکسن منجر به ساخت پادتن و گلبولهای سفید شده که میتوانند با ویروس کرونا مبارزه کنند.
در حالی که این یافته ها بسیار امیدوار کننده هستند، اما هنوز خیلی زود است که این واکسن در مقیاس وسیعتری استفاده شود. انگلیس در نخستین گام ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده است. این واکسن جدید «ChAdOx1 nCoV-19 » نام دارد و به سرعت در دست ساخت است.

برآوردهای دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، بامداد یکشنبه از ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. تاکنون ۱۴،۲۱۰،۰۴۰ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۶۰۰،۴۳۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند. در مقابل اما حدود هشت میلیون و پانصد هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.
در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با نزدیک به سه میلیون و هفتصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 4 + 4 =

پست بعدی

عرضه اولیه آبادا در ۱ مرداد ۹۹ ، مقدار نقدینگی مورد نیاز

د تیر ۳۰ , ۱۳۹۹
بهترین خبر – بر اساس اعلام شرکت بورس اوراق بهادار تهران، روز چهارشنبه شرکت تولید نیروی برق آبادان ۳۰۰ میلیون […]

دسترسی های سریع