تعدادی از نمادهای بورس امروز منفی معامله شدند

بهترین خبر – شاخص کل بورس اوراق بهادار تا لحظه تنظیم خبر با افت ۲۶ هزارو ۳۱۸ واحدی به عدد یک میلیون و ۲۱ هزار واحد رسید. همچنین ارزش معاملات امروز از مرز ۱۹۶ هزار میلیارد ریال گذشت که تا کنون بی سابقه بوده است.

در جریان معاملات امروز قریب به اتفاق، شاخص‌های بورس اوراق بهادار با افت همراه بود. نماد‌های فارس، پارسیان و فملی بیشتر تاثیر منفی در شاخص و نمادهای شستا، اخابر و شپنا بیشترین تاثیر مثبت در شاخص را داشت. نماد بانک ملت که در طی معاملات این هفته با رشد مواجه بود امروز شاهد کاهش قیمت بود، همچنین بانک تجارت و ملی صنایع مس ایران از پربیننده‌های بازار بودند.
تعداد نمادهایی که در محدوده منفی معامله شدند بیش از ۲.۵ برابر نمادهای مثبت بود که گفته می‌شود تحت تاثیر بازگشایی نماد خساپا و هجوم حجم ۱۰ میلیاردی برای خرید این نماد بود. لازم به ذکر است روز گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون، حجم در این نماد معامله شد. علت دیگر ریزش هیجانی امروز بورس را می‌توان، اعلام شرایط پیش فروش خودرو و اقبال مردم برای خرید خودروی ثبت نامی ذکر کرد و احتمال می رود در آغاز هفته پیش رو، مجددا روند صعودی بورس از سر گفته شود. از سویی دیگر امروز نیز دلار در بازار آزاد به ۱۷ هزار تومان رسید که شاید بی ارتباط با شاخص بورس نباشد و مردم ترجیح دهند دورباه ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز را مجدد تجربه کنند.

این در حالی است که بر اساس اعلام ناظر بورس، معاملات امروز دو نماد صبا و شستا نیز از ساعت ۱۲:۳۵ تا ۱۳:۳۵ انجام شد. همچنین معاملات نماد خساپا از ساعت ۱۳:۴۰ تا ۱۴:۴۰ انجام خواهد شد و انتظار می‌رود با انجام معاملات در این نماد تاثیرگذار، شاخص مجدد افزایش یا کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WC Captcha 58 − 56 =

پست بعدی

اتوئو، از مسی و رونالدو بهترم

چ اردیبهشت ۲۴ , ۱۳۹۹
بهترین خبر – پیش خودمان فکر می‌کردیم این «خودبهترین پنداری» فقط مخصوص فوتبالیست‌های ایرانی است. الان شما از هر پیشکسوت […]

دسترسی های سریع