شماره : 336
۶ / ۷ / ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

بازار بورس به دلیل افزایش قیمت کالا و دلار تغییر مسیر می‌دهد و به روند صعودی باز می‌گردد

بهترین خبر – محسن رحمتی به روند اصلاحی پرشتاب شاخص بورس در بازار هفته گذشته اشاره کرد و افزود: از زمان آغاز

بهترین خبر – محسن رحمتی به روند اصلاحی پرشتاب شاخص بورس در بازار هفته گذشته اشاره کرد و افزود: از زمان آغاز بازگشایی سهام پالایشی‌ها در بورس  شاهد تاثیر منفی آن در اکثر سهام موجود در بازار بودیم اما اصلاحی که هفته گذشته بازار تجربه کرد و منجر به نگرانی اکثر سهامداران حاضر در بازار شد ادامه اصلاحی بود که از ماه گذشته وارد بازار شد.

وی ادامه داد: برخی از سهام با افت حدود ۴۰ درصدی در بازار مواجه شدند اما سهامداران باید نسبت به این موضوع واقف باشند که زمانی بازار در مدتی کوتاه به روند صعودی سنگین دست پیدا کرد و با رشد حدود  ٣٠٠ درصدی همراه شد روند اصلاحی فعلی نباید برای آنها چندان غیرمنتظره باشد.

رحمتی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی بازار چندان نگران‌کننده نیست، گفت: شاخص بورس در محدوده‌های کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد پایه‌سازی می‌شود و با روندی که در بازار دلار شاهد هستیم به مرور شروع به رشد می‌کند زیرا سهامدارانی که به دنبال خروج از این بازار بودند تا الان از بازار خارج شده‌اند و از این نظر میزان عرضه در بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه به روند معاملات سهام بنیادی حاضر در بازار اشاره کرد و گفت: با توجه به اصلاح انجام شده در اکثر سهام به خصوص سهام بنیادی، سرمایه‌گذاری در اینگونه سهام با قیمت‌های فعلی جذاب خواهند بود به همین دلیل نمی‌توان افت روند فعلی بازار را  اتفاقی عجیب و ناگوار دانست.

به گفته وی، بورس یک سال و نیم صعود بی‌وقفه داشت و شاخص از کانال ٣٠٠ هزار واحد در بازار به کانال دو میلیون واحد رسید به همین دلیل اصلاح آن هم باید در همان مقیاس و با همان شدت باشد.

رحمتی با بیان اینکه افزایش قیمتی که در قیمت دلار در حال رخ دادن است باعث جذابیت اکثر صنایع و سهام دلار محور خواهد شد، افزود: با توجه به موج تورمی که در اقتصاد کشور وجود دارد بعید به نظر می‌رسد منجر به افت شاخص بورس در کانال کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد شود.

 این کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه‌گذاری در قیمت‌های کنونی برای سهامدارانی که به دنبال موقعیت کافی برای ورود به این بازار بودند مناسب است به خصوص برای خرید سهامی که از بنیاد خوبی برخوردارند.

به گفته وی، قیمت‌های فعلی نگرانی برای سرمایه‌گذاری در بورس ندارد و بعید به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در این بازار متضرر شوند.

رحمتی برای متعادل شدن هر چه زودتر معاملات بورس، سهامداران را تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس کرد و افزود: سازمان بورس باید زودتر از اینها سرمایه سهامداران را به سمت سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سوق می‌داد یا ابزارهای غیرمستقیم سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار می‌داد تا منجر به روند اصلاحی شاخص بورس با سرعت کمتری شود.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: حمایت‌های صورت گرفته از بازار باعث ورود سهامدارانی شد که هیچگونه اطلاعاتی از سرمایه‌گذاری در این بازار نداشتند،  بهتر بود این افراد از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری که برای آینده بازار مفید هستند به این بازار ورود می‌کردند.

وی با بیان اینکه علت ایجاد موج منفی شدید در بازار ناشی از وجود سهامدارانی است که با ایجاد کوچکترین نوسانی در بازار تصمیم به خروج هیجانی در بازار می‌گیرند و بدون هیچگونه تحلیلی، سرمایه‌های خود را از بازار خارج می‌کنند، گفت: صندوق‌های سرمایه‌گذاری، هیجان بازار را کنترل می‌کنند و مانع از ضرر و زیان های هنگفت سهامداران در بازار می‌شوند.

رحمتی با اشاره به اینکه اصل اصلاح شاخص بورس انجام شده است و بازار دیگر با نگرانی برای سرمایه‌گذاری همراه نیست، افزود: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده  بازار به دلیل افزایش قیمت کالا و دلار تغییر مسیر می‌دهد و به روند صعودی باز می‌گردد اما سرمایه‌گذاران این موضوع را مدنظر داشته باشند که خرید در موقعیت فعلی بازار و با نگاه ۶ ماهه و یک ساله چندان نگرانی ندارد.منبع: ایرنا

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 336 توسط modir و در روز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵:۵۳
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 334
۵ / ۷ / ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹

انجام چهارمین رزمایش هوایی و دریایی آمریکا در خلیج فارس

بهترین خبر -ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در منطقه از انجام رزمایش مشترک دریایی و هوایی در خلیج فارس خبر

بهترین خبر -ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در منطقه از انجام رزمایش مشترک دریایی و هوایی در خلیج فارس خبر داد.

ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه روز شنبه در توییتی با اعلام برگزاری رزمایش مشترک با نیروی هوایی آمریکا در خلیج فارس مدعی شده این اقدام برای اطمینان از آزادی ترد دریایی در خلیج فارس است. این چهارمین رزمایش مشترک بین نیروی هوایی و دریایی آمریکا در منطقه در سال جاری میلادی است.

دریا سالار«ساموئل پاپارو» فرمانده جدید نیروی دریایی آمریکا مستقر در منطقه در این باره گفت، این رزمایش‌ها با هدف افزایش قابلیت‌ها نیروهای ما و ادغام سریع نیروها در دریاست. در این رزمایش علاوه بر ناو گروه «نیمیتز»، شماری از جنگنده‌های «اف-۱۵»، «اف-۱۸ ای و اف»، بالگردهای «سیهاوک» و «سیهاوک نایت» و ناوشکن «یواس‌اس وینستون چرچیل» و قایق‌های گارد ساحلی شرکت داشتند. / خبرگزاری فارس

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 334 توسط modir و در روز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹:۲۸
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 330
۵ / ۷ / ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶

بهترین فرصت سرخابی ها برای قهرمانی جام باشگاه های آسیا

بهترین خبر – نقل از ایران ورزشی – تیم‌های ایرانی ۲۸ سال است که جام باشگاه‌های آسیا را نبرده‌اند اما

بهترین خبر – نقل از ایران ورزشی – تیم‌های ایرانی ۲۸ سال است که جام باشگاه‌های آسیا را نبرده‌اند اما اینک شرایطی فراهم آمده که شاید به این صبر تلخ و طولانی پایان داده شود. نه تنها سرخابی‌های پایتخت به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها که شروعی بر دور حذفی جام است راه یافته‌اند بلکه هیچ‌یک از شش تیم دیگر راه یافته به این مرحله در منطقه غرب قاره از قدرت و مهارتی برخوردار نیستند که پرسپولیس و استقلال نیز همانند آن را نداشته باشند.

الهلال عربستان که می‌توانست مثل اکثر این سال‌ها چنین وضعیتی را تغییر بدهد و یک بار دیگر سعودی‌ها را بر تارک جام بنشاند در پی بالا گرفتن مشکلات کرونایی‌اش توسط AFC از صحنه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شده است و سه نماینده دیگر عربستان هم آش دهان‌سوزی نیستند. النصر البته در گروهش تیم شماره یک شد اما در شرایطی در دیدار آخر خود مغلوب العین حریف اماراتی‌اش شد که رقیب تنها در قعر جدول گروه جای داشت و حذفش از پیش قطعی شده بود.

التعاون نه تنها به پرسپولیس دو بار در مرحله گروهی باخت، شش گل هم از رقیب اماراتی‌اش شباب الاهلی دریافت کرد و تنها به لطف برد صفر-۱ مقابل الدحیل قطر در روز آخر و به واقع دقایق انتهایی مسابقه پنجشنبه گذشته دو باشگاه مجوز صعود گرفت و الاهلی هم که در گروه استقلال به‌عنوان نخست رسید، از این تیم مصمم فوتبال ایران سه گل دریافت کرد و شانس آورد که سه چهار گل دیگر هم از آبی‌ها نخورد.

حریفان در قفس

وقتی به دیگر تیم‌های باقی‌مانده در منطقه غرب آسیا نگاه می‌کنیم، می‌بینیم هیچ‌یک طی مسابقات جاری در قطر تخم دو‌زرده نکرده‌اند. السد که هدایت آن همچنان با ژاوی اسپانیایی است در قیاس با گذشته نزول آشکاری دارد و شکست اواخر هفته گذشته‌اش مقابل سپاهان «از پیش حذف شده» نشانی از همین موضوع داشت.

اینها بدین معنا نیست که دو تیم ایرانی قطعاً هر یک از مسابقات بعدی خود را می‌برند اما برای رسیدن به چنین دستاوردی شانس قابل توجهی دارند و بخصوص با روحیه عالی برگرفته از بردهای قاطع اواخر هفته گذشته‌شان دیگر ترس از تقابل با رقبای‌شان در شروع مرحله حذفی که پاختاکور و السد هستند، ندارند.

روزمره‌گی در شرق

از سوی دیگر در برگزاری ادامه مسابقات مرحله گروهی شرق آسیا تأخیری حادث شده که حاصل ناآمادگی تیم‌ها، شیوع گسترده مجدد کرونا در این منطقه و درخواست تیم‌های این منطقه از AFC برای تعویق دیدارهای‌شان بوده است ولی وقتی هم که این دیدارها سرانجام برگزار شود به سبب ضیق وقت است و اینکه کنفدراسیون آسیا مصمم است مسابقات را حداکثر تا اوایل یا اواسط آذر به سامان و نتیجه نهایی برساند، تیم‌های شرقی امکان و توان خودنمایی گسترده‌ای را نخواهند داشت و بعید است از سطح و روالی فراتر بروند که تا به حال و در ادوار قبلی مسابقه‌های لیگ قهرمانان از آنان رؤیت شده است و به‌طور قطع و یقین روزمره‌گی و تلاش صرف برای کامل کردن تقویم و شناسایی فینالیست‌های شرق بر هر کار بنیادین و فنی سایه خواهد انداخت.

بنابراین بهترین فرصت برای سرخابی‌ها ایجاد شده تا این بار ضربه‌ای کاری‌تر از تمامی ادوار اخیر وارد آورند و حضوری مؤثرتر را نسبت به ایام فترت ۲۸ ساله ایران به نمایش بگذارند و اگر جام را نمی‌برند لااقل مثل «پرسپولیس ۲۰۱۸» در فینال حاضر باشند و شاید هم برخوردی مستقیم بین دو غول تهرانی را در ادامه پیکارهای غرب آسیا شاهد باشیم.

آنها امیدها را حفظ می‌کنند؟

این در حالی است که تا به حال فقط استقلال در دو نوبت و پاس یک بار جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا را برده‌اند و از وقتی لیگ قهرمانان این قاره جانشین جام باشگاه‌های آسیا شد، فقط سپاهان در ۲۰۰۷، ذوب‌آهن در ۲۰۱۰ و پرسپولیس در ۲۰۱۸ طعم رسیدن به فینال را چشیده و در همین مرحله مغلوب شده‌اند و در پنج نوبت هم در مرحله نیمه‌نهایی حاضر بوده‌ایم. در مجموع «جام باشگاه‌های آسیا» و «لیگ قهرمانان آسیا» ۸ بار در فینال حاضر بوده‌ایم و سه بار قهرمان شده و پنج‌بار هم دوم شده‌ایم. آیا در روزهای پیش‌رو سرخابی‌ها امیدهای تازه ‌ایجاد شده برای تغییر و ترمیم این رکورد‌های نه چندان درخشان را حفظ خواهند کرد؟

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 330 توسط modir و در روز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۶:۵۰
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 326
۵ / ۷ / ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶

نوسان‌گیری روزانه در بورس تا اطلاع بعدی ممنوع است

به گزارش بهترین خبر به نقل از تجارت‌نیوز و بورس‌پرس، در دقایق ابتدایی شروع به کار بازار سهام در امروز

به گزارش بهترین خبر به نقل از تجارت‌نیوز و بورس‌پرس، در دقایق ابتدایی شروع به کار بازار سهام در امروز ناگهان اعلام شد که ناظر بازار سهام نوسان‌گیری روزانه در بورس را ممنوع کرده و از این پس فروش سهام خریداری شده در همان روز امکانپذیر نیست.

هرچند بازار سهام امروز روند مثبتی را آغاز کرده بود اما در میانه‌های بازار با انتشار این خبر مورد اشاره، سرعت رشد شاخص بورس معکوس شد. آیا این دو اتفاق با هم ارتباطی داشتند؟ از نگاه برخی فعالان بورس این هم‌زمانی بی‌ارتباط نبوده است.

برخی از فعالان بورس با انتقاد از این تصمیم در توییتر نوشته‌اند که با خبر ممنوعیت نوسانگیری روزانه ظاهرا شوکی به معاملات وارد شده و ایکاش در تصمیم‌گیری‌ها همه جوانب را در نظر بگیرند.

هرچند میزان رشد شاخص بورس امروز تا بیش از یک درصد هم رسیده بود اما تا لحظه انتشار این خبر، دیگر میزان رشد شاخص به کمتر از یک درصد کاهش یافته است.

چرا نوسانگیری روزانه ممنوع شد؟

علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران نیز درباره تصمیم جدید بورس تهران مبنی بر عدم امکان فروش سهام خریداری شده در یک روز که بلافاصله با موافقت‌ها و مخالفت‌هایی همراه شد،گفت: این تصمیم که تا زمان اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت، خواسته فعالان بازار مبنی بر کنترل شرایط غیرعادی و مصوبه نهاد ناظر بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری واقعی بوده و چندان هم پیچیده نیست.

وی ادامه داد: اصولا چرا فعال حقیقی یا حقوقی که هنوز پولی پرداخت نکرده باید قادر به فروش سهامی باشد که در همان روز خریداری کرده است؟ از سوی دیگر زمانی که ناشرین یا بازارگردان ها مسئولیت نقدشوندگی و اطمینان بخشی به بازار را به عهده می‌گیرند نباید با رفتار نوسان گیری و نا اطمینانی روبرو شوند.

این مقام مسئول در برابر این سوال که با توجه افزایش روند تسهیل و تسریع معاملات سهام در سال‌های اخیر ، آیا این تصمیم جدید بورس تهران بازگشت به عقب و کند شدن رویه‌ها نیست، توضیح داد: خیر. در گذشته هم تسویه سهام، بعد از پرداخت وجه بود اما تا قبل از امروز خریداران اعتباری سهام، اقدام به پرداخت وجه در همان روز نمی‌کردند. بنابراین نگاه سرمایه گذاران به بازار نباید یک روزه باشد. از سوی دیگر هر تصمیمی دارای مزایا و معایبی بوده و موافقان و مخالفانی دارد اما اصل مهم رعایت انصاف و ایجاد تعادل و رویه‌های مناسب و اصولی است تا زمینه ایجاد بازاری عمیق، توسعه یافته و شفاف‌تر و نقدشونده تر از همیشه فراهم شود.

وی از ممنوع شدن معاملات الگورتیمی سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی هم دفاع کرد و گفت : این رویه توسط ماشین انجام می‌شد و با تبعات منفی برای بازار همراه بود. در این میان هرچند ممنوعیت معاملات الگورتیمی میزان نقدینگی و نقدشوندگی را کاهش دهد اما به نفع همگان خواهد بود.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 326 توسط modir و در روز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶:۴۷
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 324
۲۴ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴

طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو

جزئیات طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو ؛ نحوه تعیین نرخ خودروها | توقف قیمت‌سازی با عرضه خودرو در بورس | ممنوعیت‌ جدید برای خودروسازها

بهترین خبر -عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به جزئیات طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک گفت: قرار است با عرضه تمامی خودروهای صفر در بورس، جلوی فروش این خودروها توسط خودروسازان از درب های پشتی گرفته شود.

به گزارش بهترین خبر به نقل از فارس، روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نشست رونمایی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک که عصر امروز در اندیشکده سیاستگذاری امیرکبیر برگزار شد در خصوص نابسامانی‌های بازار خودرو گفت: در حال حاضر کشور ظرفیت تولید خودرو را دارد اما به دلیل توزیع غیر شفاف و غیر منطقی خودرو عملا بازار خودرو دچار مشکلات زیادی شده است. وقتی کالای مصرفی مانند خودرو تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شود، ناخوداگاه بازار خودرو نابسامان شده و قیمت ها بالا می‌رود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بر این اساس طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک با همکاری اندیشکده‌ها و کارشناسان در مجلس آماده شده و بعد از اعلام وصول، در حال حاضر در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی است.

پایان فروش خودرو از درب های پشتی با استفاده از ابزار بورس

وی خاطر نشان کرد: مبنای این طرح اصلاح توزیع خودرو با عرضه خودرو در بورس کالا است و تلاش شده است تا با استفاده از این سازکار، همه راه‌های توزیع خودرو صفر به غیر از مسیر بورس بسته شود تا خودروسازها نتوانند از درب‌های پشتی خودرو را به فروش برسانند. با فروش خودرو در بورس کالا، عرضه و تقاضا است که قیمت را تعیین میکند و عملا قیمت گذاری دستوری به دلیل ناکارآمد بودن حذف می‌شود.

ایزدخواه با توجه به سازکار شفاف بورس اظهار داشت: بر اساس این طرح به هر کد ملی فقط یک مدل خودرو در سال تعلق می گیرد و یک پیشنهادی هم مطرح که بر فروش خودرو صفر تا دو سال بعد از خرید، مالیات وضع شود تا تقاضا سرمایه‌ای به حداقل برسد. با این شیوه عملا قیمت گذاری دستوری وجود ندارد بلکه قیمت تمام شده کارخانه که توسط فرمول شورای رقابت تعیین می‌شود وجود خواهد داشت و این فرمول هم شفاف بیان خواهد شد.

سود خودروسازها باید در افزایش تولید باشد

این نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به کشف قیمت تعادلی خودرو در بازار بورس گفت: اگر قیمت تعادلی خودرو در بورس بالاتر از قیمت تمام شده باشد از اختلاف قیمت بین قیمت بازار و قیمت تمام شده، مالیات گرفته می‌شود تا رانت موجود به جای اینکه به جیب دلالان یا خودروساز برود در اختیار دولت قرار گرفته و صرف افزایش تولید خودرو شود تا قیمت‌ها پایین بیاید.

ایزدخواه اضافه کرد: در طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک پیشنهاد شده است تا از مالیات اخذ شده از بورس خودرو، ۲۰ درصد به خزانه رفته و صرف توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شود و ۷۰ درصد هم به خودروسازها وام کوتاه مدت داده شود تا تولید خود را افزایش دهند. در این میان فقط ۱۰ درصد برای پاداش به خودروسازان در نظر گرفته شده است تا اگر عرضه خودرو آن‌ها بالا بود به تشخیص شورای رقابت به خودرو سازان تعلق گیرد و به این ترتیب تلاش شده است تا سود خودروساز صرفا در افزایش تولید قرار گیرد.

ایمنی و مصرف سوخت از مولفه‌های اثرگذار بر سود خودروسازها هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه نشست در خصوص دغدغه کیفیت خودرو که همواره برای مصرف کنندگان مطرح است نیز گفت: در شاخص‌هایی که برای فرمول جدید تعیین قیمت تمام شده خودرو پیشنهاد شده، مولفه‌هایی مانند مصرف سوخت، ایمنی و صادرات خودرو هم در نظر گرفته شده است و در صورتی که خودرویی ایمنی بالایی داشته باشد اجازه سود بیشتری هم به خودروساز داده خواهد شد تا به این ترتیب خودرو ساز برای رسیدن به سود بیشتر مجبور به افزایش کیفیت باشد.

وی خاطر نشان کرد: در طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک امکان تولید خودرو دست ساز و غیر کارخانه‌ای هم فراهم شده است تا با این روش به کاهش قیمت خودرو از جنبه‌های مختلفی کمک شود.

ایزدخواه درباره جایگاه خودروهای اسقاطی در طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک گفت: در این طرح خودروسازها مکلف شده‌اند تا به ازای هر ۵ خودرو جدیدی که تولید می‌کنند، یک خودرو را اسقاط کنند که این موضوع به افزایش اسقاط خودروها وکاهش آلودگی هوا کمک خواهد کرد.

ممنوعیت سهامداری لایه ای خودروسازها

وی افزود: در این طرح سهامداری لایه‌ای و چرخشی برای خودروسازها ممنوع شده و خودروسازها موظف هستند به فاصله کمی بعد از لازم الاجرا شدن قانون، سهام‌های لایه‌ای و چرخشی خود را بفروشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قراردادهای خارجی خودروسازان عنوان کرد: بر اساس این طرح قراردادهای خارجی باید پیوست فناورانه داشته باشد و معاونت علمی ریاست جمهوری موظف است که پیوست‌های فناوری این قراردادها را بررسی کند.

ایزدخواه در پایان اظهار داشت: در طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک پیشنهاد شده است تا صنایع نظامی هم اجازه داشته باشند تا با رعایت همه قوانین و شفافیت کامل به صنعت خودرو ورود کرده و مثلا به انتقال فناروی در صنعت خودرو بپردازند.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 324 توسط modir و در روز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴:۳۵
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 321
۲۴ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

بعد از روزها انتظار شاخص کل ۲۹ هزار واحد صعود کرد

بهترین خبر – بازار سرمایه در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل این بازار با بیش از

بهترین خبر – بازار سرمایه در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل این بازار با بیش از ۲۹ هزار واحد صعود، به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بازگشت.

در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل با ۲۹ هزار و ۲۹۹ واحد صعود رقم یک میلیون و ۶۰۷ هزار واحد را ثبت کرد اما شاخص کل با معیار هم وزن با ۲۶۰ واحد کاهش، در رقم ۴۲۲ هزار و ۸۸۷ واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۹۷ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گلگهر و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک پارسیان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

شرکت ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، بانک ملت، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، سرمایه‌ گذاری غدیر و سرمایه‌ گذاری سیمان تامین نیز نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۲۳۰ واحد صعود رقم ۱۷ هزار و ۱۳ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۵۱۶ هزار معامله به ارزش ۳۸ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی مارون، پلیمر آریاساسول، سنگ آهن گوهرزمین، فولاد هرمزگان جنوب، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی و صنایع ماشین‌های اداری ایران تشکیل شده است.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 321 توسط modir و در روز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۸:۳۶
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 319
۱۸ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

دلار بالا رفت، بورس همچنان در حال ریزش

بهترین خبر -در حالی شاخص بورس در معاملات امروز بازار سرمایه با ادامه روند نزولی و افت ۲۴۵۸۵ واحدی به

بهترین خبر -در حالی شاخص بورس در معاملات امروز بازار سرمایه با ادامه روند نزولی و افت ۲۴۵۸۵ واحدی به کانال ۱.۵ میلیون واحدی وارد شد که در بازار آزاد، قیمت دلار با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

تسنیم نوشت: شاخص بورس از نقطه اوج خود تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار واحد کاهش یافته و حمایت های لفظی و عملی از این بازار نتوانسته است مانع افت ریزش شاخص شود.

روند نزولی بازار از زمانی آغاز شد که اخباری از اختلاف بین دو وزارتخانه اقتصاد و نفت بر سر عرضه سهام پالایشی در قالب ETF دولتی منتشر شد. اگرچه پذیره نویسی سهام پالایشی آغاز شد اما به عقیده تحلیلگران این اخبار اعتماد سرمایه گذاران به ویژه سهامداران خرد را که عمدتا رفتار هیجانی دارند به این بازار سلب کرد.

شستا متوقف می ماند

سازمان بورس طی اطلاعیه ای اعلام کرد:به استناد ماده ۱۶ مکرر دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران به اطلاع می‌رساند با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر، نماد معاملاتی حداکثر به مدت ۲ روز کاری متوقف می‌شود.

شاخص کل بورس با اُفت ۲۴ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحدی شد.

فارس، فولاد، فملی، وغدیر، کگل، کچاد و وبصادر تاثیرگذارترین نماد‌ها در شاخص کل هستند.

شاخص هم وزن نیز با افت نزدیک به ۲ هزار واحد در محدوده ۴۳۴ هزار واحد قرار گرفته است.

در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۴ هزار و ۵۸۵ واحدی (۱.۵ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۸ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۷ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۲۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های فملی، فولاد و خساپا در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

قیمت دلار به مرز ۲۵هزار تومان رسید

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک میلیون و ۱۱۷ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم سکه بهار آزادی ۵میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 319 توسط modir و در روز سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲:۰۸
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 317
۱۴ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

پیشنهاد دو ساله باشگاه استقلال به آندره آ استراماچونی

بهترین خبر – باشگاه استقلال پیشنهاد دو ساله ای به آندره آ استراماچونی داده تا کار نیمه تمام خود را

بهترین خبر – باشگاه استقلال پیشنهاد دو ساله ای به آندره آ استراماچونی داده تا کار نیمه تمام خود را در این تیم تمام کند.

سایت گاتزتادلواسپورت ایتالیا اعلام کرد باشگاه استقلال که نسبت به فصل قبل تغییرات در پستهای مدیریتی خود داشته به دنبال سرمربی سابق خود است تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد.


بر این اساس باشگاه استقلال پیشنهاد دو ساله با حقوق خوبی به آندره آ استراماچونی سرمربی سابق خود داده است تا این مربی کار نیمه تمام خود را در این تیم انجام دهد.

استقلال در فینال جام حذفی برابر تراکتور باخت تا دستش از رسیدن به جام قهرمانی کوتاه بماند.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 317 توسط modir و در روز جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲:۱۵
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 314
۱۴ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

آمار روزانه جانباختگان کرونا همچنان بالاست، ۱۱۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

بهترین خبر – سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی

بهترین خبر – سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

به گفته سیما سادات لاری از دیروز تا امروز ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰۲۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۷۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر رسید.

همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۴۴ نفر رسید.

اگرچه تا کنون ۳۳۰ هزار و ۳۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند اما ۳۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند

به گفته لاری بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 314 توسط modir و در روز جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲:۱۵
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 312
۱۴ / ۶ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

تصویری جنجالی از فوتبال آلمان و اسپانیا

بهترین خبر – تیم ملی فوتبال اسپانیا و آلمان در هفته نخست لیگ ملت‌های اروپا به تساوی یک بر یک

بهترین خبر – تیم ملی فوتبال اسپانیا و آلمان در هفته نخست لیگ ملت‌های اروپا به تساوی یک بر یک دست یافتند. گل لحظه آخر گایا مانع شکست شاگردان لوییس انریکه شد. با این حال تصویری جنجالی از این بازی منتشر شد که سر و صدای زیادی به پا کرد.

هواداران زیادی در شبکه های اجتماعی عکسی از بازیکنان دو تیم پیش از سرود ملی به اشتراک گذاشتند که نشان می داد ملی پوشان آلمانی با یک و نیم متر فاصله در کنار هم قرار گرفتند تا مانع ابتلا کووید ۱۹ شوند اما بازیکنان اسپانیا بدون حفظ فاصله اجتماعی و بازو به بازو در کنار هم ایستاده اند.


این موضوع به یک جنجال تبدیل و از رفتار شاگردان انریکه به شدت انتقاد شد. در میان پیام ها این جمله بیش از همه قابل توجه بود: به همین دلیل آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا نسبت به آلمان بیشتر است.

ثبت شده در سایت بهترین خبر طی شماره 312 توسط modir و در روز جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱:۰۷
© Copyright 2020 http://behtarinkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر