جدیدترین مطالب سایت
خانه » اخبار روز » کاهش ۱۰ درصدي معلمان و نيروهاي شاغل در آموزش و پرورش

کاهش ۱۰ درصدي معلمان و نيروهاي شاغل در آموزش و پرورش

بازدیدها: 0

فاني تأکيد کرد: تعديل ۱۰ درصدي نيرو در دستور کار آموزش و پرورش

بهترین خبر – امروز در کشور نسبت معلم به دانش آموز يک به ۱۲ است و ما بايد با ساماندهي نيروي انساني و کاهش ۱۰ درصد نيرو، مجموعه آموزش و پرورش را چابک و سبک کنيم تا مشکل معيشتي معلمان نيز برطرف شود و کاهش ۱۰ درصدي معلمان و نيروهاي شاغل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

سایت بهترین خبر

کاهش ۱۰ درصدي معلمان و نيروهاي شاغل در آموزش و پرورش

وزير آموزش و پرورش در نشست با معاونان و مديران آموزش و پرورش در اردبيل با بيان اين مطلب گفت: با اين کاهش نيرو آموزش و پرورش سبکبال فعاليت هاي خود را انجام مي دهد و ما قادر مي شويم بخش عظيمي از مشکلات معيشتي و رفاهي معلمان را برطرف و نيازمندي هاي آن ها را تأمين کنيم.فاني افزايش آمار نيروي انساني را فقير کردن معلمان عنوان کرد و ادامه داد: با افزايش تعداد معلمان ميانگين حقوق و مزاياي آن ها نيز کاهش مي يابد، امروز در کشور ما نسبت معلم به دانش آموز يک به ۱۲ است و ما بايد با ساماندهي نيروي انساني و کاهش ۱۰ درصد نيرو مجموعه آموزش و پرورش را چابک و سبک کنيم تا مشکل معيشتي معلمان نيز برطرف شود.

وزير آموزش و پرورش گفت: کاهش ۱۰ درصدي معلمان و نيروهاي شاغل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.وي از طرح آموزش يک هفته اي مديران مدارس در آينده خبر داد و گفت: مطالعات لازم براي زيرساخت اين طرح، موضوعات آموزشي، استادان و مراکز آموزشي متناسب با طرح انجام گرفته و برنامه ريزي لازم براي تحقق آن، در دست اقدام است.فاني از پيگيري لازم براي پرداخت سرانه مدارس تا شهريور امسال خبر داد تا مديران براي آماده سازي با نشاط مدارس، در اول مهر مشکلي نداشته باشند.

فاضل: بخشي از کاهش نيرو در قالب بازنشستگي است
محمد فاضل مشاور وزير آموزش و پرورش و مديرکل دفتر وزارتي نيز با اشاره به کاهش ۱۰درصدي نيروي انساني آموزش و پرورش در يک بازه زماني چند ساله به تسنيم گفت: بخشي از اين کاهش در قالب بازنشسته شدن نيروها و جذب نشدن نيروي جديد امکان پذير است.

نويدادهم: سامان‌بخشي به وضعيت نيرو ضروري است
دبير شوراي عالي آموزش و پرورش نيز در ارتباط با بحث ساماندهي نيرو در آموزش و پرورش به خراسان گفت: وزارت آموزش و پرورش با بيش از يک ميليون و ۳۰ هزار معلم و کارمند روبه رو است. ابراهيم نويد ادهم در پاسخ به اين که چه تعداد از اين افراد را معلمان تشکيل مي دهند، تصريح کرد: حدود ۸۳۰ هزار نفر از آن ها، معلم هستند.وي افزود: به گفته وزير آموزش و پرورش از اين يک ميليون و ۳۰ هزار نفر، حداقل ۵۰ هزار نفر نيروي مازاد هستند. وي افزود: به نظر مي رسد با توجه به مازاد و از سويي کمبود نيرو در برخي نقاط به دلايل متعدد، وضعيت نيروي انساني دچار کاستي هايي است که بايد با اتخاذ تدابيري براي سامان بخشي اين وضعيت اقدام شود.


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.