جدیدترین مطالب سایت
خانه » سبک زندگی » خانه و خانواده » چطوری یک زوج خوشبخت بشیم؟

چطوری یک زوج خوشبخت بشیم؟

بازدیدها: 0

بهترین خبر – اکثر افراد جامعه فکر می‌کنند وقتی با فرد مناسبی آشنا شوند و رابطه‌ای بین آن‌ها آغاز شود، به مرور زمان و به صورت خودکار خوشبخت خواهند شد و رابطه‌ی آن‌ها به یک رابطه‌ی عالی و عاری از هر عیب و نقصی تبدیل خواهد شد، اما باید بدانید که این طرز فکر اشتباه است و نتیجه‌ای جزء سرخوردگی و ناامیدی برای شما در پی نخواهد داشت.

سایت بهترین خبر

چطوری یک زوج خوشبخت بشیم؟

هم برای ساخت روابط و هم برای موفق کردن روابط باید با جان و دل تلاش کرد. زوج‌های خوشبخت هر روز با عشق و مراقبت روابط خود را حفظ و بهینه‌سازی می‌کنند و باید بدانید که این کار بر خلاف باور خیلی از افراد که آن را سخت و غیرممکن می‌دانند بسیار آسان و ممکن است. هیچ راز سر به مهری درباره ساخت روابط شاد و موفق وجود ندارد، تنها لیستی از کارها وجود دارد که باید هر روز برای ساده‌سازی روند ایجاد این روابط از آن‌ها استفاده کنید.

سعی کنید انجام این کارها را به عادت روزانه‌ی خود تبدیل کنید تادر مدت کوتاهی شاهد بهبود و پیشرفت چشم‌گیر روابط زناشویی خود باشید.

۱-زوج‌های خوشبخت با یکدیگر و هم‌زمان به رخت خواب می‌روند.

شاید این طرز فکر که زن و شوهر باید با یکدیگر و هم‌زمان به رخت خواب بروند برای خیلی‌ها مسخره و مضحک به نظر برسد؛ اما همین کار ساده و به‌ ظاهر احمقانه تأثیر شگفت‌انگیزی بر رابطه‌ی شما خواهد گذاشت. اگر یکی از زوجین برخلاف خواست شریک زندگی خود تا دیر وقت بیدار بماند، کل احساس شبانه‌ی همسر خود را از بین خواهد برد. هم خانم‌ها و هم آقایان دوست دارند که شب‌هنگام و قبل از خواب با همسر خود خلوت کنند و در مورد اتفاقات روز و یا برنامه‌ی فردای خود با او صحبت کنند.

به عنوان مثال اگر شما یک فریلنسر هستید و همسرتان نیز شیفت شب است می‌توانید کارهای خود را هم‌زمان با ساعات کاری همسرتان در شب انجام دهید تا هنگامی که همسرتان از کار به خانه بازگشت با یکدیگر برای استراحت به رخت خواب بروید و آن ارتباطی را که تنها در صورت با هم خوابیدن و با هم بیدار شدن بین زوجین ایجاد می‌شود را با همسرتان داشته باشید.

۲-علایق مشترکی انتخاب کنید و برای تقویت آن‌ها تلاش کنید.

وقتی بخشی از یک زندگی مشترک هستید، اینکه علایق شخصی خود را حفظ کنید خیلی مهم است، البته که مهم است زیرا می‌خواهید با خودتان صادق باشید و شخصیت اصلی و حقیقی خود را تغییر ندهید؛ اما شما و همسرتان باید سعی کنید بدون اینکه یکدیگر را مجبور به تغییر شخصیت کنید علایق و سرگرمی‌های مشترکی در زندگی‌تان ایجاد کنید زیرا بهره‌مندی از این علایق مشترک در نهایت به تقویت و مستحکم کردن زندگی مشترکتان ختم خواهد شد.

به عنوان مثال اگر همسرتان به مطالعه و نوشتن علاقه‌ی خاصی دارد، می‌توانید یکی از کتاب‌های مورد علاقه او را بردارید و در کنار او بنشینید و به همفکری و تبادل اطلاعات بپردازید و در مورد نوشته‌ها و کتاب‌های مورد علاقه‌اش نظر دهید. یا شاید شریک زندگی‌تان به نقاشی علاقه‌مند باشد و شما حتی نتوانید یک خانه‌ی ساده نقاشی کنید، مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد این است که اگر همسرتان از شما کمک خواست به خواسته‌ی او احترام بگذارید و برای نقاشی به او کمک کنید. با دقت به دو مثال بالا به راحتی می‌توانید متوجه شوید که نوع علاقه و سرگرمی مشترک در بین زوجین مهم نیست بلکه تنها بهره‌مندی از این علایق و استفاده از آن‌ها برای تقویت روابط زناشویی چیزی ست که باید برایتان اهمیت داشته باشد.

۳-دست در دست هم قدم بزنید و پیاده‌روی کنید.

شاید ریشه‌ی این عادت یعنی دست در دست دیگری گذاشتن به دوران تحصیلی ابتدایی زمانی که مجبور بودید برای پرهیز از گم شدن در مسیر مدرسه دست دوست خود را بگیرید برگردد؛ اما متأسفانه هم‌زمان با بزرگ شدن و نزدیک شدن به سن بلوغ این عادت را به کلی فراموش می‌کنیم و شاید به دلیل غرور، ترس از تمسخر و غیره تا میانسالی دیگر دست هیچ فردی را نگیریم؛ اما این طرز فکر اشتباه است.

اگر می‌خواهید زوج خوشبختی باشید و از زندگی زناشویی گرم و پر از آرامشی برخوردار باشید باید هر وقت که برای پیاده‌روی به پارک یا خیابان‌های اطراف خانه‌تان می‌روید و یا برای خرید به فروشگاه مراجعه می‌کنید دست همسرتان را بگیرید تا از این طریق به او بگویید از بودن در کنار او شاد هستید و از زندگی با او لذت می‌برید.

اگر به هر دلیلی دوست ندارید دست همسرتان را در خیابان بگیرید بهتر است در کنار هم و شانه به شانه با یکدیگر قدم بزنید. باید با تکرار و تمرین این عادت به جایی برسید که دستتان ناخودآگاه و به صورت غیرارادی دست همسرتان را پیدا کند. مطمئن باشید با این عادت‌های کوچک تجربه‌ی قدم زدن با همسرتان به یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های زندگی مشترکتان تبدیل خواهند کرد.

۴-وقتی بعد از یک روز کاری همسرتان را می‌بینید او را در آغوش بکشید.

این مورد خیلی ساده و بدیهی ست – کیست که نخواهد بعد از یک روز کاری سخت و پر مشغله در آغوش معشوق خود به آرامش برسد؟ و اگر روز کاری ساده و نسبتاً خوبی داشته‌اید، هیجان خود را با در آغوش گرفتن همسرتان با او به اشتراک بگذارید. نباید با این نیاز مقابله کنید. علاوه بر این، خانم‌ها می‌توانند به جای اینکه وقتی همسرشان از سر کار به خانه بر می‌گردد نگران انجام کارهای خانه و مرتب کردن وسایل باشند، با بغل کردن همسرشان خستگی را از او دور کنند و زندگی مشترکشان را شادتر و زیباتر کنند.

۵- هر روز صبح به همسرتان بگویید: «عاشقت هستم» و «روز خوبی داشته باشی».

این هم یکی از دیگر از نکات ساده‌ای ست که در صورت استفاده‌ی مدام تأثیر خارق‌العاده‌ای در بهبود و تقویت زندگی مشترک خواهد داشت. گفتن جملات و کلمات شیرین و عاشقانه هرگز به معنای تلف کردن وقت و انرژی نیست. باید از هر زمانی برای گفتن «عاشقت هستم» به همسر خود استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید هر وقت با همسرتان مکالمه‌ی تلفنی داشتید یا وقت‌هایی که همسرتان می‌خواهد به محل کارش یا مأموریت برود، این جمله را به او بگویید. گفتن این جملات شما را شادتر خواهد کرد و در ضمن استفاده از این جملات عاشقانه راهی مناسب برای پایان دادن به یک روز از زندگی مشترکتان است، قبل از خواب.

۶-اعتماد و بخشش را به شخصیت اصلی خود تبدیل کنید.

بحث و مشاجره بر سر موضوعات بی‌اهمیت و بعضاً احمقانه و ناراحت شدن و کینه به دل گرفتن ساده است اما قطعاً نمی‌توانیم با چنین کارها و الگوهای رفتاری در روابط خود به خوشبختی برسیم. باید بعد از یک دعوا یا مشاجره – خواه کوچک باشد یا بزرگ – همسر خود را ببخشید. شاید با خود این‌طور فکر کنید که همسرتان از اعتماد شما سوء استفاده کرده و به شما خیانت کرده است، اما اگر شانس دوباره‌ای به او ندهید تا اشتباهاتش را جبران کند، رابطه‌ی شما هرگز به حالت طبیعی و نرمالی که در شروع داشت باز نخواهد گشت.

در چنین شرایطی همیشه بین شما و همسرتان شکافی عمیق وجود خواهد داشت زیرا شما به همسرتان اعتماد ندارید و به دلیل همین بی‌اعتمادی فکر می‌کنید که او همیشه از پشت به شما خنجر می‌زند و شاید از هر فرصتی برای خیانت به شما استفاده کند. از طرف دیگر همسرتان دیگر احساس نمی‌کند که شما عاشقش باشید چون موفق نشده بخشش و گذشت کامل شما را به دست آورد. با بخشش حقیقی و اعتماد صادقانه به شریک زندگی‌تان به قلبتان این فرصت را بدهید که عشق به هم نوع را ساده‌تر و با آرامش بیشتری احساس کند.

۷-بر روی نکات مثبت شریک زندگی‌تان تمرکز کنید، نه نکات منفی.

هیچ‌کس افرا د غرغرو را دوست ندارد! هر وقت همسرتان کار اشتباهی انجام داد او را سرزنش نکنید. اگر فردی به احساسات شما لطمه می‌زند یا کارها و مسئولیت‌هایش را با روش‌های غلط و یا حتی بدی انجام می‌دهد راه‌های بهتری برای آگاه‌سازی این فرد و تصحیح سبک‌ رفتاری او وجود دارد. به جای فریاد کشیدن بر سر همسرتان یا شکستن بشقاب‌ها سعی کنید از او برای کارهای ساده نظیر شستن ظرف‌ها تشکر کنید.

همسر شما نیز از اینکه می‌بیند کارهای سازنده و نکات مثبت شخصیت او را می‌بینید قدردان شما خواهد بود. به خاطر بسپارید همیشه با مثبت بودن و تعریف و تمجید از دیگران احساس بهتری خواهید داشت. تمرکز بر نکات منفی شخصیت همسرتان و منفی‌بافی را برای همیشه فراموش کنید.

۸-صرف ‌نظر از اینکه چه احساسی دارید، هر شب به همسرتان بگویید: «شب بخیر».

مشابه گفتن «روز خوبی داشته باشی» گفتن «شب بخیر» نیز زمانی که شما و همسرتان به اتاق خوابتان می‌روید باعث می‌شود روزتان را با احساسی عاشقانه و زیبا به پایان برسانید. سعی کنید یک روند شبانه‌ی خاص و شیرین برای خودتان داشته باشید. با این روند شبانه مثل یک راز برخورد کنید و در مورد آن با هیچ‌کس صحبت نکنید. این روند می‌تواند شامل گفتن جملاتی نظیر «عاشقتم»، «شب بخیر» و سایر جملات و کلمات عاشقانه و آرامش بخشی باشد که به شما و همسرتان احساس خوبی می‌دهد و انگیزه بخشی عالی برای دیدن خواب‌های خوب و زیبا است.

۹-در طول روز «آب و هوای» رابطه‌ی خود را چک کنید.

بررسی کردن آب و هوای رابطه بدین معناست که هر روز با استفاده از تماس‌های تلفنی و پیامک از همسرتان احوال‌پرسی کنید. یک تماس تلفنی یا پیامک که از روی عشق و علاقه و نگرانی مثبت باشد می‌تواند روز شما را روشن‌تر کند و به همسرتان ثابت کند که شما به فکر او هستید.

علاوه بر این، این احوال‌پرسی‌های ساده فرصتی در اختیار شما قرار می‌دهد تا با کمترین زحمت و تلاش بتوانید از اینکه روز همسرتان چگونه می‌گذرد با خبر شوید. اگر متوجه شوید همسرتان روز سختی داشته، می‌توانید به محض رسیدن به خانه با مهر و محبت بیشتری با او رفتار کنید. با پیگیری چنین روندی همیشه می‌توانید با کیفیت بیشتری به همسر خود برسید و نیازهای او را برآورده کنید.

۱۰-قدردان داشته‌هایتان باشید.

این ساده‌ترین نکته‌ی مطرح شده در این مقاله است چون وقتی متأهل هستید و با همسرتان زندگی مشترک تشکیل داده‌اید، قطعاً برای همسر خود خیلی ارزش قائل هستید. از اینکه کسی را دارید که عاشقانه دوستش دارید و او نیز عاشق شماست قدردان و سپاس گذار باشید. از اینکه همسرتان در انجام کارهای خانه به شما کمک می‌کند، در روزهای سختی در کنار شما و به وقت آسایش و راحتی همراه شماست، شکر گذار خداوند متعال باشید.

تا جایی که می‌توانید به صورت همسرتان نگاه کنید و لبخند بزنید تا از این طریق به او بگویید از اینکه در کنار شماست و شما را به عنوان همسر خود انتخاب کرده، خوشحالید و به او افتخار می‌کنید.


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.