جدیدترین مطالب سایت
خانه » سرگرمی » چرا فرهادی در دولت تدبیر و امید اسکار نگرفت؟! – طنز

چرا فرهادی در دولت تدبیر و امید اسکار نگرفت؟! – طنز

بازدیدها: 38

حالا ما هی بگوییم آقای ایوبی، کمی تیزهوشی، کمی بستن خانه‌ی سینما، کمی لابی… 

بهترین خبر – واقعا که حجت‌الله ایوبی باید کمی از جواد شمقدری یاد بگیرد. درست است که این دولت تدبیر و امید آمد و خانه‌ی سینما باز شد، اما ما همان ملتی هستیم که همین دو سال پیش فیلم‌مان جایزه‌ی اسکار گفت و نمی‌توانیم ببینیم امسال حتا جزو 9 نامزد این جایزه هم نیستیم و صدای‌مان هم درنیاید. واقعا که بنشینید و هی از آقای شمقدری بد بگویید و چشم‌تان را روی همه‌ی خدماتش ببندید. همان اسکار را هم از صدقه سر لابی ایشان و آقای احمدی‌نژا دارید. بله، این آقای احمدی‌نژاد بوده که این انگیزه را در آقای شمقدری به وجود آورده که برود لابی کند تا فیلم «جدایی» اصغر فرهادی اسکار بگیرد. زمانی که آقای شمقدری قرار بوده مسؤولیت سینمایی آن زمان را برعهده بگیرد، از آقای احمدی‌نژاد پرسیده اگر بخواهید در یک جمله من را نصیحت کنید، چه می‌گویید، ایشان هم درست در یک جمله گفته، برو سینمای ایران را بین‌المللی کن. درست در همین لحظه جرقه‌ی لابی کردن در ذهن جواد شمقدری زده می‌شود و می‌گوید، اولین گام این است که اسکار بگیریم. احمدی‌نژاد هم می‌گوید، خب این کار را انجام بده، و البته که این اتفاق می‌افتد. شمقدری می‌رود که سینمای ایران را بین‌المللی کند و البته فقط نفهمیدیم چرا سر راه، خانه‌ی سینما را هم می‌بندد!

اصغر فرهادی

حالا در این دولت تدبیر و امید نه احمدی‌نژادی هست که این‌طور ایجاد انگیزه کند و نه شمقدری‌ نامی که بتواند کاری کند تا آمریکایی‌ها اسکار را بدهند به ما. شما هم هی این لابی را ببرید زیر سؤال و خدمات دولت نهم و دهم را محدود کنید به بستن خانه‌ی سینما؛ مهم بین‌المللی شدن سینمای ایران بود که این اتفاق افتاد. ولی حالا در دولتی که کلید در دست دارد و در خانه‌ی سینما را باز می‌کند، به همین راحتی ما را از اسکار می‌گذارند کنار، تا جایی که حتا صدای «ورایتی» و «هالیوود ریپورتر» هم از حذف «گذشته» درمی‌آید. وا مصیبتا که «گذشته» را از جایزه‌ی اسکار می‌گذارند کنار و دریغ از یک لابی که این آقای ایوبی انجام دهد. اسمش هست چند سال هم فرانسه بوده! کجایی جواد خان که ببینی امسال اصغرت تو اسکار نیست؟!

این درد دل پُر آب چشم را با چند جمله‌ای که منتقد محترمی در سایت کافه سینما نوشته، به پایان می‌برم. بله، بخوانید تا ببینید، بی‌راه نمی‌گویم.

«مسلم است که اسکار سیاسی با اقدامات سیاسی میسر است. مسلم است که شمقدری اگر حمایت می‌کرد، اسکاری هم در کار نبود. فیلم اصغر (رفیق جواد) باید مطرود و معترض قلمداد می‌شد تا جایزه‌ی اسکار را دریافت کند. به همین سادگی. در نتیجه، اسکار دیگری در کار نیست. چون نه فضای سیاسی آن‌گونه تکرار خواهد شد و نه مدیران فعلی تیزهوشی لازم را دارا هستند.»

حالا ما هی بگوییم آقای ایوبی، کمی تیزهوشی، کمی بستن خانه‌ی سینما، کمی لابی…


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.