جدیدترین مطالب سایت
خانه » ورزشی » بسکتبال » پیشکسوت بسکتبال: بی توجهی به تیم ملی، به وزارت ورزش ارتباطی ندارد

پیشکسوت بسکتبال: بی توجهی به تیم ملی، به وزارت ورزش ارتباطی ندارد

عباس مرشدی: روزمرگی فدراسیون بسکتبال را اسیر کرده است
بهترین خبر – پیشکسوت بسکتبال ایران گفت: وزارت ورزش مسوول برنامه ریزی و توجه به تیم ملی نیست و این فدراسیون است که به عنوان متولی باید همه کارهای بسکتبال را انجام دهد.

سایت بهترین خبر

بی توجهی به تیم ملی بسکتبال، به وزارت ورزش ارتباطی ندارد

عباس مرشدی  درباره توقع از تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی و بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اظهار کرد: ایران تیم ملی خوبی دارد و بازیکنان ما سال ها است که کنار یکدیگر حضور دارند که حالا به تیمی با تجربه تبدیل شده اند. بازیکنان ما دیگر از میدان های بزرگ ترسی ندارند. اگر همه بازیکنان ما بدون مشکل و مصدومیت کنار هم جمع باشند می توانند نتیجه ای مطلوب بدست بیاورند که حالا این نتیجه مطلوب با توجه به تفکر هر فرد تعریف می شود. یک نفر نمایش زیبا و فرد دیگر صعود به دور دوم را نتیجه مطلوب توصیف می کند.

او با اشاره به قدرت تیم ملی ادامه داد: درباره بازی های آسیایی نیز تاکید می کنم با قدرتی که بچه های ما دارند باید قهرمان بازی های آسیایی شویم. ایران باید با اقتدار قهرمان بازی های آسیایی شود و هر نتیجه ای که غیر از این بدست بیاید کم کاری فدراسیون خواهد بود چرا که تیم ملی ایران فراتر از آسیا است.

پیشکسوت بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به بی توجهی های مسوولان به تیم ملی آیا باید چنین انتظارهایی داشته باشیم؟ بیان کرد: بی توجهی به تیم ملی، به وزارت ورزش ارتباطی ندارد. وزارت ورزش وظیفه توجه به تیم های ملی را ندارد. وزارت یک فرد را متولی ورزش می‌کند و آن متولی مسوول توجه و گسترش تیم های ملی است. آن مسوول باید پاسخگوی تمام شرایط باشد. متولی فدراسیون بر اساس تفکر و برنامه هاش کارهایش را انجام می دهد که به نظر من اگر بی توجهی به تیم ملی می بینیم دلیلش کم کاری فدراسیون نیست بلکه قدرت تفکر و برنامه ریزی فدراسیون بسکتبال در همین حد است.

 برنامه کارشناسانه انجام نمی شود. همانطور که با قانون گذاری های بدون کارشناسی بسیاری از بازیکنان توانمند را از لیگ دسته یک خارج کردند و سطح این لیگ را پایین آوردند. هم اکنون تیم ملی ما جام جهانی و بازی های آسیایی را پیش رو دارد و کاپ آسیا می توانست بهترین برنامه تدارکاتی برای این دو تورنمنت باشد. حتی کادر فنی بارها اعلام کرده بود می خواهد تیم اصلی اش را در این مسابقات حاضر کند اما به یکباره این همه تغییر در ترکیب ایجاد شد. ورود چند بازیکن جوان به ترکیب خوب است اما مساله بی برنامه بودن است که به ما ضربه خواهد زد.

مربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران با اشاره به ترکیب تیم ملی ایران در کاپ آسیا اظهار کرد: همه ما می دانیم صمد، کامرانی و آفاق به دلیل مسائل شخصی به اردو نیامده اند و حالا فدراسیون در حالی که می توانست از کاپ آسیا برای تیم ملی استفاده کند چون در این امر موفق نبوده به همه می گوید جوان گرایی کرده است. به نظر من فدراسیون بسکتبال در روزمرگی کامل به سر می برد و تمام فکر و ذکر آقای مشحون این است که جام جهانی و بازی های آسیایی را نیز وارد کارنامه اش کند و برود. این روزمرگی فدراسیون بسکتبال ایران را اسیر خود کرده که نتیجه ای نخواهد داشت.

مرشدی در پاسخ به این سوال که درباره رفتن و ماندن محمود مشحون وزارت ورزش تصمیم گرفته است پس آیا این انتقاد به وزارت ورزش باز می‌گردد؟ تصریح کرد: آقای مشحون با فن بیان و زبانی که دارد مسوولان وزارت ورزش را متقاعد کرده است! در حالی که هیچ کدام از تیم های ملی اردو نداشتند. او به مسوولان وزارت ورزش گفته که تیم ملی آرامش می خواهد. انتقادی به وزارت ورزش نیست چرا که وزیر سیاست به خرج داده است. هر کس دیگر بود پیش از دو تورنمنت مهم از هر تشنجی پیشگیری می کرد. اگر این اتفاق می افتاد و تیم نتیجه نمی گرفت آقای مشحون وزارت ورزش را دلیل تمام ناکامی ها معرفی می کرد. باید بگویم که دوستان توجه کنند که این وزیر ورزش متاسفانه یا خوشبختانه ورزشی است و سرش کلاه نمی رود. دیگر این حرف ها به درد وزارت ورزش نمی خورد.

اینکه آقای مشحون در این شرایط گفته وزارت ورزش از فدراسیون همیشه حمایت کرده در حالی که هنوز تقدیری انجام نشده است از همین حرف ها است. دکتر گودرزی مثل علی آبادی، سعیدلو و عباسی نیست که سرش کلاه برود. به همین دلیل هم وزیر ورزش از اردوی والیبال بازدید کرده چرا که می داند برنامه آنها منظیم و مرتب است. پس نباید از وزارت ورزش گله کرد بلکه تمام مشکلات از خود فدراسیون است. ما این همه ملی پوش قدرتمند داریم. جوانانی آینده دار داریم اما هیچ برنامه ای برای آنها وجود ندارد. وزارت که مسوول برنامه ریزی برای تیم های ملی نیست. این روزمرگی است که در بسکتبال دیده می شود و متاسفانه به تیم های ملی ما و آینده این رشته ضربه خواهد زد./ایسنا


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.