جدیدترین مطالب سایت
خانه » اخبار روز » بین الملل » پناه گرفتن تروریست ها و قاچاقچیان در عمق خاک پاکستان

پناه گرفتن تروریست ها و قاچاقچیان در عمق خاک پاکستان

واقعیت این است که نه فقط مرز پاکستان با ایران ، که تقریباً تمام این کشور مأمن کسانی است که امنیت جهان را به خطر انداخته اند.

بهترین خبر – خاستگاه و پایگاه اصلی القاعده پاکستان است و طالبان هم محصول مدارس دینی این کشور است که در آنها به جای تربیت روحانیون مسلمان ، تروریست های انتحاری تربیت می کنند و بدان ها سند شهادت و بهشت می دهند.

در حالی سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان مدعی شده است مرزبانان ربوده شده ایرانی در خاک آن کشور نیستند که شواهد و قرائن نشان می دهند گروه تروریستی جیش العدل ، بعد از ربایش مرزبانان ، آنها را به داخل پاکستان منتقل کرده است.

سایت بهترین خبر

مقر اصلی بسیاری از گروه های تبهکار از جمله قاچاقچیان مواد مخدر در داخل پاکستان است.

توجیه سخنگوی وزارت خارجه همسایه نیز بسیار غیر مسؤولانه است: منطقه را گشتیم ، اثری از جمله جسد سرباز اعدام شده را نیافتیم!
گو این که ندیدن در قاموس پاکستانی ها، دلیل بر نبودن است و اگر نیروهای پاکستان جسد سرباز ایرانی را پیدا نکردند ، معنی اش این است که جیش العدل در خاک آن کشور فعال نیست!

جالب اینجاست که بین سخنگویان پاکستانی و جیش العدل ، همسانی هم جود دارد و هر دو ، همزمان کوشیده اند در این ماجرا از اسلام آباد رفع مسوولیت کنند چه آن که آن یکی می گوید در خاک ما نیستند و این یکی هم فوراً تأیید می کند که بله، ما در خاک ایران هستیم!

 این البته اولین بار نیست که بحث پناه گرفتن تروریست ها و قاچاقچیان در عمق خاک پاکستان مطرح می شود. گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی هم در دوران جنایت بارش ، مدام در خاک ایران ، شهروندان بی گناه را به خاک و خون می کشید و به خاک پاکستان می گریخت. هم اکنون نیز مقر اصلی بسیاری از گروه های تبهکار از جمله قاچاقچیان مواد مخدر در داخل پاکستان است.

واقعیت این است که نه فقط مرز پاکستان با ایران ، که تقریباً تمام این کشور مأمن کسانی است که امنیت جهان را به خطر انداخته اند. خاستگاه و پایگاه اصلی القاعده پاکستان است و طالبان هم محصول مدارس دینی این کشور است که در آنها به جای تربیت روحانیون مسلمان ، تروریست های انتحاری تربیت می کنند و بدان ها سند شهادت و بهشت می دهند.

در نهاد سازی تروریسم نوین ، عربستان سعودی ، نقش اسپانسر را بر عهده دارد و پاکستان هم میزبان جغرافیایی دانشگاه تروریسم است و صد البته در تأمین نیروی انسانی این پروژه ، نقش آفرین است.

نکته اینجاست که تعالیم القاعده و طالبانی ، تا مراکز قدرت رسمی در پاکستان هم نفوذ یافته است، به گونه ای که یکی از علل تأخیر در یافتن بن لادن را همکاری گروه های حامی او در دل نهادهای اطلاعاتی ، ارتش و دولت پاکستان می دانند.

در واقع ، پاکستان ، نه فقط همسایه بدی برای ایران است ، بلکه عضوی غیر مسؤول در جامعه جهانی است که از بد حادثه ، به بمب اتمی هم مجهز شده است.

به نظر می رسد با کشوری این چنین ، نمی توان صرفاً با یادداشت های دیپلماتیک سخن گفت. لابی گری بین المللی برای فشار آوردن به پاکستان و نیز برخی اقدامات تلافی جویانه و حساب شده ، شاید بتواند مقامات پاکستان را ، برای حفظ منافع خودشان هم که شده ، به رفتارهای ولو اندک عاقلانه سوق دهد.

سایت بهترین خبر – منبع: عصرایران


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.