جدیدترین مطالب سایت
خانه » سلامت » سلامت روان » مهمترین دلیل افسردگی جوانان

مهمترین دلیل افسردگی جوانان

بهترین خبر – افسردگی در بین جوانان امروز به امری رایج تبدیل شده است. به نظر می رسد جوانان نسبت به شرکت در مراسم ختم و عزاداری بیشتر علاقه بیشتری نشان می دهند تا حضور در جشن ها و مراسم شادی! عده ای معتقدند گرایش به افسردگی در میان جوانان یک مد و ژست روشنفکری است اما کارشناسان معتقدند افسردگی جوانان دلایل عمیق تری دارد.

سایت بهترین خبر

بی هدفی مهمترین دلیل افسردگی جوانان است

حسن.ر درباره علل شیوع افسردگی در بین جوانان گفت: خوب دلایل زیادی دارد، مهمترین آن به نظر من بی هدفی است،جوانان امروز انقدر غرق فناوری و سرگرمیهای کاذب و در ضمن افراطی گرایی های مسئولین شدند که از اصل جوانی دور شدند و هیچ چیز دیگری هم نمی تواند به آنها کمک کند تا هدفشان را در زندگی بشناسند.

وی افزود: مسائل دیگر مانند بیکاری یا پیدا نکردن شریک زندگی مناسب یا مشکلات مالی و اینها هم میتواند باشد ولی اینها در زندگی یک انسان در درجه دوم اهمیت است. داشتن هدف در زندگی در اولویت قرار دارد و بسیاری از جوانان از داشتن آن بی بهره اند. مورد دیگر وضعیت واقعا نامناسب و بد فرهنگی ما است که مردم را تبدیل به افراد مصرف گرا تبدیل کرده است و به زندگی ماشینی عادت کردند و این زندگی ماشینی باعث ایجاد ذهنیت غیرخلاق و ماشینی در ذهن جوانهای امروزی شده است. همچنین مذهب در جامعه ما به قهقرا رفته است هم از طرف دست اندرکاران مذهب که افراطی گری میکنند و این افراطی گری ذهن جوانهای امروز را ارضا نمیکند.

فشار روحی، استرس، فشار مالی، فشار خانوادگی و …

الی. ع درباره علت های افسردگی در میان جوانان ابراز کرد: دلایل بسیاری وجود دارد؛ فشار روحی، استرس، فشار مالی، اتفاقی که نتوانی با آن کنار بیایی و زمان زیادی ببرد تا بتوانی آن بحران را رد کنی، فشارهای خانواده، نتوانی در جامعه خود را اثبات کنی، اهداف و آمالی که دیر به آنها برسی یا راه رسیدن به آنها بسیار مشکل باشند از جمله این دلایل هستند.

افسردگی جوانان یک مد نیست

دکتر امیر حسین جلالی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد علل افسردگی در بین جوانان گفت: من فکر نمی کنم افسردگی در بین جوانان یک مد اجتماعی است بلکه به نظرم اگر اینگونه در مورد علل افسردگی بیندیشیم راه را برای به رسمیت شناختن و بررسی آن می بندیم.

وی افزود: البته این امکان وجود دارد که افسردگی به صورت یک مد در بیاید. جامعه ما جامعه تلقین پذیری است و افراد معضلات و مشکلات مختلف را به صورت مد در میاورند تا از آن به عنوان نوعی واکنش و اعتراض استفاده کنند.

جلالی در ادامه بیان کرد: افسردگی دلایل مختلفی دارد. اگر در جامعه ای افراد در برابر تلاش ها پاداش دریافت کنند و با تلاش خود امکان رسیدن به اهداف خود را داشته باشند انگیزه و اشتیاق در آنها ایجاد می شود اما اگر شایسته سالاری در جامعه حام نباشد و فرایندها قابل پیش بینی نباشند جوانان احساس یاس، سرخوردگی و افسردگی می کنند.

افسردگی در کشور ما به حدی شایع شده است که متاسفانه به صورت یک فرهنگ درآمده است. حزن و اندوه در ایران نمود عادی یافته و مشکلات فراوانی به این افسردگی دامن زده اند./ برنا


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.