جدیدترین مطالب سایت
خانه » اخبار روز » معاون دادستان کل کشور: اگر قوانین اصلاح نشود، حقوق‌های نامتعارف ادامه می‌یابد

معاون دادستان کل کشور: اگر قوانین اصلاح نشود، حقوق‌های نامتعارف ادامه می‌یابد

بهترین خبر – معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور گفت: در بسیاری از کشورها تمام مردم می‌دانند که حقوق مسئولان چقدر است؛ در صورتی که این شفاف سازی صورت گیرد، اعتماد خدشه‌دار شده مردم، برگردانده می‌شود.

بهترین خبر

امین حسین رحیمی، معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور

امین حسین رحیمی با اشاره به اختیارات قانونی دادستان اظهار کرد: حوزه اختیارات دادستان کل کشور بسیار زیاد است؛ گرچه عده و عده لازم برای رسیدن به اهداف وجود ندارد ولی ما با همین امکانات کار را پیش می‌بریم.

وی ادامه داد: با توجه به مقررات فصل دهم و ماده 290 قانون آیین دادرسی کیفری و سایر قوانینی که وظایفی را برای دادستانی کل در نظر گرفته، هیچ حوزه‌ای در کشور نیست که دادستانی کل نتواند برای دفاع از حقوق مردم و نظارت بر اجرای دقیق قانون ورود کند.

معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور به برنامه‌های این معاونت اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌ها تعامل جدی با جامعه اطلاعاتی و امنیتی کشور است و در این زمینه شرکت در جلسات شورای امنیت کشور، شورای هماهنگی اطلاعاتی کشور و کمیسیون‌های مرتبط با شورای عالی امنیت ملی و ده‌ها کارگروه دیگر مورد توجه قرار دارد؛ چرا که در این جلسات تصمیم‌گیری و تصمیم سازی صورت می‌گیرد.

رحیمی همچنین از ایجاد هماهنگی بین دادستان‌ها و رصد وضعیت امنیتی کشور برای پیشگیری از وقوع جرائم علیه امنیت به عنوان دیگر برنامه‌های این معاونت یاد کرد.

معاون دادستان کل کشور با اشاره به موضوع فیش‌های حقوقی نامتعارف اظهار کرد: موضوع حقوق‌های نامتعارف آسیب‌های زیادی را به اعتماد مردم وارد کرد. در این میان برخی مدیران از قوانین و مقررات سوء استفاده کرده و بعضی دیگر نیز مرتکب تخلف شده بودند که این موضوعات در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه باید از این تهدید فرصت ایجاد کرد، به تبیین سه راهکار برای برخورد با پیشگیری از تکرار مساله فیش‌های حقوقی نامتعارف پرداخت و تصریح کرد: در مرحله اول باید با کسانی که تخلف کرده‌اند برخورد شود و اتفاقا در این زمینه اطلاع رسانی نیز صورت گیرد و پول‌های اضافی مسترد گردد؛ مثلا در برخی موارد مبنای اضافه کاری به جای سه آیتم، چهار آیتم لحاظ شده است که از نظر مقررات این اقدام درست نیست و نیاز به برخورد است.

رحیمی اصلاح قوانین و مقررات را راهکار دیگر عنوان کرد و گفت: اگر قوانین اصلاح نشود همچنان این حقوق‌های نامتعارف ادامه پیدا می‌کند.

معاون دادستان کل کشور در پایان ضرورت ایجاد شفافیت در این زمینه را الزامی دانست و گفت: در بسیاری از کشورها تمام مردم می‌دانند که حقوق مسئولان چقدر است و در صورتی که این شفاف سازی صورت گیرد، اعتماد خدشه دار شده مردم، برگردانده می‌شود.


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*