جدیدترین مطالب سایت
خانه » سبک زندگی » خانه و خانواده » طلاق، خانم پزشکی که همسرش اجازه کار به او نمی دهد

طلاق، خانم پزشکی که همسرش اجازه کار به او نمی دهد

توقف قطار یک زندگی در ایستگاه دادگاه خانواده / فکر می کردم می‌توانم همسرم را تغییر دهم
بهترین خبر – «چرا هر وقت صحبت های مان به این جا می رسد، به من تهمت بی منطقی و نفهمی می زنی؟ چرا فکر می کنی فقط خودت می فهمی؟» بعد از گفتن این جملات، مرد صدایش را بلندتر می کند و با قاطعیت بیشتری می گوید: «آقای قاضی، به خدا دیگر خسته شده ام. دیگر نمی توانم به این زندگی ادامه بدهم. از شما خواهش می کنم که حکم طلاق ما را صادر کنید تا شاید ما روی خوش زندگی را هم ببینیم.» این جملات در دادگاه خانواده بین زن و شوهری رد و بدل می شود که به آخرین لحظات با هم بودن رسیده اند. سر و وضع ظاهری آن ها نشان از اوضاع خوب مالی این خانواده داشت. مرد مردد به نظر می رسید و انگار تمایلی نداشت مقابل قاضی بنشیند تا این که قاضی از آن ها خواست که روی صندلی های شان بنشینند تا جلسه دادگاه شروع شود. زن و شوهر کنار یکدیگر نشستند، چند ثانیه به یکدیگر خیره شدند و…

سایت بهترین خبر

طلاق، خانم پزشکی که همسرش اجازه کار به او نمی دهد

ازدواج با نیمه گمشده
قاضی از مرد می خواهد که درباره علت درخواست طلاق توضیح دهد. مرد می گوید: باور کنید چاره دیگری ندارم وگرنه من زندگی ام را دوست دارم. به نظرم این زندگی سرانجامی نخواهد داشت و ما در این زندگی، به خواسته های مان نخواهیم رسید. مرد می افزاید: ۲۵ ساله بودم که ازدواج کردم. از لحاظ مالی مشکلی نداشتم و در یک شرکت خصوصی مشغول به کار بودم. حقوقم نسبت به بقیه همکاران بد نبود و تقریبا ماهی ۴ تا ۵ میلیون درآمد داشتم. به خاطر بیماری یکی از فامیل های مان به بیمارستان رفته بودیم که خانم دکتری را در آن جا دیدم. در آن لحظه، ناگهان دلم ریخت و با خودم فکر کردم که او نیمه گمشده من است. با یکی از همکارانش صحبت کردم و زمانی که از مجرد بودنش مطمئن شدم، شماره تلفن همراه خانم دکتر را گرفتم. بعد هم شماره را به مادرم دادم و به خواستگاری او رفتیم.

مخالفت با کار کردن همسر
مرد که انگار از یادآوری آن روزها حس خوبی ندارد، نمی تواند ناراحتی اش را پنهان کند و با کشیدن آهی، صحبت هایش را ادامه می دهد: همسرم پزشک است. با این که من با کار کردن خانم ها در بیرون از خانه مشکل داشتم ولی فکر می کردم که اگر در زندگی مشترک مشکل مالی وجود نداشته باشد خانم ها علاقه زیادی به کار کردن نخواهند داشت؛ بنابراین به دلیل این که تقریبا خانواده های ۲ طرف هم کفو بودند و من هم عاشق شده بودم، با اشتغال همسرم کنار آمدم و این ازدواج سر گرفت. یک سال و نیم در عقد بودیم و سپس مراسم عروسی را برگزار کردیم. الان هم ۴ سالی می شود که زیر یک سقف با هم زندگی می کنیم و یک فرزند ۲ ساله هم داریم.

شوهر بی منطق
زن در حالی که قیافه حق به جانب به خود گرفته است، با اجازه قاضی این گونه صحبت هایش را شروع می کند: شوهرم از من می خواهد که سر کار نروم و تنها دلیلش برای طلاق هم همین است. آقای قاضی، من سال ها با سختی زیاد درس خوانده ام تا پزشک شوم. حالا راضی نمی شوم که به خاطر چند دلیل بی منطق شوهرم، دست از کارم بردارم.

نیاز فرزند به حضور مادر در خانه
مرد با شنیدن کلمه «بی منطق» صندلی اش را تکان می دهد و آن را کمی به سمت همسرش می چرخاند و می گوید: باز می گویی بی منطق! آقای قاضی، من تا قبل از به دنیا آمدن فرزندمان هر جور شده بود، با موضوع کار کردن همسرم در بیرون از خانه کنار می آمدم ولی حالا از همسرم می خواهم که حداقل سال های ابتدایی تولد فرزندمان در کنارش باشد. شغل همسرم طوری است که گاهی شیفت شب است و شب ها را درکنار ما نیست. خستگی و فشار روحی شغل او به گونه ای است که حتی در خانه هم بیشتر از ما، به فکر پیشرفت شغلی اش است. این اواخر با توجه به ارتقای شغلی هم که به دست آورده است، توجه اش به من و فرزندش خیلی کمتر شده است. به نظرم این خواسته زیادی نیست که راضی نشوم، فرزندم در چنین شرایطی بزرگ شود.

درخواست پول از شوهر
قاضی از زن می خواهد که نظرش را درباره صحبت های همسرش بیان کند. زن ادامه می دهد: من شغلم را دوست دارم و ادامه خواهم داد. ضمن این که اگر من شغلم را از دست بدهم، زندگی ما از لحاظ مالی به مشکل خواهد خورد. هرچند درآمد شوهرم بد نیست ولی باید قبول کنیم که هزینه های زندگی خیلی بالا رفته است و با حقوق شوهرم نمی توانیم رفاه کامل داشته باشیم. جدای از این ها، من به گونه ای تربیت شده ام که نمی توانم از همسرم درخواست پول کنم. من با مدرک دکترا، چگونه از همسرم بخواهم که به من پول تو جیبی بدهد. من تا زمانی که زنده ام، دستم را جلوی دیگران دراز نخواهم کرد.

کاش قبل از ازدواج…
مرد از قاضی اجازه می خواهد که صحبت هایش را این گونه تمام کند: شاید من بتوانم همسرم را مجبور کنم که سرکار نرود ولی مطمئنم که بعد از آن، دیگر رنگ خوشی را در زندگی مان نخواهم دید. کاش از همان روز اول که عشق این خانم کورم کرده بود، علاقه و تصمیم جدی او به کار کردن را می دانستم تا زندگی ام به این جا نمی کشید. قاضی آخرین اظهارات مرد و زن را در پرونده شان ثبت می‌کند و از آن ها می خواهد که منتظر رای دادگاه باشند.
مجید حسین زاده – خراسان


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.