جدیدترین مطالب سایت
خانه » اقتصادی » سفره کارگران کوچک‌تر شده است

سفره کارگران کوچک‌تر شده است

بهترین خبر – یک کارشناس حوزه کار با بیان این که ساز و کار پرداخت کمک جبرانی دولت اعلام نشده است، گفت: ترمیم دستمزد و بهبود معیشت کارگران جدا از موضوع کمکهای جبرانی و اختصاص بسته‌های حمایت غذایی دولت است.

بهترین خبر

 

علی اکبر سیارمه اظهار کرد: دولت برای کمک به معیشت دهک‌های پایین که نیازمند هستند، بسته‌های حمایتی در نظر گرفته است ولی با توجه به شرایط دشوار زندگی و وضع اقتصادی کنونی به نظر می‌رسد که کمک های جبرانی هم برای کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی و بازنشستگان درنظر گرفته شده است تا قدرت خریدشان بیش از این تنزل پیدا نکند.

مساله ترمیم دستمزد و بهبود معیشت کارگران جدا از موضوع کمک‌های جبرانی و اختصاص بسته‌های حمایت غذایی است و انتظار جامعه کارگری این است که در شرایط موجود که هزینه‌ها افزایش یافته و سفره کارگران کوچک‌تر شده نسبت به ارتقای معیشت کارگران اقدام عاجل صورت گیرد.

کارگران همواره در تصمیمات مربوط به بحث حقوق و دستمزد و معیشت در پایین جدول قرار گرفته‌اند، در حالی که بسیاری از آنان جزو اقشار آسیب پذیر و ضعیف جامعه به شمار می‌روند و نیازمند حمایت دولت هستند.

اگر دولت می‌خواهد چنین اقدام فراگیری را صورت دهد و آحاد جامعه را تحت پوشش قرار بدهد این امر نافی وظایفی نمی‌شود که در قبال قشر کارگر دارد و باید جامعه کارگری را در جایگاه خود ببیند.

ساز و کار طرح پرداخت کمک جبرانی اعلام نشده ، انتظار داریم باشرایطی که از نظر اقتصادی و بودجه‌ای داریم، طرح‌هایی ارائه شود که قابلیت اجرایی داشته باشد.

به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه و برابر مصوبه هیات وزیران، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری، حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها کمک جبرانی واریز کند. منابع مالی مورد نیاز این مصوبه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد تامین خواهد شد.


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.