جدیدترین مطالب سایت
خانه » سلامت » دوقلوهایی که از درون چشمهای همدیگر هم می توانند ببینند!

دوقلوهایی که از درون چشمهای همدیگر هم می توانند ببینند!

بازدیدها: 0

بهترین خبر – تاتیانا و کریستا هوگان دو دختر بچه 7 ساله ای هستند که عاشق تماشای کارتون تفنگداران و رفتن به مدرسه اند. زندگی روزانه آنها شبیه همه بچه های دیگر است غیر از یک مورد، دوقلوهای به هم چسبیده. آنها حتی می توانند از طریق چشمهای دیگری، محیط اطراف را ببینند!

 سایت بهترین خبر

دو خواهر چسبیده به هم از ناحیه سر، هر کدام مغز مختص خود را دارند ولی همانگونه که مادرشان فلیسیا هوگان در نشریه دیلی میل می گوید، جدا کردن این دو از هم غیر ممکن است.

مغزشان به هم وصل است بنابراین بجای داشتن دو تا مغز که در کنار هم قرار گرفته باشند، مغزهایشان در هم آمیخته شده اند. خانواده هوگان که سه فرزند دیگر به نامهای روزا 11 ساله، کریستوفر 9 ساله و شایلی 5 ساله دارند در ورنون در ایالت بریتیش کلمبیا زندگی می کنند. تاتیانا و کریستا از زمان بارداری مادرشان شدیدا تحت نظر پزشکان بوده اند و علی رغم اینکه مادر از همان اوایل از چسبیده بودن دوقلوها مطلع بوده ولی هیچ وقت سقط جنین به عنوان یک گزینه در نظر گرفته نشده بود. امروز، این دوقلوهای به هم چسبیده تحت انواع تحقیقات پزشکی و از جمله تحت بررسی برای کشف تواناییهای مغز هستند. تاتیانا و کریستا نه تنها قادر هستند از طریق چشمهای همدیگر، محیط اطراف را ببینند بلکه حتی پزشکان تایید کرده اند که احساسات آنها هم شبیه به هم است. برای مثال، قلقلک دادن یکی، باعث قلقلک داده شدن دیگری هم می شود. اگر یکی شان غمگین باشد دیگری می تواند مغز خواهرش را درک کرده و همان احساسات را بروز دهد.

یک خبرنگار از ونکوور سان که این خانواده را از نزدیک وقتی بچه ها 6 ساله بودند، ملاقات کرده است گزارش می کند که شاهد یک رویداد اعجاب انگیز در خصوص ارتباطات مغزی دوقلوهای به هم چسبیده بوده است. لوئیس، مادر بزرگ دختر بچه ها چشمان تاتیانا را بسته و سپس خانم هوگان یکی از عروسکها را انتخاب کرده و فقط به کریستا که چشمانش باز بوده نشان می دهد و از تاتیانا می پرسد که در دستش چیست. او از تایتانا می خواهد که از طریق چشمهای خواهرش نگاه کند و سوال را جواب بدهد. این خبر نگار می گوید بعد به نظر رسید که تاتیانا در مغز خواهرش وارد شد و جواب سوال را به درستی داد عروسک لوراکس. همه این اتفاقات در چند ثانیه رخ داد. کریستا در مغر خودش جایی برای خواهرش دارد.
علاوه بر اینکه دخترها احساسات مشترکی دارند، به نظر می رسد که در جسم همدیگر هم شریکند. پزشکان هنوز نمی دانند آیا آنها افکار یکدیگر را هم می توانند بخوانند یا نه./tvanouvelles


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.