جدیدترین مطالب سایت
خانه » اخبار روز » حسن روحانی : همه باید دوباره بیاییم؛ برای ایران، برای اسلام

حسن روحانی : همه باید دوباره بیاییم؛ برای ایران، برای اسلام

بهترین خبر – روحانی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری : ملت و ما از نیمه راه برنمی گردیم و آن را تا پایان ادامه خواهیم داد در دولت دوازدهم؛ آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت از نکات حائز اهمیت خواهد بود
حسن روحانی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری :
همه باید دوباره بیاییم؛ برای ایران، برای اسلام
هووهایی که بارها قصد کشتن نوزاد برجام را داشتند، نمی‌توانند سرپرست خوبی برای این فرزند باشند
نیم نگاه

خدا را سپاسگزارم که توفیق داد بار دیگر خودم را در معرض اعتماد ملت ایران قرار دهم و اعلام آمادگی کنم که بار سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران برعهده بگیرم
همه ما باید دوباره برای اسلام اعتدالی و رحمت و انقلاب عقلانی و انسانی خود، بیاییم و در کنار هم ایستاده و ایران را بسازیم
از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهم‌ترین مسائل سیاسی، اقتصادی و داخلی ملت ایران است
امروز از لحاظ امنیت ملی و بین‌المللی سایه شوم جنگ از سر ملت کنار رفته و با مردم‌محوری در امنیت، شاهد امنیت بی‌نظیر ایران در منطقه آشفته خاورمیانه هستیم
من «دوباره آمده‌ام برای ایران، برای اسلام» و از همه ایرانیان می‌خواهم که «دوباره بیایند برای ایران، برای اسلام». حسن روحانی دیروز با این سخنان، «دوباره» برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی طی اظهاراتش بعد از نام‌نویسی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت تحت مسئولیتش، اولویت‌های دولت بعدی‌اش را برشمرد و در عین حال تأکید کرد: می‌خواهم به ملت ایران اعلام کنم که همه ما باید دوباره بیاییم؛ من امروز دوباره آمدم برای ایران، دوباره آمدم برای اسلام، آمدم برای آزادی بیشتر در این سرزمین، آمدم برای آرامش و امنیت گسترده‌تر در ایران عزیز و آمدم برای پیشرفت بیشتر. رئیس‌ جمهوری ادامه داد: همه ما باید دوباره برای اسلام اعتدالی و رحمت و انقلاب عقلانی و انسانی خود، بیاییم و در کنار هم ایستاده و ایران را بسازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، وی تصریح کرد: خدا را سپاسگزارم که توفیق داد بار دیگر خودم را در معرض اعتماد ملت ایران قرار دهم و اعلام آمادگی کنم که بار سنگین اجرایی کشور را در صورت قبول ملت ایران برعهده بگیرم. رئیس‌ جمهوری افزود: در سال 92 به مردم عزیز اعلام کردم که نجات اقتصاد ایران، احیای اخلاق و تعامل سازنده با جهان مهم است و امروز بسیار خوشحالم که در هر سه زمینه با حمایت و کمک مردم، گام‌های قابل توجهی برداشته شده است.
روحانی اظهار داشت: امروز در زمینه نجات اقتصادی، ما از رکود تورمی فاصله گرفته‌ایم و از رشد منهای 7، در سال گذشته به رشد بالای 7 رسیدیم و از تورم 40 درصد به تورم 7 درصد در اسفند سال گذشته دست یافته‌ایم. رئیس‌ جمهوری ادامه داد: اشتغال خالص که کمتر از 10 هزار نفر در سال‌های آخر قبل از دولت یازدهم بود، در سال گذشته به اشتغال خالص بالای 630 هزار نفر در سال رسید و اگر در هر سه بخش ارقام را کنار هم قرار دهیم، یک رکورد در 25 سال گذشته تاریخ اقتصاد ایران، بوده است.
روحانی تصریح کرد: در زمینه اقتصادی پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و در هفته آینده، افتتاح بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اقتصادی تاریخ ایران را شاهد خواهیم بود و در عسلویه 20 میلیارد دلار، طرح افتتاح خواهد شد که این در تاریخ اقتصاد کشور، سابقه نداشته است. رئیس‌ جمهوری خاطرنشان کرد: در زمینه تعامل سازنده با جهان توانستیم در پیچیده‌ترین پرونده تاریخی، با قدرت‌های جهانی به توافق برسیم و امروز به ملت ایران اعلام می‌کنم از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهم‌ترین مسائل سیاسی، اقتصادی و داخلی ملت ایران است و هووهایی که بارها به قصد کشتن این نوزاد یعنی برجام تصمیم گرفته بودند، نمی‌توانند سرپرست خوبی برای این فرزند باشند و همان‌ها که تمام تلاش شبانه‌روزی خودشان را برای این توافق نهاده‌اند، باید مسیر این توافق را تا آخرین قدم‌ها طی کنند.
روحانی اظهار داشت: خوشبختانه آنچه در سال 92، مبنی بر اینکه چرخ سانتریفیوژها خواهد چرخید به مردم وعده داده شد، امروز می‌بینیم که آی‌آر8، به عنوان مدرن‌ترین سانتریفیوژ ما می‌چرخد و چرخ اقتصاد نیز بهتر از گذشته است و دلیل آن رشد اقتصادی است که در سال گذشته داشتیم.
در دولت دوازدهم هدف ما ایران پیشرفته پیشرو، خواهد بود
رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه احیای اخلاق با حقوق شهروندی، شفاف‌سازی و آزادی در گردش اطلاعات امکانپذیر است و دولت یازدهم این موارد را تا روز آخر دنبال می‌کند، گفت: اگر این مسئولیت در آینده هم برعهده اینجانب باشد، در همین مسیر شفافیت در کشور ادامه راه خواهیم داد.
روحانی افزود: در دولت دوازدهم هدف ما ایران پیشرفته پیشرو، خواهد بود و این همان هدفی است که در چشم‌انداز
20 ساله مشخص شده است که به دست آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی و تأیید و امضای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولین ابلاغ شد و متأسفانه در سال‌های قبل، قبل از دولت یازدهم حرکت چشمگیری در مسیر آن نبود و امروز در مسیر چشم‌انداز 20 ساله که یکی از بخش‌های آن تعامل سازنده و مؤثر با جهان و رشد 8 درصدی است، برای اولین بار در تاریخ تحقق یافته و این مسیر ادامه خواهد داشت.
رئیس‌ جمهوری امنیت ایران را یکی از اهداف‌ مهم دولت یازدهم برشمرد و تأکید کرد: امروز از لحاظ امنیت ملی و بین‌المللی سایه شوم جنگ از سر ملت کنار رفته و با مردم‌محوری در امنیت، شاهد امنیت بی‌نظیر ایران در منطقه آشفته خاورمیانه هستیم.
روحانی ادامه داد: امروز حقوق ملت ایران، احقاق، تثبیت و تعمیق شده و این مسیر برای احقاق حقوق دیگر ملت نیز ادامه خواهد داشت. رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه عزت ایران یکی از اهداف بلندی بوده که تداوم خواهد یافت، افزود: ما امروز در بازار نفت، بار دیگر بعد از سال 90، حضور یافتیم و سال گذشته در گندم خودکفا شدیم و به جای آنکه از چند جزیره کشتی کرایه کنیم، پرچم ایران روی کشتی‌هایمان در اهتزاز بوده و همه اینها به معنای عزت ملی است.
روحانی ادامه داد: پول ایران در دولت یازدهم دارای ثباتی بیشتر از یورو و پوند در برابر دلار بوده و در پیشرفت کمّی علمی در جهان به مقام اول دست یافته‌ایم.
امروز ایران صادرکننده گازوئیل بوده و در اواسط امسال نیز صادرکننده بنزین هم خواهیم بود و همه اینها نیز نشان از عزت ملت ایران دارد و ما این عزت را ادامه خواهیم داد. رئیس‌ جمهوری تأکید کرد: ایران دارای پیشرفت با محیط کسب و کار مناسب‌تر نسبت به گذشته و پیشرفتی بزرگ در زمینه انرژی و نفت و گاز خواهد بود و یکی از نشانه‌های پیشرفت ما در این راستا این است که برای اولین بار برداشت ما از گاز منبع مشترک در پارس جنوبی از قطر، پیشی می‌گیرد.
از نیمه راه برنمی‌گردیم و آن را تا پایان ادامه خواهیم داد
روحانی با اشاره به اینکه آرامش در بازار اقتصادی و در تعامل میان احزاب، گروه‌ها، قومیت‌ها و مذاهب، ادامه خواهد داشت، گفت: این دستاوردها باید ادامه پیدا کند و این به معنای آن است که ملت ایران، هرگز در نیمه راه نمی‌ماند و راه را ادامه می‌دهد.
رئیس‌ جمهوری افزود: ما از نیمه راه برنمی‌گردیم و آن را تا پایان ادامه خواهیم داد. روحانی با تأکید بر اینکه در دولت دوازدهم، آزادی و امنیت و آرامش و پیشرفت از نکات حائز اهمیت خواهد بود، گفت: آزادی باید با قدرت و گستره بیشتر در کشور، ادامه یابد و جوانان و دانشگاه‌ها باید احساس نشاط بیشتری کنند. رئیس‌ جمهوری افزود: دولت برای حضور جوانان در مدیریت سطح بالای کشور، در سال 93 تصمیم گرفت که
2 هزار جوان نخبه را در مدیریت‌های بالای کشور به عنوان دستیار در کنار مدیران ارشد، استخدام کند که هزار نفر از آنان در آزمون‌ها برگزیده و 200 نفر کار خود را شروع کردند. روحانی تصریح کرد: ما باید سن مدیریت را در کشور پایین بیاوریم و شرایط را برای حضور اقوام و مذاهب مختلف، جوانان و بانوان برای خدمت به ایران اسلامی فراهم کنیم.
رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه ثبات امنیت در زمینه اقتصادی، داخلی، سرمایه‌گذاری و امنیت ملی ادامه خواهد یافت، گفت: در شرایط فعلی توسعه پایدار و اشتغالزا از اولویت‌های ما در پیشرفت اقتصادی کشور است، توسعه‌ای که همراه با حل مشکلات زیست محیطی بوده ، برای جوانان اشتغالزا باشد تا موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و اجرای حقوق شهروندی، در کشور شود.
رئیس جمهوری همچنین در بازدید از بخش‌های مختلف ستاد انتخابات کشور، با مسئولان ستاد انتخابات کشور در جریان روند اقدامات انجام شده تا این مرحله و برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری انتخابات ٢٩ اردیبهشت ماه، قرار گرفت و از تلاش‌ها و خدمات دست‌اندرکاران انتخابات تقدیر کرد./ ایران


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.