جمعه, ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۶۹:۱۹:۱۲ - سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
تکامل انسان، نظریه تاریخچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی

بهترین خبر – محقق موسسه جهانی مغز مدعی شده است که تا سال ۲۰۵۰، گونه کاملا جدیدی از انسان در نتیجه فناوری‌های جدید، رفتار و انتخاب طبیعی تکامل خواهد یافت.

 کادل لاست مدعی است بشریت در حال یک «گذار تکاملی» مهم است.

سایت بهترین خبر

تکامل انسان، نظریه تاریخچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی

به گفته لاست، در کمتر از چهار دهه انسان از طول عمر بیشتر برخوردار شده، در سنین بالاتر بچه‌دار می‌شود و بر هوش مصنوعی برای انجام وظایف پیش پا افتاده تکیه خواهد کرد.

وی مدعی است که این تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود و با تغییر میمونها به شامپانزه‌ها و شامپانزه‌ها به انسان بر اساس نظریه داروین شباهت دارد.

لاست که معتقد است ما بیشتر وقت خود را در واقعیت مجازی می‌گذرانیم، می‌گوید: ۸۰ سالگی و ۱۰۰ سالگی شما بسیار متفاوت‌تر از پدربزرگ و مادربزرگتان خواهد بود.

برخی دانشمندان تکاملی بر این باورند که تا سال ۲۰۵۰، سن انسان به ۱۲۰ خواهد رسید.

لاست مدعی است که در آن زمان، انسانها همچنین دیرتر به بلوغ جنسی می‌رسند. این ادعا به نظریه تاریخچه زندگی اشاره دارد که به توضیح چگونگی شکل‌دهی رویدادهای کلیدی حیات موجودات توسط انتخاب طبیعی مانند تولیدمثل می‌پردازد.

بر اساس این نظریه، با افزایش اندازه مغز، موجودات به انرژی و زمان بیشتری برای رسیدن به پتانسیل کامل خود نیاز داشته از این رو تولیدمثل کمتر می‌شود.

به گفته لاست، انسانها بجای زندگی سریعتر و مردن در جوانی، به آرامی زندگی کرده و در پیری خواهند مرد.

این تغییرات در حال حاضر رخ داده‌اند. امروزه سن متوسط اولین زایمان در بریتانیا به ۲۹٫۸ رسیده است. در آمریکا و در سال ۱۹۷۰، تنها یک درصد از کودکان اول توسط زنان بالای ۳۵ سال به دنیا می‌آمدند، اما این میزان در سال ۲۰۱۲ به ۱۵ درصد افزایش یافت.

نظرات لاست در مقاله‌ای با عنوان «تکامل انسان، نظریه تاریحچه زندگی و پایان تولیدمثل زیستی» در مجله Current Aging Science منتشر شده است./ایسنا


ويژه نامه
  • IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.