پنج شنبه, ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۶۲۳:۱۲:۱۲ - سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
در بی خبری معاون رئیس جمهور، مینو خالقی از مجلس بازماند!؟
تاکید شورای نگهبان بر ابطال آرای مینو خالقی

بهترین خبر – در حالی رئیس جمهور و دولت به صراحت اعلام می‌کنند، در مجلس آینده ۱۸ زن حضور دارند و حتی اصلاح طلبان از خانم مینو خالقی در نشست چند روز پیش خود نیز دعوت کردند، شورای نگهبان همچنان بر ابطال آرای مینو خالقی تأکید دارد.

بهترین خبردر ‌‌نهایت با حل نشدن اختلاف حقوقی میان دولت و شورای نگهبان، قرار شد که این موضوع به هیأت حل اختلاف قوا ارجاع شود. امروز نیز خبرگزاری فارس در خبری به نقل از یک نماینده مدعی شد، هیأت حل اختلاف قوا، نظر خود را درباره پرونده خانم مینو خالقی، منتخب سوم حوزه انتخابیه اصفهان اعلام کرده است.

این نماینده مجلس که این خبرگزاری نام وی را افشا نکرده، مدعی شده است، هیأت حل اختلاف قوا در بررسی‌های خود درباره خانم مینو خالقی، نظر شورای نگهبان مبنی بر ردّ صلاحیت و ابطال آرای وی را تأیید کرده و حق را به شورای نگهبان داده است.

این نماینده مجلس تصریح کرده است که درباره تعیین تکلیف نفر جایگزین به جای خانم مینو خالقی، بر اساس مذاکراتی که وزارت کشور با شورای نگهبان داشته، مقرر شده شورای نگهبان مجدداً این موضوع را بررسی کند. شورای نگهبان باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند که آیا منتخب ششم حوزه انتخابیه اصفهان که حد نصاب ۲۵ درصد آرای صحیح مأخوذه را کسب کرده وارد مجلس دهم شود یا تکلیف نماینده جایگزین در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.

برای آگاهی از صحت و سقم این خبر در تماس تلفنی با حجت الاسلام مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهور این موضوع از وی سؤال شد. آقای انصاری بیان داشت: به علت اینکه در سفر استانی کرمان به همراه رئیس جمهور است، از این خبر اطلاعی ندارد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری پیرامون این موضوع که اصلا جلسه هیأت حل اختلاف قوا درباره موضوع خانم خالقی برگزار شده است یا خیر نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد. به هر حال باز هم باید منتظر بود تا سرنوشت مبهم منتخب سوم اصفهان مشخص شود./ تابناک

بر چسب ها:

ويژه نامه
  • IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.