پنج شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۶۲۲:۳۴:۵۶ - دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴
تاثیر منفی استامینوفن بر رابطه جنسی

بهترین خبر – نگاهی به داروهایی که همیشه روی پیشخوان آشپزخانه‌تان قرار دارند بیندازید؟ شما چه داروهایی را در طول هفته مصرف می‌کنید؟ محققان می‌گویند قرص‌هایی که خودسرانه و در اغلب روزها می‌خورید، می‌توانند رابطه زناشویی شما را به آخر خط برسانند و احساس لذتی را که می‌توانید تجربه کنید کمتر کنند.

سایت بهترین خبر

تاثیر منفی استامینوفن بر رابطه جنسی

به نوشته بی‌بی‌سی، استامینوفن یکی از داروهایی است که به‌خاطر خاصیت ضددردش در بسیاری از خانه‌ها یافت می‌شود. اما از نظر محققان مصرف این دارو عوارضی را هم به دنبال دارد.

به گفته محققان استامینوفن علاوه بر درد جسمانی بر واکنش‌های عاطفی هم تاثیر می‌گذارد، و با مصرف آن، هم عواطف و احساسات منفی کمتر درک می‌شوند و هم عواطف و احساسات مثبت.

البته استامینوفن همان‌طور که گفته شد تنها لذت‌های شما را از بین نمی‌برد؛ بلکه علاوه بر درد جسمانی، باعث می‌شود تجربیات آزاردهنده اجتماعی یا احساسات تلخ ناشی از روابط خود را هم با شدت کمتری درک کنید و شاید بتوانید آن را به عنوان دارویی برای تسکین درد‌های ناشی از شکست عشقی معرفی کنید.

البته پژوهشگران هنوز قطعیت این موضوع را ثابت نکرده‌اند و تنها می‌دانند که استامینوفن می‌تواند در ترشح برخی هورمون‌های لذت‌آور و تحریک برخی از بخش‌های مغز که در لحظه‌های دردآور و سخت زندگی فعال می‌شوند تاثیر بگذارد.


ويژه نامه
  • IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.