پنج شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۶۲۱:۵۵:۲۰ - شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵
بی ارزش شدن گرین کارت های ایرانیان در دولت ترامپ

بهترین خبر – در نخستین روز از اجرای دستور ترامپ، ایرانی های دارنده ویزای آمریکا نتوانستند سوار هواپیما به مقصد شهرهای این کشور شوند.

علاوه بر این شهروندان ۷ کشور از جمله ایران که دارای گرین کارت (اقامت دائم آمریکا) نیز باشند هم نمی توانند وارد خاک آمریکا شوند.

براساس این خبرها، تاکنون مشخص شده که نه تنها سفارتخانه های آمریکا دیگر برای هیچ ایرانی ویزا صادر نمی کند بلکه افرادی که ویزا هم گرفته اند یا گرین کارت آمریکا دارند نیز نمی توانند وارد خاک آمریکا شوند.

همزمان تعدادی از شهروندان عراق و یمن هم در فرودگاه قاهره نتوانستند وارد هواپیمای پرواز به مقصد نیویورک شوند.

این اقدامات در راستای اجرای دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صورت می گیرد. او دیروز جمعه با صدور دستور اجرایی صدور ویزا و ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان نشین ایران، سودان، یمن، سوریه، عراق، لیبی و سومالی را به آمریکا به مدت ۳ ماه ممنوع کرد. این مدت قابل تمدید است.

افراد دارای گذرنامه های دیپلماتیک (سیاسی ) یا خدمت از این ممنوعیت مستثنی هستند.

این ممنوعیت شامل دارندگان همه انواع ویزاها از جمله مهاجرت، تحصیلی، دیدار با خانواده یا پیوستن به خانواده و افرادی که با اهداف مختلف از جمله درمان قصد داشتند به آمریکا سفر کنند نیز می شود.

خبرنگار نیویورک تایمز در ایران گزارش داده که شرکت‌های هوایی لوفت هانزا، قطر و امارات مسافرانی را که پاسپورت ایرانی دارند (حتی آنان که گرین کارت دارند) را در پروازهای آمریکایشان سوار نکرده‌اند.


ويژه نامه
  • IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.