جدیدترین مطالب سایت
خانه » اقتصادی » کار و کارگر » امارات متحده عربی به عنوان بهترین کشور دنیا برای پیدا کردن یک شغل تمام‌وقت

امارات متحده عربی به عنوان بهترین کشور دنیا برای پیدا کردن یک شغل تمام‌وقت

بهترین خبر – بر اساس بررسی‌های بانک جهانی، امارات متحده عربی به عنوان بهترین کشور دنیا برای پیدا کردن یک شغل تمام‌وقت معرفی شده و بدترین کشور از این نظر بورکینافاسو بوده است.

سایت بهترین خبر

امارات متحده عربی به عنوان بهترین کشور دنیا برای پیدا کردن یک شغل تمام‌وقت

در جریان بحران اقتصادی دنیا پیدا کردن شغل تمام وقت یکی از اصلی ترین دغدغه های مردم بود. در سال گذشته میلادی، امارات به عنوان کشور دارای بیشترین شانس یافتن یک شغل تمام وقت معرفی شد. در این سال 59 درصد از مردم امارات دارای شغل تمام وقت بودند و سرانه تولید ناخالص داخلی در این کشور برابر با 30 هزار و 112 دلار آمریکا بود.

این کشور از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیا در جایگاه سی و دوم قرار داشت، در حالی که از نظر میزان تولید ناخالص داخلی در جایگاه بیست و هشتم دنیا بود. در سال گذشته میلادی نرخ سواد بزرگسالان در این کشور برابر با 90 درصد بود و از نظر نرخ سواد بعد از اغلب کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی در جایگاه هفتاد و سوم دنیا قرار گرفت.

در این فهرست بهترین کشورهای دنیا در پیدا کردن شغل مناسب نیز معرفی شده است. طبق این گزارش کشورهای ایسلند، بحرین، سوئد و روسیه به عنوان کشورهایی که بیشترین احتمال برای پیدا کردن شغل تمام‌وقت در آنها وجود دارد، معرفی شده اند. نرخ افراد دارای شغل تمام‌وقت به کل جمعیت کشور در ایسلند برابر با 54 درصد، در بحرین و سوئد برابر با 53 درصد و در روسیه برابر با 51 درصد بوده است. ایالات متحده آمریکا در این رده بندی در جایگاه دهم دنیا قرار دارد.

از طرف دیگر بورکینافاسو به عنوان بدترین کشوربرای پیدا کردن شغل تمام وقت معرفی شده است. در این کشور نرخ اشتغال تمام‌وقت به جمعیت برابر با 5 درصد اعلام شده و سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور برابر با یکهزار و 585 دلار آمریکا بوده است. در حالی که تولید ناخالص داخلی این کشور معادل 12.2 میلیارد دلار و نرخ سواد در این کشور برابر با 28.7 درصد جمعیت بزرگسال در این کشور اعلام شده است.

در فهرست بدترین کشورهای دنیا از نظر اشتغال، کشورهای هاییتی، مالاوی، نیجر و اتیوپی در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفته اند./ به نقل از بانک جهانی


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.