جدیدترین مطالب سایت
خانه » حوادث » اعتراف به سرقت مسلحانه از خانه مادر پیر و دخترش

اعتراف به سرقت مسلحانه از خانه مادر پیر و دخترش

دو مرد تبهکار که با شناخت از جزئیات زندگی مادر و دختری در یوسف‌آباد به سرقت مسلحانه‌ای دست زده بودند در تجسس‌های پلیسی دستگیر شدند.
بهترین خبر – مادر پیر و پرستارش در خانه تنها بودند که دو مرد هفت‌تیرکش وارد شدند و به سرقت 50 میلیونی طلا و زیورآلات دست زدند.

سایت بهترین خبر

اعتراف به سرقت مسلحانه از خانه مادر پیر و دخترش

روز 26 خردادماه سال جاری وقتی سرقت مسلحانه‌ای از یک خانه در یوسف‌آباد رخ داد تیم‌های ویژه پلیس آگاهی تهران به اقدامات تخصصی ویژه‌ای دست زدند. مأموران کلانتری 125 یوسف‌آباد که نخستین گروه اعزامی به محل سرقت بودند در خانه اعیانی با دختر جوان خانواده مواجه شدند. وی گفت: زمانی که با یکی از دوستانم در خارج از خانه بودم دو دزد مسلح با تپانچه و قمه وارد خانه شده و با تهدید مادرم و پرستارش اقدام به سرقت همه طلا و جواهرات و دیگر اموال باارزش و گران داخل خانه کرده‌اند.

با‌توجه به شگرد خاص دزدان مسلح، بازپرس عموزاد از شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران دستور داد تیمی از اداره یکم پلیس آگاهی وارد عمل شوند. کارآگاهان ابتدا به تحقیق از پیر‌زن و پرستارش پرداختند و پی بردند دزدان حتماً آشنا بوده‌اند و با اطمینان از وجود اموال باارزش داخل خانه پیرزن به طراحی این سرقت مسلحانه دست زده‌اند.

پیرزن در تجسس‌ها گفت: پس از آن‌که دخترم با یکی از دوستانش خانه را ترک کرد زنگ خانه به‌صدا درآمد، پرستار در خانه را باز کرد و گفت مهمانانی که زنگ خانه را زده، اسم و فامیل دخترم را در پشت آیفون گفته و مدعی شده‌اند از بستگان هستند، در حالی که منتظر ورود یکی از آشنایان خانوادگی به داخل خانه بودم، ناگهان پس از باز کردن در آپارتمان از سوی پرستار، دو مرد نقابدار که یکی از آن‌ها تپانچه و دیگری قمه در دست داشتند وارد شده و به سرعت اقدام به بستن دست و پای هر دوی ما کردند، آنها مدعی شدند دخترم را به‌گروگان گرفته‌اند و اگر سر و صدا کنم یا از همسایگان کمک بخواهم آن‌ها دخترم را خواهند کشت، پس‌از آن و اطمینان از این‌که ما سر وصدایی نخواهیم کرد، هر دو به محل نگهداری طلا و جواهرات داخل خانه رفته و به سرقت طلا و جواهرات دخترم به ارزش 50 میلیون تومان دست زدند و سپس با خونسردی پا به فرار گذاشتند.

کارآگاهان در نخستین شاخه به بررسی فرضیه «همدستی پرستار خانه با دزدان» پرداخته و با انجام تحقیقات پلیسی اطمینان پیدا کردند این پرستار هیچ نقش و مشارکتی در سرقت ندارد، اما با توجه به این‌که دزدان مسلح مشخصات دختر خانواده را در اختیار داشتند و از سوی دیگر می‌دانستند طلا و جواهر در کجای خانه قرار دارد این احتمال که دوستان این دختر دخالتی در سرقت مسلحانه داشته باشند پیش روی کارآگاهان قرار گرفت. کارآگاهان خیلی زود به رفت و آمدهای مرموز یکی از دوستان این دختر برخوردند که در روز سرقت به بهانه خرید با وی از خانه خارج شده و دزدان دقیقاً چند دقیقه پس‌از خروج آن‌ها اقدام به سرقت کرده بودند.

این زن جوان تحت تحقیق گرفته شد و تیم پلیسی فاش کردند شوهر وی مرد 35 ساله‌‌ای به‌نام «امیر» بوده و به‌خاطر جرایم مختلف بارها روانه زندان شده است. همین کافی بود تا امیر که خونسردانه با همسرش به رستوران ایتالیایی رفته بود دستگیر شود و تحت بازجویی قرار گیرد. امیر در تحقیقات پذیرفت با یکی از دوستان خود به نام «سهیل» که 30 ساله است و چند سال پیش و در زمان تفریح در شمال با او آشنا شده بود دست به این سرقت مسلحانه زده است.

امیر گفت: دختر خانواده یکی از دوستان همسرم است، از صحبت‌هایی که همسرم در خصوص وی و وضعیت مالی آن‌ها می‌گفت اطلاع پیدا کردم که آن‌ها زندگی اعیانی‌ای دارند، با اطمینان از این که دختر خانواده مقدار زیادی طلا و جواهرات در اختیار دارد، تصمیم به سرقت گرفتم.

موضوع را با یکی از دوستانم به نام سهیل در میان گذاشتم تا این‌که پی بردم همسرم قصد دارد با این دختر به خرید برود، پس از رساندن همسرم به‌ در خانه اعیانی شاکی، سهیل نیز به آنجا آمد و منتظر ماندیم تا آن‌ها از خانه خارج شوند. ساعت پنج عصر بود که دیدیم همسرم و دوستش خانه را ترک کردند، ما نیز دقایقی بعد از رفتن آن‌ها و اطمینان ازاین که داخل خانه مردی وجود ندارد و تنها مادر پیر و پرستارش در خانه هستند به بهانه این که از دوستان خانوادگی دختر خانواده هستیم زنگ خانه را که در طبقه چهارم مجتمع بود زده و پس از ورود به خانه و بستن دست و پای مادر پیر و پرستارش، با تهدید به کشتن دختر جوان اقدام به سرقت کردیم.

کارآگاهان که توانسته بودند دزدان مسلح را ردیابی کنند با شناسایی خانه سهیل در یکی از شهرهای شمالی، با اعزام به شمال اقدام به دستگیری سهیل کرده و در بازرسی از خانه‌اش طلاهای سرقتی را پیدا کردند.

این مرد نیز پذیرفت با پیشنهاد دوستش وسوسه شده و نقشه سرقت را اجرایی کرده‌اند./شوک


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.