جدیدترین مطالب سایت
خانه » اخبار روز » بین الملل » آمریکا به دنبال حذف اسد است نه حذف داعش

آمریکا به دنبال حذف اسد است نه حذف داعش

بهترین خبر – وزیر خارجه آمریکا در ادامه رویکرد دوگانه این کشور برای مبارزه با تروریسم در یک کنفرانس خبری در آنکارا بار دیگر به استفاده از الفاظ تند و ادعاهای تکراری علیه ایران پرداخت و در خصوص حضور ایران در کنفرانس پاریس درباره مبارزه با داعش گفت که حضور ایران در این کنفرانس مناسب نیست،چرا که ایرانی ها خودشان حامی تروریسم در مکان های مختلف هستند.

سایت بهترین خبر

جان کری

اظهارات جان کری،در حالی بیان شد که مقامات رسمی فرانسه، حضور ایران در این نشست را ضروری و لازم دانسته بودند. برخی تحلیل گران اظهارات روز گذشته جان کری را تلاشی برای جلب نظر برخی کشورهای عربی و در راستای سناریوی جدید واشنگتن برای کشاندن درگیری ها از عراق به سوریه ارزیابی می کنند.درهمین حال خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در تحلیلی با اشاره به این که آمریکا به دنبال حذف اسد است نه داعش، نوشت که سناریوی آمریکا علیه داعش در سوریه، هدفی فراتر از تضعیف این گروه تروریستی دارد وآمریکا به دنبال تقویت گروه های شورشی سوریه است.

جان کری : دلیلی برای حضور ایران در کنفرانس پاریس نمی بینیم
به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه آمریکا، «جان کری» درباره حضور ایران در کنفرانس فرانسه که قرار است این ماه درباره عراق برگزار شود، گفت: هیچ کس با من درباره حضور ایران تماس نگرفته و درخواستی مطرح نکرده است اما من فکر می کنم تحت شرایط کنونی به چندین دلیل، حضور ایران درست نباشد. به واسطه موضوعات دیگری که روی میز قرار دارد و مربوط به تعامل ایران در سوریه و مکان های دیگر می شود، حضور ایران مناسب نیست. وی ایران را به مداخله در سوریه متهم کرد و گفت: هم اکنون ایران، تا حد زیادی با نیروهای خود در داخل سوریه مداخله دارد بنابراین باید وضوح و فهم بیشتری درباره اینکه واقعاً چه هدفی دارند، صورت گیرد و مشخص شود که مفهوم هرگونه حضور آنها چیست و موضوع دیگر این که آن ها حامی تروریسم در مکان های مختلف هستند.

آسوشیتدپرس: هدف آمریکا فراتر از تضعیف داعش در سوریه است
در همین حال به گزارش تسنیم، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در تحلیلی به نقل از کارشناسان نوشت که سناریوی آمریکا علیه داعش در سوریه، هدفی فراتر از تضعیف این گروه تروریستی دارد و در واقع آمریکا به دنبال تقویت گروه های شورشی نظام سوریه به بیشترین و بزرگ ترین مقیاس خود در طول ۵/۳ سال جنگ داخلی در این کشور علیه اسد است اما اجرای این سناریو قریب الوقوع نیست. تحلیلگران می گویند که هدف واشنگتن فراتر از تضعیف داعش است و در واقع آمریکا به دنبال ایجاد یک نیروی جدید و فعال زمینی است که بتواند فشار کافی علیه اسد را اعمال کند و مقاومت نظام سوریه در برابر طرح خروج اسد از قدرت را کاهش دهد تا او را از قدرت حذف کند.

سایت بهترین خبر


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.