جدیدترین مطالب سایت
خانه » سرگرمی » فیلم و سینما » آرامش پرویز پرستویی در امروز

آرامش پرویز پرستویی در امروز

«امروز» را همین امروز ببینید
بهترین خبر – «امروز» شاید از نظر تکنیکی کم داشته باشد، شاید صحنه های جذاب بصری را در خود ندارد، اما یک آرامش همراه با تفکر و اندیشه را به انسان منتقل می کند که حس خوبی است.

سایت بهترین خبر

آرامش پرویز پرستویی در امروز

بازی ها به ویژه بازی پرویز پرستویی همانی است که برای فیلم «امروز» باید باشد.آرامش با شکیبایی و بردباری او را، در فیلم «امروز» شاید هر شخصی نداشته باشد. اصلا در این چالش های شهرنشینی، گوهر نایابی است که آنگونه آرامش داشته باشی.

حتی نسبت به شکسته شدن آینه تاکسی خود بی تفاوت از کنارش می گذرد، بی آن که توهینی کند به موتوری، یا ناسزایی به او بگوید، تنها پاسخ او این است؛ مهم نیست!

او درباره اطرافیان خود هیچ قضاوتی نمی​کند، حتی آن زنی که در تاکسی او می نشیند و در باره زندگیش فراوان می​گوید. راست و دروغش را هم کاری ندارد. قضاوت نمی کند، سعی می کند غیرمنصفانه تصمیم نگیرد.

داستان بسیار ساده و روان پیش می​رود، اما عمق و معنای زیادی را با خود دارد. راننده تاکسی (پرویز پرستویی) یک زندگی ساده دارد، سایه خانواده علیرغم این که هیچ دیده نمی​شود، اما در فیلم و قلب راننده تاکسی به خوبی نمایان است. عشق او به خانواده موج می​زند.حتی اتفاقاتی که هم برای او می افتد، او را وادار به خشم نمی کند.

اتهامات و افتراهایی که به او زده می​شود، او را حتی بر تصمیم خود قوی تر می​سازد. می رود اما باز می​گردد. او تاوان صداقت خود را برای یاری به یک انسان می​دهد. در این دنیا حتی کار خیر کردن هم تاوان دارد.سخت و سنگین، اما «یونس» همان راننده تاکسی، همه آنها را به جان می​خرد.

دم بر نمی آورد.او آینه تمام نمای هر انسانی می تواند باشد.حتی داستان می​توانست بر عکس آنچه میرکریمی نشان می​هد، باشد اما تأثیر کدام یک از داستان ها بیشتر خواهد بود؟ یونسی که در «امروز» می بینیم یا یونسی که ۱۸۰ درجه با یونس اول تفاوت داشته باشد؟

یونس اما همه آن رفتارهای ناخوشایندی که از سوی خیلی ها به او حواله می​شود، به جان می خرد و سرانجام معامله​ای که با خدا کرده، به نتیجه می​رسد.

او ایمان دارد که کار و نیت خیر، بی​پاسخ نمی ماند. آن «زن» با آبرو از این دنیا می​رود. اما یونس آبروی دو چندان مقابل پروردگار می​یابد.

کودک آن زن تنها، صاحب پدر و مادر می​شود که فرزندی هم ندارند و این عدالت الهی است.

«امروز» میرکریمی را هر چه زودتر ببینید. با دقت نگاهش کنید.عمیق به آن فیلم ساده فکر کنید و زود از یادتان نرود، درنگ نکنید./جام جم آنلاین


نوشتن دیدگاه

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4.تمامی دیدگاه های منتشر شده در بهترین خبر مورد تایید سایت بهترین خبر نبوده و فقط نظر شخصی کاربران می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

جای عدد خالی را پر کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.