دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۶۱۲:۲۰:۳۰ - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
آخرین وضعیت پرونده موسسه اعتباری ثامن‌الحجج

بهترین خبر – جعفری دولت‌آبادی با اشاره به مطالبی که طی هفته گذشته از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون پرونده موسسه اعتباری ثامن‌الحجج مطرح شد، درباره وضعیت وجوه سپرده‌گذاران و تعیین تکلیف نسبت به آنها گفت: حسب گزارش بانک مرکزی تاکنون درباره ۹۷ درصد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج از سوی بانک عامل تعیین تکلیف شده است.

سایت بهترین خبر

وی شمار سپرده‌گذارانی را که تاکنون نسبت به آنها تعیین تکلیف نشده است بیست هزار نفر با ۳۵۰۰۰ فقره حساب اعلام کرد که ۳ درصد کل سپرده‌گذاران در تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج است.

وی ادامه افزود: این افراد کسانی هستند که سپرده آنان بیش از یک‌صد میلیون تومان و مجموع مطالبات آنان ۵۰۰۰ میلیارد تومان است و استرداد وجوه آنها منوط به فروش اموال موسسه ثامن‌الحجج است که متهم آمادگی خود را در فروش اموال جهت استرداد وجوه اعلام کرده است.

وی در توضیح نحوه استرداد وجوه گفت: سپرده‌های تا ۳۵ میلیون تومان مسترد شده و درباره سپرده‌های بیش از ۳۵ تا یک‌صد میلیون تومان، از سوی بانک عامل متنی تهیه شده که بر اساس آن در صورت تراضی و توافق سپرده‌گذاران، سپرده نقدی آنها بین شش ماه تا یک سال نزد بانک عامل نگهداری می‌شود و پس از آن بر اساس توافق عمل خواهد شد.


ويژه نامه
  • IP Blocking Protection is enabled by IP Address Blocker from LionScripts.com.